نحوه استرداد بلیط هواپیما (پرواز داخلی)

آموزش استرداد بلیط پرواز داخلی روی وب‌سایت و اپلیکیشن علی‌بابا

برای خیلی از ماها پیش آمده که بعد از خرید بلیط هواپیما از علی بابا برای مقاصد داخلی، مساله خاصی پیش می‌آید (مثلا بد بودن شرایط آب‌وهوایی، محدودیت تردد و…) و دنبال استرداد بلیط هواپیما می‌رویم. برای اینکه در این مسیر راحت باشید، در این مقاله نحوه استرداد آنلاین بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی را به صورت قدم به قدم روی وب‌سایت و اپلیکیشن علی‌بابا  در مجله گردشگری علی بابا توضیح داده‌ایم.

یک نکته مهم قبل از استرداد: میزان جریمه را بدانید…

یکی از مشکلات رایجی که از سمت مشتریان عزیز دیده‌ایم این است که دست به استرداد می‌زنند بدون اینکه از میزان جریمه بلیطشان خبر داشته باشند. و بعد از اینکه استرداد انجام می‌شود از میزان جریمه شاکی می‌شوند. برای همین می‌خواهیم در قدم اول این راهنما به شما نشان دهیم که چطور باید قبل از استرداد، میزان جریمه بلیط‌تان را مشاهده کنید.

میزان جریمه هر بلیط روی آن نوشته شده است. حالا این بلیط را از کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟ دو راه دارد:

راه اول: از طریق لینک موجود در پیامک

وقتی خریدتان را انجام دادید، یک پیامک (SMS) برای شما ارسال شده که حاوی شماره سفارش و اطلاعات دیگر است. اگر دقت کنید در این پیامک عبارتی به این شکل وجود دارد: «دانلود بلیط از لینک زیر» و دقیقا زیر این عبارت، لینکی وجود دارد که اگر روی آن کلیک کنید، بلیط‌تان دانلود می‌شود.

حالا سمت راست بلیط اگر دقت کنید، میزان جریمه استرداد در زمان‌های مختلف نمایش داده شده است.

راه دوم: از طریق دریافت بلیط از حساب کاربری

اگر به هر دلیلی پیامک ارسال‌شده در دسترس‌تان نیست، می‌توانید بلیط را ار حساب کاربری‌تان دریافت کنید. چطور؟ الان قدم به قدم توضیح داده می‌شود:

قدم اول

وارد وب‌سایت علی‌بابا شوید.

قدم دوم

در گوشه بالای صفحه، سمت چپ، روی گزینه پیگیری خرید بزنید.

قدم سوم

حالا به بخش سفارشات و استردادها بروید. در این قسمت تمام بلیط‌های شما فهرست شده است.

قدم چهارم

بلیط مدنظرتان را پیدا کنید. هم می‌توانید شماره سفارش را وارد کرده و جستجو کنید و همچنین می‌توانید صفجه را به پایین بکشید (اسکرول کنید) و بلیط را پیدا کنید.

قدم پنجم

وقتی بلیط‌تان را پیدا کردید، روی آن زده و گزینه «دریافت بلیط» را بزنید تا بلیط دانلود شود.

قدم آخر

حالا دیگر بلیط شما دانلود شده و در قسمت پایین، سمت راست میزان جریمه استرداد را در بازه‌های مختلف می‌بینید.

استرداد بلیط هواپیما روی وب‌سایت علی‌بابا

اگر برای استرداد بلیط هواپیما از روی وب‌سایت اقدام کرده‌اید کافی‌ست مراحل زیر را قدم به قدم طی کنید.

قدم اول

وارد وب‌سایت علی‌بابا شوید.

استرداد بلیط هواپیما روی وب‌سایت علی‌باباقدم دوم

در گوشه سمت چپ بالای صفحه، روی گزینه «پیگیری خرید» بزنید. اگر وارد حساب کاربری‌تان نشده‌اید با وارد کردن شماره موبایل یا آدرس ایمیل و رمز عبور وارد شوید.

استرداد بلیط پرواز داخلیقدم سوم

اگر وارد حساب کاربری‌تان شده باشید، اینجا فهرستی از خریدهایتان را خواهید دید. بلیط مد نظرتان را انتخاب کنید. اگر تعداد خریدهایتان زیاد است، می‌توانید شماره سفارش را وارد کرده و جستجو کنید. وقتی بلیط مد نظرتان را پیدا کردید، روی گزینه «اطلاعات بیشتر» کلیک کرده و روی گزینه «استرداد» بزنید تا صفحه جدیدی برایتان باز شود.

«اطلاعات بیشتر»قدم چهارم

در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌شود، دلیل خودتان برای استرداد بلیط هواپیما را انتخاب کرده و روی گزینه «مرحله بعد» بزنید.پ

«اطلاعات بیشتر»قدم پنجم

حالا اطلاعات بلیطی که می‌خواهید استرداد کنید برای شما نمایش داده می‌شود. حتما این اطلاعات را به دقت بررسی کنید تا مغایرتی وجود نداشته باشد و تیک آن را بزنید. سپس «قوانین کنسلی پروازهای داخلی» را مطالعه کرده و تیک آن را هم بزنید. در نهایت روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کند.

«قوانین کنسلی پروازهای داخلی»قدم ششم

در مرحله آخر، نحوه دریافت مبلغ استردادشده را انتخاب کنید. اگر گزینه اول را انتخاب کنید، مبلغ استردادشده به عنوان شارژ به حساب کاربری شما برگشت داده خواهد شد. اگر گزینه دوم را انتخاب کنید این مبلغ با حساب بانکی شما می‌آید. حتما دقت داشته باشید که اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، مبلغ به کارتی که خرید را با آن انجام داده‌اید برمی‌گردد. در نهایت روی گزینه «استرداد آنلاین» کلیک کنید تا مبلغ تا 3 روز کاری برگشت داده شود.

راهنمای استرداد بلیط هواپیمای داخلیاسترداد بلیط هواپیما روی اپلیکیشن علی‌بابا

قبل از اینکه این مراحل را بخوانید، مطمئن شوید که دانلود اپلیکیشن علی بابا را انجام داده و وارد حساب کاربری‌تان شده‌اید.

قدم اول

وارد اپلیکیشن علی بابا شوید.

استرداد بلیط هواپیما روی اپلیکیشن علی‌باباقدم دوم

در بخش پایینی صفحه، روی گزینه «سفرهای من» بزنید. حالا در گزینه‌های بالای صفحه، روی گزینه «پرواز داخلی» بزنید تا بلیط‌های خریداری شده برای هواپیما (پروازهای داخلی) را نمایش بدهد.

استرداد پرواز داخلی از اپ علی باباقدم سوم

اینجا فهرستی از خریدهای قبلی‌تان را می‌توانید ببینید. بلیط مدنظرتان را جستجو و انتخاب کنید.

refundقدم چهارم

وقتی بلیط مدنظرتان را پیدا کردید، روی علامت «سه نقطه» در سمت چپ بلیط بزنید تا گزینه‌های جدیدی برای شما نمایش داده شود. سپس روی گزینه «استرداد بلیط» بزنید.

«استرداد بلیط»قدم پنجم

در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌شود، دلیل خودتان برای استرداد بلیط هواپیما را انتخاب کرده و روی گزینه «تایید و ادامه» بزنید.

استرداد بلیط هواپیماقدم ششم

حالا اطلاعات بلیطی که می‌خواهید استرداد کنید برای شما نمایش داده می‌شود. حتما این اطلاعات را به دقت بررسی کنید تا مغایرتی وجود نداشته باشد و تیک آن را بزنید. سپس «قوانین کنسلی پروازهای داخلی» را مطالعه کرده و تیک آن را هم بزنید. در نهایت روی گزینه «تایید و ادامه» کلیک کند.

«قوانین کنسلی پروازهای داخلی»قدم هفتم

در مرحله آخر، نحوه دریافت مبلغ استردادشده را انتخاب کنید. اگر گزینه اول را انتخاب کنید، مبلغ استردادشده به عنوان شارژ به حساب کاربری شما برگشت داده خواهد شد. اگر گزینه دوم را انتخاب کنید این مبلغ با حساب بانکی شما می‌آید. حتما دقت داشته باشید که اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، مبلغ به کارتی که خرید را با آن انجام داده‌اید برمی‌گردد. در نهایت روی گزینه «استرداد آنلاین» کلیک کنید تا مبلغ تا 3 روز کاری برگشت داده شود.

«استرداد آنلاین»قدم هشتم

حالا پیام «استرداد با موفقیت انجام شد» را خواهید دید. مبلغی که استرداد کرده‌اید تا 7 روز کاری به شما بازگشت داده خواهد شد. اگر مشکل خاصی پیش آمد یا در این موعد استرداد صورت نگرفت، می‌توانید با تیم پشتیبانی 24 ساعته علی‌بابا تماس بگیرید.

استرداد موفقسوالی در مورد نحوه استرداد بلیط هواپیما (پرواز داخلی) دارید؟

در این مقاله، صفر تا صد نحوه استرداد آنلاین بلیط پرواز داخلی را روی وب‌سایت و اپلیکیشن علی‌بابا برای شما آموزش دادیم. اگر در این مسیر سوالی برای شما پیش آمد می‌توانید  برای ما کامنت بگذارید تا پاسخ بدهیم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 دیدگاه
 1. عباس می‌گوید

  قوانین جریمه در سایت های هواپیمایی با قوانین علی بابا متفاوت است ،پول به حساب سایت علی بابا واریز شده خواهشمند است نسبت به قوانین سخت گیرانه خود تجدید نظر فرمایید.

 2. کامی می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  برای کنسلی سفرهای خارجی لطفا بفرمایید مراحل به همین صورت می باشد یا نه؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام کامی عزیز 🙂
   خیر، کمی متفاوت هست.

 3. پویا ایزدی می‌گوید

  سلام
  بلیط را از سایت علی بابا گرفته ام ولی وارد حساب کاربری نشده ام. برای استرداد چکار باید کرد؟
  این بلیط در لیست سفرهای من نیست

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام پویا عزیز 🙂
   از طریق حساب کاربری درخواست استرداد کنید یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

 4. فرزانه فرجیان می‌گوید

  آفر جدید علی بابا در مورد کنسلی بدون جریمه توضیح داده نشده