15 مورد از جذاب‌ترین جاهای دیدنی قشم و جزایر اطراف آن

معرفی جاهای دیدنی قشم با همه جاذبه‌ها

دیگر وقتش است جاهای دیدنی قشم را کشف کنید! اگر تابه‌حال به قشم نرفته‌اید بیشتر از این زمان را از دست ندهید. این جزیره که چند سالی است به منطقه آزاد تبدیل شده است  و موقعیت‌های گردشگری و طبیعی فراوانی دارد. جاذبه‌های گردشگری قشم ازجمله طبیعت بکر، آثار تاریخی، امکانات تفریحی و مراکز خرید در این سفر در انتظار شماست. اما پیش از اینکه سفر به قشم را شروع کنید، بهتر است با جاهای دیدنی این جزیره آشنا شوید. این را هم به خاطر داشته باشید که بیشتر جاذبه های گردشگری قشم پدیده‌های طبیعی کم‌نظیر جزیره هستند که در این مقاله مجله علی بابا آنها را بیشتر می‌شناسیم. مقاله‌ای که بیشتر از 15 دقیقه وقتتان را نمی‌گیرد.

تور قشم، گزینه بسیار مناسبی برای سفر شماست. با خرید تور، رزرو بلیط هواپیما و هتل به‌راحتی برای شما انجام می‌شود. مدت اقامت، کیفیت هتل و نوع پرواز بر قیمت تور قشم تاثیر می‌گذارد.

دره ستارگان، جزیره ناز، تنگه چاهکوه، جنگل حرا، غار نمکدان، سد گوران، دره تندیس، غار خربس و… از دیدنی‌های قشم‌اند.

فرش خاکی، معدن خاک سرخ، قلعه پرتغالی‌ها، دره سکوت و دره مجسمه‌ها از دیدنی‌های جالب توجه هرمز هستند که بعضی از آن‌ها در قشم است.

درختان جنگل های حرا در آب‌های شور دریا رشد کرده‌اند. ریشه‌های درهم‌تنیده درختان جنگل حرا به شوری آب مقاوم‌اند و نمک را از برگ‌های خود خارج می‌کنند.

این جزایر در واقع سه صخره‌اند که در میان دریا واقع شده‌اند. زمان‌هایی که آب دریا پایین می‌رود، مسیری از ساحل به این صخره‌ها باز می‌شود و شما می‌توانید با پای پیاده به این صخره‌ها بروید.

بهترین زمان برای رفتن به قشم از نظر آب و هوا فصل بهار و پاییز است، چون در این فصل‌ها دمای هوا مناسب است و گرمای جزیره آزاردهنده نیست، بهترین زمان از نظر خلوت بودن جزیره فصل تابستان است، در این فصل به‌علت افزایش دما تعداد مسافران جزیره کم شده و جزیره خلوت است. از نظر خنکی نیز بهترین زمان برای رفتن به جزیره قشم فصل زمستان است.

جاهای دیدنی قشم

همان طور که اشاره شد بیشتر جاهای دیدنی جزیره قشم پدیده‌های طبیعی هستند. طبیعت قشم غنی و متفاوت از بسیاری از دیگر نقاط کشور است. زمانی که به قشم سفر می‌کنید، احتمالا سری هم به جزایر همسایه می‌زنید. جزیره هرمز و جزیره هنگام، تماشایی‌های زیادی برای شما دارند. در ادامه مهم‌ترین جاهای دیدنی قشم با عکس و آدرس به شما معرفی می‌شوند.

جاهای دیدنی قشم

جاذبه های گردشگری قشم ؛ خودِ خودِ قشم

جزیره قشم یکی از بزرگ‌ترین جزیره های کشور است. اگر بخواهیم راحت‌تر بگوییم، شاید برایتان جالب باشد که بدانید مساحت قشم 10 برابر بیشتر از کیش است. بنابراین در قشم فضاهای وسیع و دشت‌های پهناور را زیاد می‌بینید. همین وسعت زیاد باعث شده که فاصله مناطق دیدنی قشم از هم زیاد باشد.

دیدنی های قشم

و اما مهم‌ترین جاهای دیدنی قشم با عکس و آدرس:

۱- دره ستارگان قشم، از بی‌نظیرترین جاهای دیدنی قشم

یکی از بی‌نظیرترین جاهای دیدنی قشم دره ستارگان است. دره ستارگان مجموعه‌ای از کوه‌ها، دره‌ها و صخره‌هاست. به‌مرورزمان این کوه‌ها و صخره‌ها بر اثر بارش باران، وزش باد و… تغییر کرده است. این تغییر باعث به‌وجودآمدن اشکال متفاوت در بین کوه‌ها و صخره‌ها شده است. شکل‌هایی که گاهی اوقات با کمی تصور به موجودات عجیب و غریب و حیوانات شبیه می‌شوند.

اما چرا به این مکان دره ستاره ها یا ستارگان گفته می‌شود؟ مردم بومی معتقدند این اشکال بر اثر برخورد یک ستاره به صخره‌ای که در این محل وجود داشته، ایجاد شده است برای همین به آن دره ستارگان می‌گویند.

دره ستارگان قشم دیدنیهای قشم

دره ستارگان در گوگل مپ

۲- جزیره ناز قشم

جزیره ناز یا جزایر ناز از زیباترین مکان های دیدنی قشم است. این جزایر در واقع سه صخره‌اند که در میان دریا واقع شده‌اند. زمان‌هایی که آب دریا پایین می‌رود، مسیری از ساحل به این صخره‌ها باز می‌شود و شما می‌توانید با پای پیاده به این صخره‌ها بروید. ایستادن روی صخره‌ها و تماشای برخورد موج دریا با سنگ واقعا لذت‌بخش است. ضمنا اگر کمی دقیق شوید از همان بالا خرچنگ‌هایی را می‌بینید که در پایین صخره این‌طرف و آن‌طرف می‌روند.

اما تمام جذابیت‌های جزیره ناز به اینجا ختم نمی‌شود. زمان‌هایی که آب دریا بالاست، مردم بومی در اطراف ساحل بساط به پا می‌کنند. فروش صنایع دستی، میوه‌های گرمسیری و طراحی حنا روی دست ازجمله فعالیت‌ها بومیان در ساحل جزیره ناز است.

جزایر ناز قشم مکان های دیدنی قشم

علاوه بر این در روزهای آخر هفته، غروب‌ها مردم بومی با ماشین‌های لوکس و گران‌قیمتشان به ساحل می‌آیند و ماشین‌سواری می‌کنند. بومی‌ها که این ماشین‌های گران را به‌دلیل حضور در منطقه آزاد، ارزان‌تر از سایر نقاط کشور می‌خرند به این سرگرمی دریفت‌بازی می‌گویند. راستی اگر در مورد اجاره ماشین می‌توانید مقاله راهنمای اجاره ماشین در کیش را هم در مجله علی بابا بخوانید.

جزیره ناز در گوگل مپ

۳- تنگه چاهکوه قشم

تنگه چاهکوه هم از دیگر جاهای دیدنی جزیره قشم است. این پدیده طبیعی همان طور که از نامش پیداست مجموعه‌ای از کوه و صخره است که در بین آن چاه‌های متعدد وجود دارد. چاه‌هایی که ازلحاظ عمق باهم متفاوت هستند. به غیر از چاه، خود صخره‌ها و عبور از میان آنها هم جذاب است. کوه‌ها و صخره‌هایی که هرچه جلوتر می‌رویم، فاصله آنها از هم کمتر می‌شود.

تنگه چاهکوه قشم مکان های دیدنی قشم

تنگه چاهکوه در گوگل مپ

4- جنگل حرا قشم

یکی از خاص‌ترین پدیده‌های طبیعی و مکان های دیدنی قشم و نه تنها قشم بلکه ایران، جنگل حرا است. از آنجایی که جنگل حرا از پرطرفدارترین دیدنی های قشم است، حتما در سفرتان به این جنگل ها هم سری بزنید. درختان جنگل های حرا در آب‌های شور دریا رشد کرده‌اند. ریشه‌های درهم‌تنیده درختان جنگل حرا به شوری آب مقاوم‌اند و نمک را از برگ‌های خود خارج می‌کنند.

وقتی که آب دریا بالا است، درختهای جنگل حرا زیر آب می‌روند و زمانی که آب دریا پایین است، درختان از زیر آب سرشان را بیرون می‌آورند. اگر به تماشای پرندگان علاقه‌مندید، این فرصت را از دست ندهید. جنگل بیرون آمده از آب، محل رفت‌وآمد انواع پرندگان است. پرندگانی نظیر حواصیل، فلامینگو، پلیکان، مرغ ماهی‌خوار و… را در این محل فراوان می‌بینید.

برای گردش در جنگل حرا زمانی که آب دریا بالاست، باید سوار قایق شوید. می‌توانید قایق را با افراد دیگر کرایه کنید تا هزینه بین شما تقسیم شود. اما  اگر دلتان می‌خواهد زمان زیادی را به تماشای جنگل و پرندگان و البته عکاسی از آنها اختصاص دهید، بهتر است یک قایق دربست کرایه کنید.

جنگل حرا قشم دیدنی های قشم

جنگل حرا در گوگل مپ

۵- غار خربس قشم

به‌دلیل موقعیت جغرافیایی قشم، این جزیره غارهای متعددی دارد. این غارها هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. یکی از این غارها، غار خربس است. غار خربس مجموعه‌ای از حفره‌هایی کوچک در دل یک کوه است. این حفره‌ها در یک دوره زمانی توسط مردم شکل اتاق به خود گرفتند. در واقع غار خربس در یک دوره زمانی به پناهگاهی امن برای زندگی مردم تبدیل شد.

محوطه غار خربس فضایی باز و بدون پوشش گیاهی است، بنابراین سعی کنید در ساعات ابتدایی صبح یا غروب به این مکان بروید که تابش آفتاب شدید نیست. البته پیشتر پیشنهاد سفر زمستانی به قشم را داده بودیم. سفری که به‌دوراز گرمای شدید، می‌تواند بسیار دلچسب باشد.

غار خربس قشم مناطق دیدنی قشم

غار خربس در گوگل مپ

۶- غار نمکدان قشم

یکی دیگر از مکان های دیدنی قشم غار نمکدان است. این غار بسیار زیبا و شگفت‌انگیز است. با ورود به غار با قندیل‌های زیبا و خارق‌العاده نمک مواجه خواهید شد. علاوه بر این لایه‌های روی هم نمک صحنه‌های چشم‌نوازی به وجود آورده است. لایه‌هایی که از قدمت بسیار طولانی این غار حکایت دارد. غار نمکدان از جمله دیدنی های قشم است که در جنوب غربی قشم و در فاصله 90 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است.

برای رسیدن به غار نمکدان باید مسیری را پیاده‌روی کنید؛ بنابراین پیش از راه‌افتادن کفش مناسب به پا کنید.

غار نمکدان قشم جاذبه های گردشگری قشم

غار خربس در گوگل مپ

۷- سد گوران قشم

روستای گوران از دیگر جاهای دیدنی جزیره قشم است. این روستا که در غرب جزیره واقع شده، از بهترین مکان‌ها برای دیدن زندگی مردم بومی از نزدیک است. گویا در گذشته این روستا محل زندگی زرتشتیان بوده و ازاین‌رو به گبران و بعدها گوران معروف شده است.

از مهم‌ترین دیدنی های روستای گوران می‌توان به سد گوران اشاره کرد. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این سد طول مدت ساختش است. ساخت این سد از دوران هخامنشیان شروع شده و در دوره ساسانیان ادامه داشته است و در دوره پهلوی کار ساختش به‌طور کامل به پایان رسیده است.

روستای گوران قشم جاهای دیدنی جزیره قشم

روستای گوران در گوگل مپ

۸- دره تندیس های قشم

دره ستارگاه از آن دیدنی های دیدنی قشم است. اگر از دیدن دره ستارگان لذت برده‌اید، حتما سری هم به دره تندیس های قشم بزنید. این دره که شباهت زیادی به دره ستارگان دارد مجموعه‌ای از کوه و صخره است.

کوه‌ها و صخره‌هایی که در طول زمان با باد و باران و سایر عوامل طبیعی دچار فرسایش شده‌اند. یکی از جذابیت‌های این دره وجود صدف‌هایی است که در اولین نگاه شاید کمی عجیب به نظر می‌رسد. اما اگر بدانید این محوطه میلیون‌ها سال قبل در دل دریا قرار داشته، دیگر وجود صدف‌ها عجیب نخواهد بود.

دره تندیس های قشم دیدنیهای قشم

دیدنی های هرمز

پس از گشت‌وگذار در قشم نوبت به هرمز می‌رسد. با خرید تورهای هرمز راهی این جزیره دیدنی شوید. تورها یا گشت‌ های هرمز صبح زود در ورودی هتل های قشم منتظرتان هستند و شما را به اسکله می‌برند. از اسکله هم با قایق‌های بزرگ راهی هرمز می‌شوید.

هرمز جاذبه های گردشگری قشم

و اما جاهای دیدنی هرمز:

۹- دره مجسمه ها در جاهای دیدنی قشم

یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی قشم و هرمز، دره مجسمه‌هاست. برای رسیدن به این دره باید مسیری را پیاده‌روی کنید. مسیر پر از صخره‌هایی است که در طول زمان تغییرات ظاهری فراوان پیدا کرده است. این تغییرات باعث شده که صخره‌ها اشکال عجیبی پیدا کنند. اگر کمی قوه تخیلتان را به کار بیندازید می‌توانید تصویر موجودات و حیوانات مختلفی را در این صخره‌ها ببینید. به همین دلیل است که به این دره، دره مجسمه ها گفته می‌شود.

زمانی که به نقطه پایان صخره‌ها می‌رسید خود را در ارتفاع بالایی از دریا می‌بینید. می‌توانید در این مکان بایستید و با ساحل زیبای دریا که زیر پایتان است، عکس بگیرید.

دره مجسمه های هرمز دیدنی های قشم

دره مجسمه ها در گوگل مپ

10- دره سکوت در جاهای دیدنی قشم

برای رسیدن به دره سکوت هرمز هم باید چند صدمتری را با پای پیاده طی کنید. در مسیرتان می‌توانید از تماشای انواع خاک‌های رنگی و صخره‌های نمکی لذت ببرید. دورتادور این دره را صخره‌های نمکی زیبا و دره‌های بلوری فرا گرفته است.

وجود صخره‌ها باعث شده که صدا از اطراف به داخل دره نیاید. اگر خود و همراهانتان سکوت کنند، خودتان آرامش را به‌طور کامل احساس خواهید کرد.

دره سکوت هرمز مناطق دیدنی قشم

دره سکوت در گوگل مپ

۱۱- قلعه پرتغالی ها در جاهای دیدنی قشم

قلعه پرتغالی ها از دیدنی های قشم و هرمز است که در لیست مکان های دیدنی طبیعی قشم قرار نگرفته است؛ اما بااین‌حال واقعا تماشایی است. ساخت این قلعه به زمان حضور پرتغالی ها در جزیره هرمز باز می‌گردد. آنها برای ساخت قلعه از خاک سرخ جزیره استفاده کرده‌اند. علاوه بر این، پرتغالی ها در ساخت این قلعه از معماری ایرانی بهره برده‌اند.

ازجمله فضاهایی که در قلعه پرتغالی ها وجود دارد می‌توان به انبار تسلیحات، آب انبار و سالن‌های متعدد اشاره کرد.

قلعه پرتغالی ها در ساحل دریا ساخته شده است. پس از بیرون‌آمدن از قلعه با کمی دقت احتمالا می‌توانید پرندگان دریایی نظیر پلیکان و مرغ ماهی‌خوار را در این ساحل ببینید.

قلعه پرتغالی های هرمز مکان های دیدنی قشم

قلعه پرتغالی ها در گوگل مپ

۱۲- فرش خاکی هرمز در جاهای دیدنی قشم

اگر کمی خوش‌شانس باشید در سفر به هرمز فرش خاکی این جزیره را می‌بینید. این فرش در نیمه دوم سال و در ساحل درست می‌شود. (درصورتی‌که باران ببارد فرش خراب می‌شود و نمی‌توانید زیبایی‌های آن را ببینید). تقریبا حدود 50 نفر مسئولیت طراحی و آماده‌کردن این فرش را با انواع خاک‌های رنگی جزیره به عهده دارند.

در این فرش 1300 مترمربعی حدود 12 رنگ استفاده شده است. ادعا می‌شود این فرش بزرگ‌ترین فرش خاکی جهان است.

فرش خاکی هرمز دیدنی های قشم

ساحل فرش خاکی هرمز در گوگل مپ

‍‍۱۳- معدن خاک سرخ در جاهای دیدنی قشم

معدن خاک سرخ هرمز یکی از بهترین خاک‌های سرخ جهان را دارد. این خاک در صنایع مختلفی نظیر رنگ‌سازی، صنایع شیشه‌سازی و… استفاده می‌شود. اما به غیر از معدن خاک سرخ، ساحل سرخ هرمز بسیار دیدنی و زیباست. در این ساحل خاک و سنگ‌ها همه سرخ هستند. البته حواستان باشد روی این ساحل نشینید که لباستان حسابی رنگی می‌شود. از ساحل سرخ کمی آن‌طرف‌تر بروید، به ساحل نقره‌ای می‌رسید. خاک این ساحل نقره‌ای و درخشان است.

معدن خاک سرخ هرمز جاذبه های گردشگری قشم

معدن خاک سرخ در گوگل مپ

دیدنی های جزیره هنگام

هنگام دیگر جزیره‌ نزدیک به قشم است. شاید جذاب‌ترین بخش دیدنی های هنگام، مسیر رسیدن به آن باشد. برای رفتن به هنگام باید سوار قایق‌های موتوری شوید. در این مسیر دلفین‌ها بالا می‌آیند و شما می‌توانید آنها را از نزدیک ببینید.

جزیره هنگام مکان های دیدنی قشم

۱۴- ساحل نقره‌ای هنگام در جاهای دیدنی قشم

به غیر از هرمز، جزیره هنگام هم ساحل نقره‌ای بسیار زیبایی دارد. وجود سرب در این ساحل باعث درخشندگی آن شده است. عکس‌های زیبایی که در این ساحل می‌گیرید، یادگاری‌های زیبایی از هنگام خواهند بود.

ساحل نقره ای هنگام جاهای دیدنی جزیره قشم

ساحل نقره‌ای هنگام

۱۴- بازارچه محلی هنگام

در هنگام یک بازارچه محلی وجود دارد که می‌توانید زیباترین انواع صنایع دستی را از آنجا بخرید. بهتر است از مردم بومی تمام جزیره (و نه‌فقط هنگام) صنایع دستی آنها را بخرید. کالاهایی که هم یادگاری‌های اصیلی از سفرتان خواهد بود و هم به وضعیت اقتصادی مردم بومی کمک می‌کند.

بازارهای محلی هنگام دیدنیهای قشم

قشم، ترکیبی از طبیعت، تفریح و خرید در جاهای دیدنی قشم

به غیر مکان های دیدنی قشم می‌توانید از تفریحاتی نظیر غواصی، پرواز با گلایدر، قایق‌سواری، تور سافاری و… هم لذت ببرید. علاوه بر این، با وجود مراکز خرید متعدد، می‌توانید خریدهای مفصلی در قشم داشته باشید. ازجمله معروف‌ترین مراکز خرید قشم می‌توان به سیتی سنتر 1 و 2، درگهان و بازار قدیم قشم اشاره کرد.

جزیره قشم جاهای دیدنی قشم

اگر می‌خواهید هزینه سفرتان به قشم کمتر شود، می‌توانید با قطار تا بندرعباس بروید و از آنجا با قایق راهی قشم شوید. برای طی این مسیر قطار بندرعباس امکانات رفاهی بسیار مناسبی برای شما فراهم کرده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

41 دیدگاه
 1. ریحانه می‌گوید

  سلام من میخاهم فردا به قشم برم می ارزه کالا هاش ارزانه چطوریه
  لطفا با یک ا خط یا ۲ خط بگویید حال خوندن ندارم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام ریحانه عزیز 🙂
   |

  2. محمود می‌گوید

   عالیه

  3. هادی می‌گوید

   هر موقع حالشو داشتی منم توضیح میدم.

  4. هادی ۲ می‌گوید

   ۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱

  5. امید می‌گوید

   به نظرم مثل قبل ارزون نیستن

 2. مانی می‌گوید

  سلام
  من می خواهم با همسرم با اتوبوس برم قشم آیا می ارزد یا نه

  1. ریحانه می‌گوید

   میگم فامیلیت چیه
   اسم فامیل ماهم مانیه
   کلیشمو میشناسی؟

   1. مانی می‌گوید

    😆😆😆😆😆😆
    منم مانی هستم .
    علیرضا مانی رو میشناسی😁😆😃😃
    خدایا شفا نمیدی بکش

  2. امیرحسین می‌گوید

   سلام اگر میشه هتل خوب در قشم معرفی کنید

   1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

    سلام امیرحسین عزیز 🙂
    این مطلب رو مطالعه کنید.
    https://www.alibaba.ir/mag/qeshm-hotels/

    1. امیرحسین می‌گوید

     تشکر فراوان

  3. پاسخ گو می‌گوید

   ریدی داداش گرما شرجی بوی گند تخم مرغ گندیده و گلی عرق و چرکو مرک همراه با خونه خیلی گرون مگرنه عرق سوز سدید میشی تایت هم جواب نمیده

   1. فافا می‌گوید

    دقیقا پوکیدیم اگه خونه نداشته باشی یا سوییت گیرت نیاد بدبختی قیمت سوییت هم شبی دو سه ملیون بیشتره

 3. حوا ارجمند زاده می‌گوید

  سلام
  ما سال 97 آذر ماه رفتیم قشم. سفری بسیار دلنشین بود. جزیره هنگام از زیبایی هایی بود که حتما حتما پیشنهاد میکنم ببینید. حرکت با قایق و دیدن دلفین های جزیره بسیار زیبا بود. حتما برای حرکت با قایق مقداری نون باهاتون باشه. چون در جایی که قایق ها وسط دریا می ایستند و شما میتونید برای دیدن آکواریوم و ماهی های رنگی ذوق زده بشید. خرده نون ها باعث میشه تمامی ماهی ها دور قایق شما از آب بیرون بیان. خرید سمبوسه و غذاهای محلی در جزیره هنگام از خوشمزه های این سفر هست. البته قبلش سوال کنید چون ممکنه خیلی تند باشه.
  غار خوربس هم از زیبایی های قشم هست که به شرط نداشتن درد در پا بالارفتن از پله ها و دیدن این غار خالی از لطف نیست.
  خرید هم از بازار قدیم درگهان بسیار بصرفه تر هست. جزیره ستارگان در بعد از ظهر و قبل از غروب بسیار زیباست. البته پیاده روی داره و عبور از بعضی از مسیر ها کمی سخت هست.
  ان شاالله قراره امسال هم اسفند سفری داشته باشیم برای دیدن جزیره هرمز

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام حوا عزیز 🙂
   ممنون که تجربه ارزشمندتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. بی‌شک جنوب ایران از زیباترین مقاصد گردشگری هست.

 4. رضا می‌گوید

  جزیره قشم واقعا یکی از بهترینهای کشورمونه، من پنج ساله ساکن قشمم و البته همیشه با علی بابا پرواز میکنم و میرم و میام، بهترین فصل سفر به قشم از آبان تا فروردینه بخاطر آب و هوای بی نظیرش، ولی تابستونی خیلی گرم و شرجی داره، ولی در عوض از فروردین به بعد بهترین زمان برای خریده، تورهای داخلی قشم از نظر قیمت و امکانات برای مسافرا خیلی بهتره و اطلاعات دقیق بهتون میدن، مردمش بسیار. خوب و خونگرم هستن، خیابان دانش قشم هم مرکز رستورانهای عالیه و میتونین غذاهای درجه یک و محلی و عربی و هندی و… رو تجربه کنین، بازار قدیم درگهان و قشم هم جای عالی برای خریده، و در آخر تجربه یه غواصی خوب رو توی قشم از دست ندین، ممنون بخاطر همه چی

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂 خیلی ممنونیم که این تجربه‌هارو با بقیه به اشتراک گذاشتین.

 5. خانم ت . احمدزاده می‌گوید

  سلام
  ما تونستیم یک مسافرت سه روزه به قشم در هفته اخیر داشته باشیم
  چون وقت کمی داشتیم یک روز با تور جزیره هرمز و یک روز درگهان و در غروب روزهای اقامت از بازارهای داخلی قشم استفاده کردیم . یکی از نکات مثبت تور هرمز صبحانه وناهار و غذاهای سنتی در منازل بومیان بود که بسیار جالب و لذت بخش بود
  ولی نکته منفی محل اقامتمون بود که با توجه به بررسی کلیه مکانها از طریق اینترنت با تاکید به وضعیت و شرایط بیماری کرونا متاسفانه منزل ۷۰ متری نو ساز در بهترین منطقه نه تمیز و نه دارای حداقل امکانات آشپزخانه و حتی آب گرم و… بوده علی رغم هزینه هنگفت بدترین خاطره اقامتی رو داشت که به جهت رزرو تلفنی امکان پیدا کردن شرایط بهتر زمانبر بوده و لذا مجبور به اقامت شدیم
  انتظار می رود در ارائه توضیحات مکانهای اقامتی اعم از منازل و سوئیتها و هتلها قیمت و شرایط و امکانات داخلی هر مکان به گونه ای باشد که صادقانه از امکانات مطلع بشویم.
  از طرفی بعضی از رستورانهای سیتی سنتر گران و فاقد کیفیت بوده و بلحاظ کمیت نیز بسیار کم بوده طوری که چهار کوبیده سیتی سنتر برابری میکند با یک کوبیده مراکز استانها.
  در کل از سفرم لذت بردم و علی رغم اینکه بارها به این منطقه سفر داشتم ولی غالبا جهت خرید بوده و از مکانهای تفریحی کمتر بازدید داشتم به علت گرانی اجناس اینبار به مکان های تفریحی هم گذری داشتم که بسیار لذت بخش بوده و همچنان قشم یکی از مناطق بسیار دوست داشتنی من می باشد

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام دوست عزیز 🙂
   ممنون که خیلی دقیق و باجزییات تجربه‌تون رو با سایر کاربران و مخاطبان مجله علی‌بابا درمیون گذاشتید.
   امیدواریم که در سفرهای بعدی تجربه خوشایندتری داشته باشید.

 6. کیابرز می‌گوید

  من هم تا حالا قشم نرفتم ولی دوست دارم ی سفری به قشم و هرمز و هنگام برم ولی بهترین سفر کیه بنظر شما؟

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام 🙂
   بهتره نیمه دوم سال برین

 7. احسان می‌گوید

  سلام من و همسرم الان در قشم هستیم جزیره ای فوقالعاده زیبا و دارای ویژگیهای خاصی میباشد کافی است در اینترنت مکانها را پیدا و لب خیابان بایستید و با چند ماشین گذری که همه دوست دارند شما رو به این مکانها ببرند قیمت خوبی جهت رفت و برگشت چند مکان در صبح و بعر از ظهر بگیرید شب هم به مراکز خرید برید که کاملا استفاده از همه زوایا را برده باشی
  از مسئولان هتل خود رستورانهای خوب بپرسید و لذت ببرید موفق باشید خیلی خوش میگذره.

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام احسان عزیز 🙂
   سفر به سلامت ، دلتون خوش.

 8. غلامعلی قناد دزفولی می‌گوید

  سلام من هفته گذشته از جزیره قشم و هرمز دیدن کردم 1-اولااز یک سفرخارجی (ترکیه)برای من گران ترشد 2 -جاهای دیدنی جزیره ها زیادی بکر هستند ؟ وبرای توریست ها که از بچه تا مسن باخانواده برای دیدن میروندناهمواروسخت است ؟بخصوص روز اول من باران بود وبعداز باران تا چند روز امکان دیدن بعضی محلات دیدنی میسر نشد ! ودر روز آخر سفرکه افتاب اذیت میکرد 3 -پیشنهاد میکنم از دانشگاه های هنر های زیبااستان ودیگرجاها جهت بازدید و انجام کارهایی که به زیبایی و اوقات فراغت مردم کمک کند استفاده شود و مسیرها دسترسی درست شود مانند غاز نمک …. 3- کرایه هاوانتخاب مسیرگردشگری کنترل شود تا با حداقل هزینه بیشترین دیدنی و لذت را ببریم وبرای محل تبلیغ کنیم

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام غلامعلی عزیز 🙂
   چقدر خوبه که تجربه سفرت رو با ما به اشتراک گذاشتی. ممنون
   امیدواریم که همه بتونن حداقل در سفرهای داخلی هزینه‌های کمتری داشته باشن.

 9. فرزاد شویدی می‌گوید

  خوب و قابل استفاده بود … خصوصا که نقشه گوگل هر کدام رو نیز ارائه نموده اید …

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام فرزاد عزیز 🙂
   خوشحالیم که همراه شما هستیم.

 10. صهبا می‌گوید

  عالی بود ممنونم خیلی ترغیب شدم یه سفر قشم برم
  این همه زیبایی داریم در کشور خودمون و بی‌خبریم!