هزینه تقریبی سفر به سوریه اعلام شد

سفر 10 میلیونی سوریه برای تهرانی‌ها

رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد هزینه سفر به سوریه، حدود ۹ تا ۱۰ میلیون تومان خواهد بود و از دو هفته دیگر ثبت‌نام برای این سفر زیارتی آغاز می‌شود. همچنین این سفر، زمینی نیست و فقط به صورت هوایی انجام خواهد شد.

به گزارش مجله گردشگری علی بابا و به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی‌رضا رشیدیان عنوان کرد که تفاهمنامه‌ای با سوریه امضا شده که طی آن سالانه ۱۰۰ هزار زائر به این کشور اعزام خواهند شد. همچنین امکانات این سفر در بخش اقامت، حمل و نقل، تغذیه و تدارکات، بیمه، امکانات و خدمات بهداشتی و پزشکی و هماهنگی پروازها، فراهم شده است.

علاوه‌براین رشیدیان گفت در حال انجام پیگیری‌های لازم از طریق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی، برای حل موضوع تبادل پولی و مالی سفر به سوریه هستیم.

رییس سازمان حج و زیارت اظهار امیدواری کرد موضوع سیستم مالی و پشتیبانی سفر زیارتی سوریه، با کمک و همراهی وزیر اقتصاد و با راه‌کارهای ارائه‌شده، مرتفع می‌شود تا بتوانیم نخستین گروه از زائران حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) را راهی دمشق کنیم.

سفر به سوریه

اعزام به سوریه در حال حاضر فقط از تهران امکان‌پذیر است

رشیدیان بیان کرد که با توجه به استقبال کم افراد در شرایط فعلی، این سفر تنها از فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود. به همین دلیل ثبت‌نام از شهرهای نزدیک به استان تهران شروع می‌شود. اما در صورتی که تعداد متقاضیان استان‌های دیگر برای این سفر زیارتی، به حد نصاب یک پرواز برسد، شرایط برقرای پرواز از آن استان هم بررسی خواهد شد.

رئیس سازمان حق و زیارت تاکید کرد این سفرها، در هر دو مسیر رفت و برگشت، تنها به صورت هوایی انجام می‌شود و درحال‌حاضر امکان و شرایط سفر زمینی مهیا نیست.

نحوه ثبت‌نام و اعزام کاروان‌های زیارتی به سوریه، به دلیل فرایندهایی اجرایی، به صورت فراخوان، مانند گذشته نیست. بنابراین بعد از اعلام زمان ثبت‌نام، متقاضیان می‌توانند برای نام‌نویسی در این کاروان‌ها، به سامانه‌های مربوط به ۲ هزار و ۵۰۰ دفتر کارگزاری مجاز مراجعه کنند.

مقررات سفر از ایران به سوریه در دوران کرونا

رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد با توجه به شرایط و توافق ستاد ملی کرونا، متقاضیان سفر زیارتی خارجی، حتما باید دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند. همچنین 72 ساعت قبل از پرواز هم تست PCR انجام دهند.

سفر به سوریههزینه سفر سوریه حدودا ۹ تا ۱۰ میلیون تومان برآورد شده است

رشیدیان اعلام کرد میانگین هزینه سفر زیارتی به سوریه بین 9 تا 10 میلیون تومان است. مبلغ نهایی این سفر زمانی که هزینه‌های دیگر مانند اعزام، مسکن، بیمه، خدمات پزشکی، تغذیه، حمل‌و‌نقل و غیره برآورد شد، به طور دقیق اعلام خواهد شد. هزینه انجام تست PCR به عهده مسافر است.

رشیدیان اظهار امیدواری کرد و گفت زائران کشورمان در کمال عزت، کرامت، امنیت و سلامت و با توجه به شرایط و ظرفیت پذیرش متقاضیان و همچنین برنامه‌ریزی‌های که در حال انجام است، به این سفر زیارتی مشرف خواهند شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.