جام جهانی قطر فرصت گردشگری و سرمایه‌گذاری کشورهای عربی در ایران

تاثیرات جام جهانی در ایران

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در رابطه با رویداد جام جهانی قطر اظهار داشت که تعاملات تجاری ایران و قطر برقرار شود. همچنین بیان کرد: جام جهانی قطر فرصت تجاری ویژه‌ای را برای ما به ارمغان می‌آورد و هیات‌ها و بازرگانان هر دو کشور باید در رابطه با عرضه فرآورده‌های کشاورزی مانند انواع نوشیدنی‌ها و میوه‌های مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهند. علاوه بر این، از انجام اقدامات در زمینه ظرفیت‌های گردشگری ایران در حوزه تاریخ و فرهنگ و درمان نیز نباید غافل شویم تا از این فرصت در منطقه خاورمیانه و جهان به بهره‌برداری مطلوبی دست پیدا کنیم.

به گزارش مجله گردشگری علی بابا و به نقل از خبرگزاری ایلنا محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع ‌طبیعی و محیط‌ زیست در هیات عربی در شانزدهمین نمایشگاه دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته با هدف ایجاد تعاملات اقتصادی در بخش کشاورزی دیدار کرد. عسکری در این نشست بیان کرد:

فرصت جام جهانی برای ایرانهیات عربی کشور عراق و قطر، از این نمایشگاه‌ بازدید کردند. طی جلسه‌ای که با حضور این هیات تجاری برگزار شد، این نتیجه به دست آمد که بین ایران و کشورهای عربی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی وجود دارد. بنابراین می‌توان از این فرصت استفاده کرد و زمینه صادرات محصولات کشاورزی را به ویژه در فرآورده‌های آن و همچنین انتقال تکنولوژی و فناوری، فراهم کرد تا تعاملات اقتصادی بیشتری با این کشورها برقرار شود.

عسکری درباره ظرفیت‌های بخش کشاورزی ایران جهت تعاملات بین‌المللی در این زمینه صحبت کرد. او همچنین اظهار داشت که به دلیل اقلیم‌های متنوع و ظرفیت‌های متعددی که ایران در زمینه منابع انسانی متخصص دارد، توانسته جایگاه ویژه‌ای برای همکاری با کشورهای همسایه در حوزه خلیج فارس، به دست آورد.

فرصت جام جهانی برای ایرانرئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به مراودات و ارتباطات تنگاتنگ با کشورهای همسایه اشاره کرد و آن را یکی از سیاست‌های ایران در حوزه بین‌الملل به حساب آورد. همچنین گفت که باید اقداماتی را در قالب یک برنامه زمانبندی‌شده انجام داد تا ظرفیت‌سازی و فضاسازی در زمینه تبادلات اطلاعات و تکنولوژی در بخش کشاورزی فراهم شود و از دولت محترم درخواست افزایش همکاری‌ها را داشت.

عسکری بر ایجاد تعامل با کشورهای عربی تاکید کرد و آن را راهی برای جذب سرمایه جهت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کشاورزی ایران دانست. او همچنین اظهار داشت: ایران بیشترین امنیت سرمایه‌گذاری در سطح منطقه را دارد و برای جذب سرمایه‌گذاران بستر مناسبی را فراهم کرده است تا بتوان منابع مشترکی را ایجاد کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه
  1. کریم می‌گوید

    سلام. در زمینه کار توی قطر هم اطلاعات دارید ممنون میشم جواب بدید.