قشم لحظه آخری: تمام دیدنی های قشم در یک سفر ارزان

بلیط هواپیمای تهران-قشم ۳۰۰ هزار تومان، تهران-اصفهان ۲۰۰ هزار تومان! حتما شما هم با این کلمات و ادبیات آشنا هستید و روزانه حداقل یکی دوبار از این پیامک‌ها را دریافت می‌کنید و شاید با خودتان فکر کنید حتما یک جای کار می‌لنگد که قیمت بلیط ۸۰۰ هزار تومانی تا ۳۰۰ هزار تومان پایین می‌آید، اما در حقیقت این‌طور نیست. این بلیط‌های ارزان قیمت که آن‌ها را به اسم بلیط لحظه آخری می‌شناسیم همان بلیط‌های چارتر هستند که چارتر کننده با نزدیک شدن زمان پرواز، اغلب ۲۴ ساعت قبل از پرواز، قیمت بلیط‌ها را تاحد ممکن پایین می‌آورد تا بیشترین فروش و کمترین جای خالی را در پرواز چارتر داشته باشد.

بلیط لحظه آخری از آن کلمه‌هایی است که چند سال اخیر زیاد می‌شنویم، بلیط‌هایی که قیمت وسوسه کننده‌ی آن‌ها آدم را راهی سفر می‌کند حتی اگر تصمیم و برنامه‌ای هم برای سفر نداشته باشیم. یکی از این پیشنهادهایی که بیشترتوجه افراد را جلب می‌کند بلیط قشم است که قیمت باورنکردنی آن فرصت فکر کردن را هم از آدم می‌گیرد و شما فقط یک روز بعد از گرفتن این پیام خودتان را در ساحل خلیج فارس می‌بینید.

اغلب اوقات افتادن در دام تبلیغات حس خوبی ندارد اما بعد از خواند این پست خواهید دید که این سفر شاید بهترین حالت از پاسخ دادن به تبلیغات باشد، سفری ارزان قیمت همراه با تجربه‌ها و حال و هوایی که قیمت ندارند. چرا سفر قشم به مرخصی گرفتن آنی و بستن چمدان در لحظه می ارزد؟

به محض این‌که هواپیمای شما در جزیره‌ی قشم بنشیند، شما در بزرگ‌ترین جزیره‌‌ای پا می‌گذارید که روی خلیج فارس خانه کرده است. جزیره‌ای که آنقدر دیدنی‌های طبیعی، سرگرمی و هیجان دارد که تقریبا زمانی برای سررفتن حوصله‌تان نخواهد ماند.

تور قشم را می توانید از سایت علی بابا رزرو کنید.

دیدنی های قشم در سفر قشم لحظه آخری

با بعضی از دیدنی‌های قشم آشنا شوید.

خلیج فارس

بیشتر ما اولین تصویری که با شنیدن قشم به ذهنمان می‌رسد آب‌های آبی و کریستالی خلیج فارس است و ساحل‌هایی که می‌توانیم تا ساعت‌ها در آن دنج کنیم و انصافا هم این زیباترین تصویری است که از یک جزیره می‌توان در ذهن داشت.

اگر اهل ماجراجویی و هیجان هستید غواصی در اعماق خلیج فارس و دیدن ماهی‌های رنگارنگ و مرجان‌ها حال شما را حسابی خوب خواهد کرد. حتی می‌توانید قایق بگیرید، تا دل دریا بروید، به جزیره‌های دیگر سر بزنید و تمام آرامش دریا را مهمان وجودتان کنید.

قلعه‌ی پرتغالی‌ها

قلعه پرتغالی ها تقریبا در بیشتر شهرهای حاشیه خلیج فارس دیده می‌شوند و نشان از حکومت و استیلای پرتغالی‌ها بر این منطقه دارند. قلعه‌ی پرتغالی‌های قشم که به ثبت آثار ملی ایران هم رسیده، یک پلان چهار ضلعی نامنظم دارد و از بخش‌هایی مثل انبار اسلحه، آب انبار بزرگ، اتاق‌های سرباز خانه، زندان، کلیسا، مقر فرماندهی و تالار تشکیل شده است.

قلعه‌ی پرتغالی ها - قشم لحظه آخری

روستای لافت

با دیدن این روستا انگار همسفر تاریخ شده‌اید، روستایی که معماری کویری، خانه‌های کاهگلی و بادگیرهای آن شما را شیفته‌ی خود می‌کند. دیدن چندین اثر تاریخی آن هم در دل یک روستای کوچک، از قلعه‌ی نادری و پرتغالی‌ها و قلعه‌های ‌تاریخی روستا گرفته تا آب انبارها و گنبد مدون و گورستانی تاریخی که قدمت سنگ نبشته‌های آن به هزار سال پیش می‌رسد، شما را شگفت زده می‌کند.


بیشتر بخوانید: بلیط لحظه آخری چیست و چرا ارزان است؟


غار خربس

در ارتفاعات روستای خربس معماری صخره‌ای دیده می‌شود که به گمان محققین نیایشگاه پیروان مهرپرستی و یا پرستشگاه آناهیتا (الهه‌‌ی آب‌های روان) بوده است. روستای خربس تا زمان ساسانیان آباد بوده و امروزه تنها نشانه‌ای که از شکوه گذشته‌ آن مانده همین غار تاریخی است. دست‌کندهای به جا مانده از ساکنان این غار رو ی دیوارهای آن بسیار جالب توجه است.

غار خربس - قشم لحظه آخری

رزرو هتل های قشم از سایت علی بابا

دره‌ی ستارگان

محلی‌ها می‌گویند که این دره نتیجه‌ی برخورد ستارگان با زمین است اما علم می‌گوید که تندبادها و رگبارها و آب‌های سطحی آن قدر زمین را فرسایش دادند تا این دره‌ی شگفت انگیز متولد شد. بیش از ۲ میلیون سال است که این دره روی زمین زندگی می‌کند و بیشتر شبیه لوکیشن فیلم‌های فضایی است.

تنگه‌ی چاهکوه

اگر اولین بار این دره را ببینید باورتان نمی‌شود که هنوز روی زمین هستید. تنگه چاهکوه حتی بیش‌تر از دره‌ی ستارگان شما را به حال و هوای فیلم های فضایی و گرند کانیون می‌برد. کارگردان‌های ایرانی هم از این تنگه‌ی کم نظیر در فیلم‌هایشان استفاده کرده‌اند، مثل فیلم «اژدها وارد می‌شود».

تنگه چاهکوه - قشم لحظه ‌آخری

جنگل‌های حرا

شاید قشم تنها جایی در ایران باشد که می‌توانید جنگل را روی آب ببینید و نه روی زمین. درختانی که به این جنگل‌ها زندگی داده‌اند می توانند در آب شور رشد کنند و حتی آن را هم تصفیه کنند. جنگل‌های حرا در تنگه‌ی خوران، بین جزیره قشم و بخشی از استان هرمزگان قرار دارند.


بیشتر بخوانید: یک پیشنهاد زمستانی: سفر به جزیره‌ قشم


غار نمکدان

کسانی که عاشق طبیعت هستند می‌دانند که طولانی‌ترین غار نمکی دنیا در جزیره‌ی قشم است. اگر شما هم از دیدن جاذبه‌های طبیعی لذت می‌برید خودتان را به این غار برسانید و قندیل‌های نمکی آن را که شکل‌های عجیبی خلق کرده‌اند را ببینید.

ساحل تخم‌گذاری لاک پشت‌ها

از اواسط اسفند تا اواخر خرداد لاک پشت‌های پوزه عقابی برای تخم گذاری به ساحل روستای شیب دراز می‌آیند، اگر شما هم در این فصل مهمان جزیره‌ی قشم هستنید خودتان را از این زیبایی بی‌بهره نکنید.

انجیر معابد

اسم درخت آرزوها را شنیده‌ایم اما فقط در داستان‌ها. یکی از تجربه های جالب شما در قشم این است که می‌توانید در دنیای واقعی زیر چتری از ریشه‌های هوایی این درخت بروید و آرزوهایتان را بخواهید. نام اصلی درخت آرزوها که آن را هم در جزیره‌ی قشم و هم در جزیره‌ی کیش می‌توان دید انجیر معابد است و در دوره‌ی ایلخانیان وارد ایران شد.

مراکز خرید قشم

خیلی‌ها را دیده‌ایم که با یک چمدان به قشم سفر کردهاند و با چندین چمدان برگشته‌اند و البته مراکز خرید قشم و قیمت‌های باورنکردنی کالاها و اجناس تقریبا جایی برای تعجب باقی نمیگذارد. علت قیمت مناسب و تنوع کالاها در جزیره‌ی قشم این است که جزیره‌ی قشم منطقه آزاد است و واردات اجناس هزینه‌ی گمرک ندارد. بازار ستاره، پردیس، راه ابریشم، نخل زرین، سیمرغ و مرجان معروف‌ترین مراکز خرید جزیره هستند.

مراکز خرید مدرن هر چقدر هم که چشمگیر باشند باز هم نمی‌توان از حال‌و‌هوای خوب بازارهای محلی گذشت. در بازارهای سنتی قشم می‌توانید با گذشته‌ی این شهر هم قدم شوید، با محلی‌ها تعامل داشته باشید و از آفریده‌های دست‌شان یادگاری بخرید.

بیشتر بخوانید:

راهنمای کلی خرید آنلاین بلیط هواپیما

۵ راه‌ برای خرید ارزان بلیط هواپیما

بلیط هواپیما | حرفه‌ای‌ها چگونه به سفر می‌روند؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.