محدودیت پروازهای داخلی در ایام کرونا – هواپیمایی کارون

(به همراه آزمایشگاه‌های مورد تایید)

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی‌ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می‌کنند.

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی‌ها می‌توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی کارون را به همراه لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست کرده‌ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات جدید از سمت هواپیمایی کارون مداوم به‌روز خواهد شد.

 

کویت

شرایط سفر به کویت با ایرلاین کارون به شرح ذیل می باشد :

 • ارائه گواهی دو نوبت واکسیناسیون که حداقل دو هفته از تاریخ نوبت دوم آن گذشته باشد و یا ارائه نتیجه منفی تست کرونا PCR ( در مورد مسافرینی که گواهی واکسیناسیون ندارند داشتن یکی از شرایط کافی می باشد . )
 • در صورت مشاهده علائم بیماری در مسافرین، عوامل وزارت بهداشت اقدام به انجام تست PCR می نمایند. هزینه‌های مربوطه با مسافر مشکوک به بیماری می‌باشد.
 • بازه سنین زیر 12سال نیاز به تست و واکسیناسیون ندارند.

 

 

عراق

مسافران ورود و خروج بین عراق و ایران از روز شنبه 27 فروردین 1401 ملزم به رعایت شرایط زیر هستند:

 • ارائه گواهی دریافت حداقل 2 دوز واکسن کرونا با QR کد؛ یا ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR از مراکز معتبر اعلام شده توسط وزارت بهداشت که تا زمان ورود مندرج در بلیت، بیش از ۷۲ ساعت از آن نگذشته باشدبرای مسافران بالای 12 سال الزامی می باشد.

 

عمان

1- كليه افراد عماني و غيرعماني بالاي ۱۸ سال كه دو دوز واكسن مورد تاييد عمان را دريافت كرده باشند براي ورود به عمان نياز به ارائه تست PCR ندارند .لازم بذكر است از دوز دوم بايد 14روز گذشته باشد .

2- ارائه بليط برگشت و بيمه درماني بين المللي براي مسافرين غير عماني كه با ويزا توريستي قصد ورود به كشور عمان را دارند الزاميست.

 

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی کارون

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.
صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 دیدگاه
 1. رویا می‌گوید

  بادرود ،ببخشید برای سفر داخلی با هواپیما ،(سفر به کیش)ایا دوز سوم واکسن ضروری هست ؟ ودرصورت نداشتن دوزسوم از پروازجلوگیری میشود؟ممنون از پاسخگویتان ،تاریخ پرواز ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 فعلا که نیازی نیست. ممکنه تا اون موقع قوانین عوض بشه. بهتره با کارشناسای ما صحبت کنین:
   0982143900000

 2. سارا می‌گوید

  با سلام و احترام
  من تاریخ ۱۳ بهمن تست کرونام مثبت شده و در تاریخ ۲۱ بهمن قرنطینه ام تمام میشود و باید برگردم به شهر محل کارم، بنده بلیط هواپیما رزرو کرده ام . آیا با این شرایط از سفر من جلوگیری میشود ؟