چه قدر پول برای سفر به باکو کنار بگذاریم؟

اسم سفر خارجی که می‌آید، بسیاری از ما تصور می‌کنیم که باید حساب‌مان پر و پیمان باشد تا بتوانیم پایمان را آن طرف مرز بگذاریم. اگرچه این تصور تا حد زیادی درست است، اما درباره تمام کشورهای جهان صدق نمی‌کند. هزینه سفر به برخی از کشورهای همسایه نظیر آذربایجان، به واسطه فاصله کم و بالا نبودن ارزش پول، مناسب به نظر می‌رسد. بنابراین با یک برنامه‌ریزی دقیق و عاقلانه می‌توانید یک سفر خارجی نه چندان گران قیمت را تجربه کنید. با این حال اگر دقیق‌ترش را بخواهید بدانید، در این مقاله مجله علی بابا هزینه سفر به باکو را با هم بررسی می‌کنیم.

تور باکو

سفر به باکو

شاید خرید تور باکو عاقلانه‌ترین و بی‌دردسرترین شیوه سفر به این شهر باشد. شما با خرید این تور، مواردی نظیر خرید بلیط، رزرو هتل، ویزا، بیمه مسافرتی و… را بر عهده آنها می‌گذارید. برای سفر به باکو با تور، دو امکان پیش روی شماست. هم می‌توانید با تور هوایی راهی شوید و هم می‌توانید به سراغ تور زمینی باکو بروید. طبیعی است که تور زمینی با توجه به قیمت کمتر بلیط اتوبوس نسبت به هواپیما، ارزان‌تر خواهد بود. در ادامه هر یک از این نوع تورها و هزینه آنها را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم.


جستجو و خرید تور باکو در علی بابا


تور هوایی باکو

با کمی جستجو درباره تور هوایی باکو با قیمت‌های بسیار متفاوتی مواجه خواهید شد. این تفاوت قیمت ناشی از مدت سفر، نوع ایرلاین، کیفیت و تعداد ستاره‌های هتل و مسائلی از این دست ناشی می‌شود. البته زمان سفر هم در قیمت تور باکو تاثیرگذار است. در زمان‌هایی که تقاضا برای سفر به آذربایجان بیشتر می‌شود، طبیعی است که قیمت تورها هم افزایش داشته باشد. با این حال قیمت تور هوایی باکو (در پاییز 98) برای یک سفر سه روزه، در حدود 2 میلیون و 900 هزار تا 3 میلیون تومان است.

در علی بابا هزینه‌ای که بابت تور باکو می‌پردازید، شامل هزینه بلیط هواپیما، هتل، بیمه، گشت شهری و لیدر فارسی می‌شود.

تور زمینی باکو

باکو آذربایجان

برای کسانی که می‌خواهند هزینه کمتری برای سفر به باکو آذربایجان بپردازند، یک گزینه دیگر وجود دارد و آن تور زمینی باکو است. در این تور، مسافران با اتوبوس به باکو می‌روند. قیمت تور زمینی باکو (در پاییز 98) در حدود 1 میلیون و 800 هزار تومان است. این تور برای مدت 3 روز تعریف شده و شامل امکاناتی نظیر بیمه، لیدر فارسی، ویزا و ترانسفر هم می‌شود.

تور زمینی باکو هم مثل تور هوایی می‌تواند قیمت کمتر یا بیشتری هم داشته باشد، آنچه در اینجا عنوان شد، میانگینی از قیمت‌هاست. عواملی نظیر طول مدت سفر، نوع هتل و زمان برگزاری تور در نوسانات قیمت تاثیرگذار است.

ویزا و عوارض خروج

برای دریافت ویزای آذربایجان کار سختی پیش روی شما نیست. زیرا آذربایجان در میان کشورهای بدون نیاز به ویزا برای ایرانی‌ها طبقه‌بندی می‌شود. البته شما برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارید اما ویزای آذربایجان در فرودگاه‌ باکو این کشور صادر می‌شود. ویزایی که در فرودگاه صادر می‌شود، برای 30 روز اعتبار دارد. هزینه‌ای که برای این ویزا می‌پردازید 24 دلار معادل 274 هزار تومان است.

شما برای دریافت ویزای آذربایجان در فرودگاه باید مدارکی نظیر اصل و کپی گذرنامه، عکس، کپی گواهی بیمه پزشکی و… را به همراه داشته باشید.

البته برای اینکه پایتان را بخواهید از مرز آن طرف بگذارید هم باید پاسپورت داشته باشید و هم عوارض خروج پرداخت کنید. در حال حاضر عوارض خروج از کشور 220 هزار تومان است که می‌توانید این مبلغ را در فرودگاه پرداخت کنید. البته اگر بار دومتان است که به سفر خارجی می‌روید، 330 هزار تومان باید عوارض خروج بپردازید. از بار دوم به بعد نیز عوارض خروج از کشور 440 هزار تومان تعیین شده است.

قیمت بلیط هواپیما باکو

تور باکو

اما اگر تصمیم گرفته‌اید به جای خرید تور، خودتان به باکو سفر کنید، ابتدا باید بلیط هواپیما بخرید. قیمت بلیط هواپیما باکو (در پاییز 98) حداقل 1 میلیون تا 1 میلیون و 100 هزار تومان است. البته ممکن است قیمت بلیط باکو را از این گران‌تر هم بیابید. عواملی نظیر نوع ایرلاین، کلاس پرواز و زمان سفر در قیمت بلیط تاثیرگذارند. در زمان‌هایی که سفر به باکو رونق بیشتری دارد، گران‌تر است. اگر می‌خواهید هزینه بلیطتان کمتر شود، سفرتان را به ایامی موکول کنید که سفر به این شهر کمتر است. اما برای سفر به باکو در بهترین زمان باید قیمت‌های بیشتر احتمالی را بپذیرید.


جستجو و خرید بلیط هواپیما باکو در علی بابا


سفر زمینی به باکو

سفر زمینی به باکو

اگر پایه سفرهای طولانی و با ماشین هستید، سفر زمینی به باکو و با ماشین شخصی، انتخاب درستی است. در این سفر شما مجبور به پرداخت هزینه بلیط هواپیما یا بلیط اتوبوس نیستید. اما باید هزینه‌های دیگری نظیر تنظیم ماشین پیش از راه افتادن و سوخت را بپردازید.

راه دیگر برای سفر زمینی به باکو خرید بلیط اتوبوس به مقصد این شهر است. قیمت بلیط اتوبوس از تهران به مقصد باکو در حدود 280 هزار تومان است. گفتنی است در سفر زمینی به باکو، از مناظر بسیار زیبا و دل‌انگیز مسیر حسابی لذت خواهید برد.


جستجو و خرید بلیط اتوبوس باکو در علی بابا


هزینه هتل باکو

هتل ارزان باکو

یکی دیگر از مواردی که در تعیین هزینه سفر به باکو نقش دارد، هزینه‌های هتل است. برای اینکه بخواهید هتلی با هزینه نه چندان زیاد و امکانات مناسب پیدا کنید، بهترین انتخاب هتل های 3 ستاره باکو است. اقامت در هتل های 3 ستاره باکو از حدود 190 هزار تومان برای هر شب شروع می‌شود (پاییز 98). عواملی نظیر امکانات بیشتر و موقعیت مکانی بهتر در افزایش هزینه هتل تاثیر دارند. اگر به دنبال قیمت هتل ارزان در باکو هستید، بعید است هتلی با شرایط مناسب، ارزان‌تر از این قیمت پیدا کنید. البته می‌توانید به سراغ هاستل‌ها بروید و کمتر هزینه بپردازید.

اگر هم دلتان می‌خواهد هتل محل اقامتتان لوکس‌تر باشد، می‌توانید هتل 4 ستاره را برای اقامت انتخاب کنید. حداقل هزینه برای هر شب اقامت در یک هتل 4 ستاره در باکو (در پاییز 98) حدود 340 هزار تومان است. از جمله امکانات چنین هتل‌هایی می‌توان به جکوزی و اسپا اشاره کرد.

اما در صورتی که می‌خواهید برای خودتان سنگ تمام بگذارید و در هتل 5 ستاره اقامت کنید، طبیعی است که باید بیشتر هزینه کنید. حداقل قیمت هر شب اقامت در یک هتل 5 ستاره در باکو (در پاییز 98) در حدود 480 هزار تومان است.


جستجو و رزرو هتل باکو در علی بابا


هزینه غذا و خوراک در باکو

هزینه سفر به باکو

خب طبیعی است که خورد و خوراک از اولین نیازهای انسان است و از همان ابتدا باید به فکرش بود. هزینه غذا در باکو چندان ارزان نیست. برای اینکه به برآوردی حدودی درباره هزینه غذا در باکو برسید، رستوران‌های این شهر را طبقه‌بندی کرده‌ایم. (تمام قیمت‌ها مربوط به پاییز 98 است).

رستوران‌های زنجیره‌ای

هزینه هر وعده غذا در رستوران‌های زنجیره‌ای مثل مک‌دونالد در باکو بین 60 تا 80 هزار تومان است.

رستوران‌های ارزان

در رستوران‌های ارزان قیمت، هزینه هر وعده غذایی بین 60 تا 115 هزار تومان است.

رستوران‌های متوسط

اگر ترجیحتان رستوران‌های متوسط است، برای هر وعده باید بین 115 تا 190 هزار تومان هزینه کنید.

رستوران‌های گران

رستوران‌های گران‌قیمت که محدودیت چندانی ندارند اما اگر بخواهیم عدد بگوییم برای هر وعده غذا در این رستوران‌ها باید بیش از 200 هزار تومان بپردازید.

 

هزینه مراکز تفریحی باکو

هزینه سفر به باکو

حالا که پس از خرید بلیط به باکو رسیدید و در هتل مستقر شدید، بعدش هم به رستوران رفتید و غذایی میل کردید، باید به سراغ جاهای دیدنی باکو بروید. قیمت ورودی هر یک از این دیدنی‌ها را به تفکیک و بر اساس قیمت ارز در پاییز 98 (در حال حاضر ارزش هر منات حدود 700 تومان است) در ادامه آورده‌ایم:

  1. قلعه دختر 7000 تومان
  2. آتشگاه 3500 تومان
  3. کاخ شیروانشاه 7000 تومان
  4. حمام محلی 14000 تومان
  5. مرکز حیدر علی‌اف باکو 10500 تومان

خبر خوش اینکه قدم زدن و گردش در سواحل باکو، رایگان است.

هزینه حمل و نقل در باکو

سفر به باکو

طبیعی است که برای گردش و این طرف و آن طرف در شهر نیازمند وسایل نقلیه هستید. البته شیوه سالم و کم‌هزینه برای رفت و آمد، پیاده‌روی و طی مسیر با پای پیاده است. اما اگر می‌خواهید هزینه وسایل نقلیه عمومی را بدانید، آنچه در ادامه می‌آید، به دردتان می‌خورد. (قیمت‌ها بر اساس نرخ ارز در پاییز 98 محاسبه شده است).

بلیط اتوبوس

قیمت بلیط اتوبوس در باکو حدود 2100 تومان است.

بلیط مترو

قیمت بلیط مترو هم مانند اتوبوس 2100 تومان است.

کرایه تاکسی

کرایه تاکسی در باکو از حدود 17000 هزار تومان شروع می‌شود و با توجه به مسیر افزایش می‌یابد.

خرید در باکو

سفر به باکو

مراکز خرید باکو در نوع خود بسیار شیک و مدرن هستند. حتی اگر قصد خرید چندانی هم نداشته باشید، بد نیست سری به چندتای آنها بزنید و از گردش در میان فروشگاه‌ها لذت ببرید. اما شاید دلتان بخواهد قیمت برخی از کالاها و اجناس این مراکز خرید را را بدانید تا از سفر به باکو دست خالی برنگردید.

قیمت لباس در باکو از حدود 540 هزار تومان شروع می‌شود. برای خرید کفش ورزشی برندهای معتبر باید حداقل 1 میلیون و 200 هزار تومان هزینه کنید. البته کفش چرم معمولی را با قیمتی بین 850 تا 900 هزار تومان پیدا می‌کنید. (مثل موارد قبل این قیمت‌ها هم مربوط به پاییز 98 است).

هزینه سفر به باکو در سه جمله

باکو آذربایجان

اگر بخواهید دیدی کلی از هزینه سفر به باکو داشته باشید و نخواهید چندان به جزئیات بپردازید، می‌توانیم هزینه سفر به این شهر را در 3 طبقه‌بندی بیان کنیم. منظور از هزینه سفر ارزان، اکتفا به ساده‌ترین‌ امکانات، سفر با اتوبوس، خوردن غذاهای معمولی و خرید نکردن است. از طرف دیگر طبیعی است که آنچه به عنوان هزینه سفر گران عنوان می‌شود، تنها یک برآورد ساده است و ممکن است سفر شما خیلی پرهزینه‌تر تمام شود. رزرو هتلی بسیار لوکس، غذا خوردن در رستوران‌های مجلل و خریدهای هر روزه، هزینه سفر شما را افزایش می‌دهد.

هزینه سفر ارزان به باکو: رفت و برگشت با اتوبوس، اقامت در یک هتل 3 ستاره، خوردن غذاهای ساده، رفت و آمد با اتوبوس و سر زدن به 2 مکان گردشگری در هر روز هزینه سفر شما را به حدود 1 میلیون و 300 هزار تا 1 و نیم میلیون تومان می‌رساند.

هزینه سفر متوسط به باکو: اگر با تور هوایی به باکو بروید، در رستوران‌های معمولی غذا بخورید و کمی خرید کنید، هزینه سفرتان بین 2 و نیم تا 3 میلیون تومان خواهد شد.

هزینه سفر گران به باکو: برای یک سفر لوکس که شامل سفر هوایی، اقامت در هتلی 4 یا 5 ستاره، رفتن به رستوران‌های لوکس و خریدهای فراوان می‌شود، هزینه سفرتان از حدود 4 یا 5 میلیون تومان به بالا شروع می‌شود.

اینکه کدام یک از این شیوه‌ها را برای سفر انتخاب کنید، بستگی به اولویت‌های شما دارد. شاید ترجیح دهید که کمتر هزینه کنید و سفرهای بیشتری بروید یا برای همین یک سفر خارجی بیشتر سفر کنید. مهم این است که از سفرتان لذت ببرید و حسابی خوش بگذرانید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.