چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

ایتالیا، یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان برای سفرهای گردشگری و تفریحی است. وجود اماکن، ساختمان‌های تاریخی بی‌شمار، موزه‌ها و گالری‌های دیدنی در رم و منابع طبیعی بی‌نظیر در کنار پدیده‌های مدرن، ایتالیا را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. در کنار موضوع هزینه‌های سفر به این کشور رویایی، باید موضوع دریافت ویزا را نیز در نظر داشته باشید. گرفتن ویزا از کشورهای اروپایی کار ساده‌ای نیست. گرفتن وقت سفارت ایتالیا، پشت سر گذاشتن مراحل ویزا و آماده کردن مدارک مختلف از جمله چالش‌های پیش روی شما خواهد بود. در این مقاله مجله علی بابا می‌خواهیم بدانیم چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم تا وارد اولین مرحله از دریافت ویزا بشویم.


برای راهنمایی و دریافت ویزای ایتالیا در علی‌بابا با شماره 02143900439 تماس بگیرید


گرفتن وقت سفارت ایتالیا از دیروز تا امروز

شما برای اینکه مدارکتان را به سفارت ایتالیا تحویل دهید و کارمندان سفارت برای ارزیابی شرایط، مصاحبه‌ای با شما داشته باشند، باید وقت سفارت بگیرید. (البته اموری نظیر دریافت ویزا و حضور مراجعان در کنسولگری این کشور انجام می‌شود). تا چند سال قبل، گرفتن وقت سفارت ایتالیا، کاری دشوار و خسته‌کننده بود. برای این کار باید با شماره تلفن‌های کنسولگری تماس می‌گرفتید تا به شما وقت بدهند. اما از آنجایی که تنها 2 ساعت آن هم فقط در برخی از روزهای هفته امکان برقراری تماس وجود داشت و از سوی دیگر تعداد متقاضیان ویزای ایتالیا زیاد بود، این خطوط تلفن مدام اشغال بودند. تنها راهش هم این بود که بارها و بارها تماس بگیرید تا موفق شوید. چهار یا پنج روز انتظار برای برقراری این تماس اصلا دور از ذهن و عجیب نبود. اما در سال‌های اخیر تغییراتی در این روند به وجود آمده که کار را برای مسافران ایتالیا، تا حد زیادی آسان کرده است.

سفارت ایتالیا

کافی است مسافران برای دریافت ویزای ایتالیا روی این لینک کلیک کنید.

در این صفحه، دو گزینه برای ادامه مسیر وجود دارد. اولین لینکی که در دسترس است، زمانی که روی لینک اول کلیک می‌کنید، صفحه اصلی سفارت ایتالیا برای دریافت نوبت باز می‌شود. در ابتدا باید برای خود حساب کاربری بسازید و سپس مراحل دیگر را به ترتیب طی کنید. اما چالش اصلی در این است که در صفحه وارد کردن اطلاعات، تنها برای شما 30 ثانیه درنظر گرفته شده است. در واقع اگر نتوانید در زمان تعیین‌شده، فرم موردنظر را پر کنید، باید بار دیگر وارد صفحه شوید و مراحل را پشت سربگذارید.

اما یک راه دیگر هم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا وجود دارد. در این شیوه، شما کار را به کارگذاری می‌سپارید. با کلیک روی این لینک وارد سایت مورد نظر می‌شوید. در این صفحه می‌توانید زبان انگلیسی یا فارسی را برای ادامه مسیر انتخاب کنید. در این سایت هم باید برای خود حساب کاربری بسازید. بهتر است پیش از هر کاری نحوه درخواست را مطالعه کنید.

در این صفحه مراحل مختلف پیش از گرفتن وقت سفارت ایتالیا را خواهید دید. در مرحله اول، باید بدانید که آیا واجد شرایط دریافت ویزای ایتالیا هستید یا خیر. برای این کار در لینک کلیک کنید و محتویات صفحه را بخوانید.

در مرحله بعد باید نوع سفر خود به ایتالیا را مشخص کنید. در واقع باید تعیین کنید که سفرتان از کدام نوع تفریحی، تحصیلی، کاری و… است. سپس روی لینک کلیک کنید و وقت سفارت را بگیرید.

بعد از این مرحله باید وارد حساب کاربریتان شوید و شماره ارجاعتان را وارد کنید. حالا یک لیست از مدارک موردنظر برای دریافت ویزا و همچنین تاییدیه برگه قرار ملاقات را دریافت خواهید کرد. این دو را پرینت بگیرید و پیش خود نگه دارید. روزی که برای قرار ملاقات تعیین‌شده، باید برگه تاییدیه، رسید پرداخت و مدارکی که خواسته شده را آماده کنید و با خود به همراه داشته باشید. بدون این مدارک اجازه ملاقات به شما داده نخواهد شد.

به غیر از مدارکی که باید برای حضور در سفارت (کنسولگری) آماده کنید، یک فرم نیز وجود دارد. این فرم را که در قالب pdf است، دانلود و پر کنید. در روز موعد، این فرم هم به همراه سایر مدارک باید همراهتان باشد.

در روز مقرر به کنسولگری ایتالیا مراجعه کنید، مدارک را تحویل دهید، مصاحبه‌تان را انجام دهید و هزینه تعیین‌شده را بپردازید. از این پس باید منتظر پاسخ بمانید. برای پیگیری شرایط ویزا به سایت Track Your Visa Application مراجعه کنید. اگر پاسخ سفارت مثبت باشد در زمان تعیین‌شده به کنسولگری مراجعه و پاسپورتتان را که مهر ویزا در آن خورده، دریافت کنید.

شیوه‌ای بی‌دردسر و هزینه‌بردار

اما اگر از آن دسته افرادی هستید که فرصت یا حوصله کارها و مراحل امور اداری را ندارید، می‌توانید تمام کارها را به متخصصان آنها واگذار کنید. در واقع شما می‌توانید اموری نظیر گرفتن وقت سفارت ایتالیا یا دریافت ویزا را به طور کامل به آژانس‌های مسافرتی نظیر علی ‌بابا بسپارید. با این شیوه شما با پرداخت هزینه تعیین‌شده از دردسرهای این مراحل آسوده خواهید شد. اگرچه باید برای این خدمات باید هزینه بپردازید اما ممکن است به واسطه زمانی که به این ترتیب صرفه‌جویی می‌کنید، چنین شیوه‌ای کاملا مقرون‌به‌صرفه باشد.

علی بابا علاوه بر این خدمات، اموری نظیر تهیه بیمه مسافرتی و تمام خدمات تور را در اختیار شما خواهد گذاشت.

رمز موفقیت برای دریافت ویزای ایتالیا

شاید در مراحلی از دریافت ویزا، خسته و ناامید شوید. اما کافی است چشمتان را ببندید و خود را در قایق‌های باشکوه وسط آب‌های ونیز تصور کنید. یا خودتان را در مقابل برج پیزا و در حالی که می‌خواهید عکس‌های بانمک و خلاقانه با آن بگیرید، ببینید. حالا احتمالا کمی خستگی‌تان درآمده و با انرژی بیشتر می‌توانید به کارهایتان ادامه دهید. اما برای اینکه از دریافت ویزای ایتالیا مطمن باشیم، چه کار کنیم؟

سفارت ایتالیا

در پاسخ به این پرسش باید گفت، تا جایی که می‌توانید در هیچ یک از مراحل کم نگذارید. مثلا در تهیه مدارک مورد نیاز، تمام آنچه خواسته‌شده را تمام و کمال آماده کنید. به طور مثال اگر به عنوان مدرک شغلی از شما سابقه بیمه یا گواهی اشتغال به کار یا کارت سازمانی شما خواسته شده، شما به آن حرف اضافه «یا» توجه نکنید بلکه در صورت امکان هر سه مدرک را با خود به همراه داشته باشید. علاوه بر این هنگام مصاحبه با کارمند سفارت، با صداقت کامل پاسخ دهید. هر سوالی هم که از شما پرسیده شد، به طور کامل و واضح پاسخ دهید. با این اقدامات شانس شما برای دریافت ویزا بیشتر خواهد شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.