نخستین واگن ویژه‌ بانوان در مسیر تهران ـ مشهد

خبرگزاری ایرانا گزارش داد که نخستین واگن ویژه‌ بانوان روز دوشنبه شانزدهم فروردین‌ماه ۱۳۹۵ در مسیر راه‌آهن تهران ـ مشهد راه‌اندازی شد. به گفته‌ی مدیر کل راه آهن خراسان رصوی، محمدهادی ضیایی‌مهر، طرح واگن اختصاصی بانوان را شرکت حمل‌ونقل نورالرضا(ع) مطرح کرده و راه‌آهن آن را به‌صورت آزمایشی در مسیر تهران ـ مشهد اجرا می‌کند. مهمانداران واگن بانوانِ قطار نور تحصیلات عالی دارند و به زبان انگلیسی مسلط‌اند و مردان اجازه‌ی ورود به این واگن را ندارند. این قطار که از قطارهای چهارتخته‌ی این مسیر است، از کیفیت خدمات خوبی برخوردار است. این واگن از شانزدهم فروردین‌ماه ۱۳۹۵ به بانوان اختصاص داده شده و برای بانوانی که تنها سفر می‌کنند، سفری با آرامش و بدون دغدغه فراهم می‌کند.

البته پیش از این در قطارها تعداد یک یا دو کوپه سهمیه‌ی خاص بانوان در نظر گرفته می‌شد اما هیچ‌وقت یک واگن برای بانوان تعریف نمی‌شد. این را هم اضافه کنیم که این واگن به‌طور کامل به بانوان اختصاص دارد و در صورت خالی ماندن بخشی از آن، به سایر گروه‌ها فروخته نمی‌شود. درصورت استقبال بانوان از این واگن، امکان افزایش واگن در این مسیر و تعریف واگن ویژه‌ی بانوان در مسیرهای دیگر نیز وجود دارد.

بیشتر از نیمی از ناوگان ریلی مسافری کشور در مسیر ریلی خراسان تردد می‌کنند که در روزهای عادی ۸۰ رام و در روزهای پرسفر تا ۹۵ رام قطار به‌صورت رفت‌وبرگشت در این محور تردد می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

قطار یا هتل لوکس متحرک!

راه‌اندازی قطار پنج ستاره در مسیر تهران ـ شیراز

بلیط هواپیما مشهد، نخستین گام برای یک سفر معنوی 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.