ضوابط جدید برای سفر به لبنان با شیوع امیکرون

سفر به لبنان با شیوع کرونا تغییر کرد

با توجه به شیوع گسترده سویه جدید کرونا، به نام «اُمیکرون» در سراسر دنیا، لبنان تصمیم به بازنگری و به‌روزرسانی مقررات سفر به این کشور دارد.

به گزارش مجله گردشگری علی بابا و به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ همزمان با شیوع گسترده سویه جدید کرونا به نام «اُمیکرون» در سراسر دنیا،  لبنان در حال بازنگری و به‌روزرسانی مقررات سفر به این کشور است.

وزارت بهداشت لبنان اطلاعیه صادر و آن را به آژانس‌های مسافرتی ایران هم ابلاغ کرد. طبق این اطلاعیه، افراد بالای 12 سال که کارت واکسن ندارند، 48 ساعت قبل از سفر خود به لبنان، باید در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، تست PCR انجام دهند.

کرونا و لبناندر ضمن، در این اطلاعیه عنوان شده مسافران دارای کارت واکسن که بیش از 14 روز از آخرین تزریق واکسن آنها گذشته باشد و افرادی که قصد اقامت در لبنان را برای مدت کمتر از 7 روز دارند، از انجام تست PCR معاف خواهند بود.

لازم به ذکر است که کارت واکسن مسافران حتما باید QR کد داشته و به زبان انگلیسی باشد. نوع واکسن مورد پذیرش هم، در این اطلاعیه عنوان نشده است.

اگر مسافران بالای 12 سال، هیچ یک از شرایط گفته‌شده را نداشته باشند، طبق اطلاعیه صادرشده از طرف وزارت بهداشت لبنان، باید به محض ورود به فرودگاه این کشور، تست PCR انجام دهند و تا زمان مشخص شدن نتیجه تست، در قرنطینه خواهند بود.

وزارت بهداشت لبنان اعلام کرد هزینه انجام این تست 30 دلار است. این هزینه در سیستم نرخ‌گذاری، به‌روز شده و مسافرانی که از تاریخ دهم ژانویه سال 2022 به این کشور وارد می‌شوند، باید این مبلغ را بپردازند و همچنین در سایت http://pass.moph.gov.lb ثبت نام کنند.

کرونا و لبنانالبته لازم به ذکر است که بر اساس اعلام دفاتر خدمات مسافرتی در ایران، این مقررات وضع‌شده شامل مسافران ایرانی نمی‌شود. توجه به این قوانین برای اتباع ایرانی و لبنانی که ویزای اقامت، کار، تحصیل و یا تجارت دارند یا می‌خواهند به لبنان بازگردند، الزامی است. همچنین در حال حاضر هیچ پرواز مستقیمی بین ایران و لبنان برقرار نیست و هیچ توری در دفاتر خدمات مسافرتی عرضه نمی‌شود.

در ضمن سفر بین دو کشور و صدور ویزا، از سال 1392 با توافق دولت هر دو کشور آسان شد. بر اساس این توافق، شهروندان ایرانی می‌توانند با پرداخت هزینه در فرودگاه این کشور، ویزای 30 روزه لبنان را دریافت کنند. همچنین سفر به ایران برای مسافران لبنانی تا 15 روز بدون ویزا امکان‌پذیر خواهد بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه
  1. مژگان می‌گوید

    بسیار عالی . منم دوستدارم یکبارم شده عروس خاورمیانه رو ببینم

  2. مهتدی می‌گوید

    تا اونجایی که میدانم برای ویزای سیاحتی هزینه ای پرداخت نمی شه و کاملا رایگانه