قوانین جدید ماهان برای بازگشت مقیم‌های دبی | 4 تیر 99

با توجه به شرایط خاصی که در ایام شیوع ویروس کرونا پیش آمده، برای برخی از پروازهای هواپیمایی ماهان هم قوانین جدیدی گذاشته است. افرادی که مقیم دبی  هسنند و در حال حاضر خارج از دبی حضور دارند و می‌خواهند دوباره وارد دبی شوند باید طبق این قوانین پیش بروند. به‌روزترین نسخه این قوانین را به همراه راهنماهای تصویری برای شما آورده‌ایم.

قوانین جدید هواپیمایی ماهان برای ورود به دبی

بعد از شیوع ویروس کرونا و اوج گرفتن آن در بخش‌های مختلف دنیا، وضعیت صنعت گردشگری و ورود و خروج افراد به کشورها تغییرات زیادی به خود دید. اما هر چه زمان بیشتری می‌گذرد، هواپیمایی‌ها و ایرلاین‌ها با طراحی قوانین و سیستم‌های جدید، کنترل بیشتری نسبت به این اوضاع به دست می‌آورند.

حالا سیستم جدیدی به وجود آمده و مخصوص افرادی است که مقیم دبی هستند اما در حال خارج در دبی حضور ندارند و می‌خواهد بازگردند.

تاییدیه از اداره کل اقامت

ساکنانی که می‌خواهند به دبی بازگردند باید قبل از رزرو بلیط هواپیما، حتما از اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی دبی (GDRFA) تاییدیه بگیرند.

لینک ورود به صفحه اخذ تاییدیه از اداره کل اقامت

می‌توانید نمونه‌ای از این فرم را به زبان‌های انگلیسی و عربی مشاهده کنید:

طبق راهنمایی‌های به‌روزشده در مورد بازگشت مقیم‌های دبی، اگر از این روش استفاده کنید «پاسخ فوری» دریافت خواهید کرد. اگر درخواست شما تایید نشد می‌توانید دوباره درخواست بدهید.

اظهارنامه سلامت و قرنطینه

تمام مسافرینی که می‌خواهند به دبی پرواز کنند باید «فرم اظهارنامه سلامت» و «فرم اظهارنامه قرنطینه» را پر کنند. دقت داشته باشید که این فرم‌ها را باید پرینت کرده و سپس تکمیل کنید. سپس این فرم‌ها را همراه خودتان داشته باشید تا در حین ورود به فرودگاه دبی، به کارمندان اداره بهداشت دبی تحویل دهید.

سایر الزامات بازگشت مقیم‌های دبی به این امارت

در کنار قوانین و پروتکل‌های جدیدی که در حال اجراست، الزامات بهداشتی و امنیتی دیگری هم وجود دارد که باید رعایت شود. به‌روزترین نسخه این الزامات را برای شما فهرست کرده‌ایم:

  • مسافران باید پروازهایشان را از قبل از طریق وب‌سایت‌های رسمی هواپیمایی که در فرودگاه‌های دبی فعالیت می‌کنند، رزرو کنند.
  • تعهدنامه‌ای مبنی بر پرداخت هزینه‌های معاینه و معالجه احتمالی کووید-19 را امضا کنند.
  • اپلیکیشن COVID-19 DXB را نصب و مشخصات خودشان را در آن ثبت کنند.
  • مسافرین باید در فرودگاه‌های دبی آزمایش PCR را انجام داده و تا زمان مشخص شدن نتیجه آزمایش، در خانه بمانند. دقت داشته باشید که انجام این آزمایش قبل از پرواز به دبی ضرورتی ندارد.
  • اگر تست COVID-19 مسافر مثبت باشد، قرنطینه 14 روزه برای او الزامی است.
  • رعایت تمام نکات بهداشتی در دبی (مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی دو متری و شست‌وشوی مرتب دست‌ها) برای تمام مسافران الزامی است.
  • تذکر: دریافت تاییدیه ICA برای بازگشت آن دسته از افراد مقیم امارات که اقامت آن‌ها مربوط به سایر امارت‌ها (به جز دبی) است، همچنان اجباری است و این خبر فقط مخصوص مقیمین امارت دبی است.
  • اشتراگذاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *