سفر به استرالیا محدودتر از قبل می‌شود

به دنبال شرایط به وجود آمده پس از شیوع ویروس کرونا در استرالیا، این کشور در تازه‌ترین اقدام خود محدودیت‌های فعلی خود را برای استقبال از مسافران ورودی 50 درصد کاهش کرد.

به گزارش اتاق خبر علی‌بابا به نقل از فوربس، نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون اعلام کرد ورودی‌های بین‌المللی را به دنبال مدیریت همه‌گیری کرونا در ملبورن به شدت محدود خواهد کرد.

به گفته وی، تعداد ساکنان و شهروندان استرالیا که امکان بازگشت به کشور خود را خواهند داشت از دوشنبه 12 جولای (22 تیرماه) از هشت هزار نفر به چهار هزار نفر کاهش پیدا خواهد کرد. به علاوه‌ هتل‌هایی که برای قرنطینه رایگان این مسافران در نظر گرفته شده بود، دیگر سرویس رایگانی در اختیار این مسافران نخواهند گذاشت.

موریسون دلیل کاهش 50 درصدی تعداد مسافران ورودی را تمرکز بیشتر روی انجام آزمایش و رصد بیماری دانست و گفت تمامی ایالت‌ها با پذیرش مسافر ورودی تا سقف چهار هزار نفر در هفته موافقت کرده‌اند.

رویکرد دولت استرالیا به وضوح جلوگیری از رشد خطرات محلی در مقیاس کشوری است. نخست وزیر استرالیا می‌گوید: «ما برای اطمینان از کاهش ریسک ورود مسافران را نصف کردیم».

گفتنی‌ است بازگشایی مرزها ممکن است بیش از این نیز به تعویق بی‌افتد. در ماه ژوئن وزیر گردشگری استرالیا بسته ماندن مرزها تا سال 2021 را پیش‌بینی کرد و با شرایط حاضر این سناریو هر روز محتمل‌تر می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.