معرفی تهران به عنوان شهر نمونه‌ گردشگری

به گفته‌ی رحمانی موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، ایام نوروز امسال حدود ۵/۶۷ میلیون نفر از مراکز گردشگری، تاریخی، فرهنگی و طبیعی ایران بازدید کرده‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته، ۴۷ درصد افزایش داشته است. این موضوع در حالی است که بنابر پیش‌بینی‌های این سازمان، از ۲۵ فروردین ماه سال جاری، گردشگران خارجی بسیاری برای بازدید از ایران وارد کشورمان خواهند شد.

رحمانی موحد در ادامه‌ی این خبر تصریح کرد: یکی از عوامل مهم در انتخاب مقصد برای گردشگران نوروزی، نزدیکی به پایتخت بوده است.

[related id=”2536″]

وی با اشاره به تیم‌های نظارتی و بازرسی از اماکن کشور گفت: در ایام نوروز شاهد اقامت شبانه‌ی ۴۶ میلیون مسافر در کشور بوده‌ایم که این مورد نیز نسبت به سال پیش، ۵ درصد افزایش داشته است. او در ادامه، با اظهار امیدواری از افزایش ۴۷ درصدی بازدید از مراکز فرهنگی، تاریخی و طبیعی، به این موضوع اذعان داشت که چنین تحرکی در این صنعت، حاصل تجمیع ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های عضو ستاد تسهیلات سفر و نیروهای خدماتی است.

معاون گردشگری کشور با اشاره به اینکه در سال جاری، پیشنهادی مبنی بر معرفی ۶ شهر برتر در مدیریت گردشگری به تصویب رسیده است، افزود: استان‌های کشور تا ۲۵ فروردین ماه سال جاری مهلت دارند تا شهر نمونه‌ گردشگری خودشان را به این سازمان معرفی کنند.

بیشتر بخوانید:

شهرهای مسحورکننده دنیا را بشناسیم ـ بخش اول

شهرهای مسحورکننده دنیا را بشناسیم ـ بخش دوم

چرا باید به استان بوشهر سفر کنیم؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.