بهترین هتل های اردبیل برای یک اقامت دلپذیر

معرفی بهترین هتل‌های اردبیل با امکانات

اسم اردبیل که آورده می‌شود، یاد چه چیزی می‌افتید؟ شاید جواب بسیاری از شما سرعین باشد. چرا خود شهر اردبیل انقدر مظلوم واقع شده است، در حالی که دیدنی های جذاب اردبیل کم نیستند. از دریاچه شورابیل گرفته تا بقعه شیخ صفی و پل هفت چشمه. سوغاتی‌های اردبیل هم که جای خودش را دارد. قره حلوای اردبیل را خورده‌اید؟ قرابیه و نان رسته چطور؟ لباس‌های محلی و گلیم بافی‌های اردبیل را دیده‌اید؟ اگر جوابتان منفی است، توصیه می‌کنم حتما برنامه بعدی سفرتان را برای اردبیل بگذارید. اما مهم‌ترین نکته برای سفر اقامت است که اردبیل در این باره عملکرد ضعیفی دارد. هتل‌های اردبیل نهایت سه ستاره هستند. اما به هرحال بین آنها هم می‌توان دنبال بهترین هتل های اردبیل برای اقامتی دلپذیر را جست‌وجو کرد. دوست دارید با این مطلب علی بابا همراه ما باشید تا با این هتل‌ها بیشتر آشنا شوید؟ اگر موافقید پس پیش به سوی اردبیل.

هتل کوثر، هتل سبلان، هتل سارای

پاییز، خطائی، ایده‌آل، حیات

میدان بسیج، خیابان شهید عطائی

1- هتل شورابیل

هتل شورابیل هتلی دو ستاره است که در منطقه آرام و بی‌هیاهو گردشگری دریاچه شورابیل قرار گرفته است. این هتل 28 اتاق دارد که اتاق‌های وی‌آی‌پی آن بالکنی با چشم‌انداز زیبا و رویایی به دریاچه و طبیعت اطراف آن دارند. اقامت در اتاق‌های یک تخته، دو تخته توئین و دبل، سه تخته، چهار تخته و سوئیت رویال هتل شورابیل اردبیل در سال 1400 حداقل 250.000 تا 700.000 تومان هزینه خواهد داشت.

هتل شورابیل یکی از بهترین هتل های اردبیل است که در سال 1380 ساخته شد. تمیزی و امکانات رفاهی اتاق‌ها (یخچال، تلویزیون LCD، مینی بار در اتاق، سیستم تهویه مطبوع و سیستم گرمایش و سرمایش) باعث می‌شود حسی مشابه اینکه در هتلی دو ستاره اقامت دارید، نداشته باشید و رفاهی در حد هتل‌های سه ستاره را تجربه کنید. رستوران هتل شورابیل در طبقه همکف با ظرفیت ۷۰ نفر انواع غذاهای ایرانی و فست‌فود را برای مهمانان سرو می‌کند.

فاصله هتل شورابیل در ساعات بدون ترافیک تا فرودگاه 26 دقیقه، تا ترمینال اردبیل 16 دقیقه، تا نمایشگاه بین‌المللی اردبیل 10 دقیقه، تا بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی 12 دقیقه، تا بازار مرکزی اردبیل 9 دقیقه، تا پل هفت چشمه اردبیل 8 دقیقه، تا جمعه مسجد 15 دقیقه، تا خانه تاریخی صادقی 12 دقیقه، تا شهربازی اردبیل 8 دقیقه، تا حمام پیر زرگر 14 دقیقه و تا آبگرم سردابه 47 دقیقه است.

آدرس: اردبیل، خیابان دانشگاه، مجتمع تفریحی و سیاحتی شورابیل

هتل شورایبل اردبیل

هتل شورابیل در گوگل‌مپ

2- هتل دریا

هتل دریا در خیابان شهید عطائی اردبیل قرار دارد. این هتل سه طبقه با 31 واحد اقامتی در سال 1375 احداث شد. از نظر موقعیت مکانی هتل تا فرودگاه اردبیل 39 دقیقه، تا ترمینال اردبیل 13 دقیقه، تا نمایشگاه بین‌المللی اردبیل 10 دقیقه، تا بقعه شیخ صفی‌الدین 8 دقیقه، تا دریاچه شورابیل 10 دقیقه، تا بازار مرکزی اردبیل 4 دقیقه، تا پل هفت چشمه 4 دقیقه، تا جمعه مسجد 8 دقیقه، تا خانه تاریخی صادقی 8 دقیقه، تا شهربازی اردبیل 8 دقیقه، تا حمام پیر زرگر 9 دقیقه و تا آبگرم سردابه 40 دقیقه بدون ترافیک فاصله دارد.

هرچند که هتل دریا یکی از بهترین هتل های اردبیل با سه ستاره کیفی است، ولی نظرات کاربران نشان می‌دهد که این هتل امکانات رفاهی مناسبی در اختیار مسافران قرار نداده است. اتاق‌ها تنها امکاناتی مانند تلویزیون معمولی، سرویس فرنگی، یخچال، شوفاژ و حمام دارند. نبودن اینترنت، سشوار و تلفن در اتاق‌ها و گاها رفتار نامناسب کارکنان و تحویل اتاقی متفاوت از اتاق رزرو شده، از جمله ضعف‌های اصلی هتل است.

هزینه اقامت در اتاق‌های یک تخته، دو تخته دبل و توئین، سه تخته و سوئیت چهار تخته این هتل در سال 1400 دست‌کم 250.000 تا 570.000 تومان است.

آدرس: اردبیل، میدان بسیج، خیابان شهید عطائی

هتل دریا از بهترین هتل های اردبیل

هتل دریا در گوگل‌مپ

3- هتل سبلان

اگر دنبال یکی از بهترین هتل های اردبیل با قیمت مناسب و در منطقه‌ای با دسترسی عالی می‌گردید، هتل سبلان اردبیل (هتل ساوالان) بهترین گزینه است. این هتل در سال 73 احداث و در سال 1390 بازسازی شد. 28 اتاق هتل در طبقه دوم تا چهارم امکانات مناسبی در حد هتل‌های سه ستاره دارند.

از جمله امکانات موجود در اتاق‌ها و واحدهای اقامتی این هتل می‌توان به یخچال، مبلمان، تلفن، تلویزیون، سیستم تهویه مطبوع، اینترنت، سیستم گرمایش و سرمایش، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی اشره کرد. هزینه اتاق‌های دو تخته دبل و توئین، اتاق سه تخته و سوئیت یک خوابه سه تخته در سال 1400 در حدود 370.000 تا 560.000 تومان است.

رستوران با ظرفیت 250 نفر، لابی، کافی‌شاپ، کافی‌نت و لاندری از امکاناتی هستند که خدمات این هتل را کامل می‌کنند.

اگر قصد اقامت در هتل سبلان را دارید، به این نکته توجه کنید که پذیرش و آسانسور هتل در طبقه اول قرار دارد و برای این‌که به آنجا برسید، باید از 30 پله بالا بروید. طبق نظرات مهمانان قبلی، هتل سبلان پارکینگ اختصاصی ندارد ولی پارکینگ عمومی در نزدیکی هتل در دسترس است.

شما می‌توانید از این هتل قدم‌زنان و در مدت 2 دقیقه‌ به بقعه شیخ صفی‌الدین برسید. همچنین به لطف موقعیت مکانی هتل می‌توانید 11 دقیقه‌ای به بازار مرکزی اردبیل و خانه تاریخی صادقی و 4 دقیقه‌ای به بازار صفویه می‌رسید.

فاصله هتل سبلان با خودرو بدون ترافیک تا فرودگاه اردبیل 22 دقیقه، تا ترمینال اردبیل 9 دقیقه، تا نمایشگاه بین‌المللی اردبیل 15 دقیقه، تا دریاچه شورابیل 15 دقیقه، تا پل هفت چشمه اردبیل 4 دقیقه، تا جمعه مسجد 3 دقیقه، تا حمام پیر زرگر 5 دقیقه و تا آبگرم سردابه 40 دقیقه است.

آدرس: اردبیل، چهارراه امام، خیابان شیخ صفی

هتل سولان

هتل سبلان گوگل‌مپ

4- هتل نگین

هتل دو ستاره و دو طبقه نگین اردبیل در سال 1374 شروع به کار کرد. این هتل 32 اتاق با امکاناتی مانند تلویزیون، آشپزخانه، حمام، یخچال، اسپلیت، سرویس ایرانی و فرنگی دارد. اتاق‌های هتل با قیمت‌های مناسب در اختیار مهمانان قرار می‌گیرند. به طور مثال در سال 1400 قیمت واحدهای اقامتی این هتل دست‌کم 250.000 تا 470.000 تومان است.

هتل نگین در سال 1395 بازسازی شد تا امکانات مطلوب‌تری به‌عنوان یکی از بهترین هتل های اردبیل به مهمانانش ارائه دهد. نظرات مهمان هتل نشان می‌دهد که اتاق‌ها تمیز و مرتب هستند و خدمات هتل در حد دو ستاره مناسب است.

موقعیت هتل در خیابان سی‌متری برای گردشگری عالی است. فاصله هتل نگین تا بقعه شیخ صفی فقط 550 متر (7 دقیقه پیاده)، تا خانه تاریخی صادقی 750 متر (9 دقیقه پیاده)، تا بازار صفویه 850 متر (11 دقیقه پیاده) و تا حمام پیر زرگر یک کیلومتر (13 دقیقه پیاده) است.

فاصله هتل در مسیر بدون ترافیک تا بازار مرکزی اردبیل 5 دقیقه، تا فرودگاه اردبیل 26 دقیقه، تا ترمینال اردبیل 13 دقیقه، تا نمایشگاه بین‌المللی اردبیل 17 دقیقه، تا دریاچه شورابیل 17 دقیقه، تا پل هفت چشمه اردبیل 6 دقیقه، تا جمعه مسجد 6 دقیقه و تا آبگرم سردابه 38 دقیقه است.

آدرس: اردبیل، بلوار طالقانی، خیابان سی‌متری، مقابل شورای شهر

هتل نگین از بهترین هتل های اردبیل

آدرس هتل نگین در گوگل‌مپ

5- هتل سارای

یک از هتل‌های نوساز اردبیل به نام هتل سارای در میدان پلیس این شهر قرار دارد. این هتل سه ستاره در سال 1398 شروع به کار کرد. 32 اتاق هتل در هشت طبقه چشم‌انداز زیبایی به دریاچه شورابیل و کوه سبلان و شهر اردبیل دارد. این اتاق‌ها امکاناتی مانند سیستم سرمایشی و گرمایشی، تلویزیون، اینترنت، مینی بار و تلویزیون و تلفن دارند. رستوران هتل در طبقه سوم با ظرفیت 50 نفر انواع غذاهای ایرانی و محلی را برای مهمانان سرو می‌کند.

هتل سارای تا فرودگاه اردبیل 26 دقیقه، تا ترمینال اردبیل 16 دقیقه، تا نمایشگاه بین‌المللی اردبیل 8 دقیقه، تا بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی 14 دقیقه، تا بازار مرکزی اردبیل 11 دقیقه، تا پل هفت چشمه اردبیل 10 دقیقه، تا جمعه مسجد 16 دقیقه، تا خانه تاریخی صادقی 14 دقیقه و تا حمام پیر زرگر 15 دقیقه بدون ترافیک فاصله دارد.

برای اقامت در اتاق‌های هتل سارای در سال 1400 باید هزینه‌ای از حداقل 380.000 تا 690.000 تومان در نظر بگیرید. البته مهمانان قبلی هتل کمی از رفتار کارکنان هتل ناراضی بوده و معتقد هستند توجه و احترام کافی از سوی آن‌ها دریافت نکرده‌اند.

آدرس: اردبیل، نبش میدان پلیس، رو به روی دریاچه شورابیل

هتل سارای

آدرس هتل سارای در گوگل‌مپ

6- هتل مهدی

هتل دو ستاره مهدی اردبیل در گروه کیفی خود، یکی از بهترین هتل های اردبیل است که در سال 1381 شروع به کار کرد. این هتل در پنج طبقه 24 اتاق با قیمتی حداقل 190.000 تا 440.000 تومان در سال 1400 دارد. اتاق‌ها هتل مهدی امکاناتی از جمله حمام، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، تلفن و تلویزیون دارند. لابی، کافی‌شاپ، پارکینگ با ظرفیت 12 ماشین و رستوران 120 نفره در طبقه منفی یک هتل از امکانات جانبی هتل است.

هرچند که هتل مهدی در سال 1393 بازسازی شد، ولی نظرات کاربران هتل نشان می‌دهد که امکانات اتاق‌ها همچنان قدیمی‌اند و چندان رضایت‌بخش نیستند. بنابراین نباید انتظار امکانات، محیط و خدمات خاصی را داشته باشید.

از نظر موقعیت مکانی هتل مهدی از فرودگاه اردبیل 22 دقیقه، از ترمینال اردبیل 12 دقیقه، از نمایشگاه بین‌المللی اردبیل 11 دقیقه، از دریاچه شورابیل 12 دقیقه، از بقعه شیخ صفی و بازار مرکزی اردبیل 9 دقیقه و بازار صفویه 7 دقیقه فاصله دارد.

آدرس: اردبیل، خیابان بعثت، نرسیده به پمپ بنزین، واحد ۹۹۳

هتل مهدی

آدرس هتل مهدی در گوگل‌مپ

7- هتل اترک

هتل اترک یکی از بهترین هتل های اردبیل در شهر سرعین است. هتل سه ستاره اترک در سال 1384 در شمالی‌ترین نقطه سرعین همراه با امکانات آب‌درمانی شروع به کار کرد. هتل 38 واحد اقامتی دارد که شامل اتاق‌های دو تخته دبل و توئین و آپارتمان‌های یک خوابه سه نفره و چهار نفره و دو خوابه پنج نفره است.

رستوران هتل با 120 نفر ظرفیت، سالن کنفرانس 75 نفری، لابی 80 نفری و پارکینگ با ظرفیت 60 خودرو از امکانات جانبی هتل است.

اقامت در هتل اترک در سال 1400 هزینه‌ای از حداقل 348.000 تا 715.000 تومان برایتان همراه خواهد داشت. با توجه به رضایت مهمانان هتل، سفر به سرعین و اقامت در هتل اترک خاطره‌انگیز خواهد بود.

آدرس: اردبیل، سرعین، خیابان چالدران، مجتمع هتل آپارتمان و آب‌درمانی اترک

هتل اترک از بهترین هتل های اردبیل

هتل اترک در گوگل‌مپ

8- هتل شیخ صفی

هتل شیخ صفی یک از قدیمی‌ترین و بهترین هتل های اردبیل با یک ستاره است. این هتل در سال 1358 با 12 واحد اقامتی شروع به کار کرد. موقعیت مکانی هتل شیخ صفی باعث محبوبیتش شده است. فاصله هتل تا بازار مرکزی 200 متر (4 دقیقه پیاده)، تا بازار صفویه 650 متر (8 دقیقه پیاده)، تا پل هفت چشمه 850 کمتر (11 دقیقه پیاده) و تا بقعه شیخ صفی 900 متر (11 دقیقه پیاده) است.

هتل شیخ صفی هتلی کاملا اقتصادی است و می‌توانید اتاق‌های سه و چهار تخته هتل را که امکاناتی مانند تلویزیون، یخچال، تهویه مطبوع، حمام و دستشویی خصوصی دارند، در سال 1400 با قیمت حداقل 130.000 تا 150.000 هزار تومان رزرو کنید. مهم‌ترین نقطه‌ضعف هتل نداشتن رستوران داخل هتل است. بنابراین برای سرو ناهار و شام باید فکری کنید.

آدرس: اردبیل، میدان شریعتی، خیابان نایبی به سمت سه راه دانش

بهترین هتل های اردبیل

هتل شیخ صفی در گوگل‌مپ

9- هتل آپارتمان حسین

یکی از هتل‌های تازه‌ساز، دنج و محبوب اردبیل هتل آپارتمان حسین در سال 1398 شروع به کار کرد. این هتل چهار طبقه و 12 واحد اقامتی دارد. سوئیت‌های سه و چهار نفره هتل امکانات مختلفی مانند آشپزخانه، ظروف پخت‌وپز، اینترنت WI-FI، سشوار، یخچال، شوفاژ، تلویزیون، حمام، سرویس ایرانی و مینی بار دارند.

پارکینگ با ظرفیت 45 خودرو، رستوران قازماخ با ظرفیت 200 نفر، سالن کنفرانس 40 نفری و سالن اجتماعات 100 نفری از امکانات جانبی هتل آپارتمان حسین است.

با وجود تمام این امکانات هزینه اقامت در هتل آپارتمان حسین که یکی از بهترین هتل های اردبیل است بسیار اقتصادی خواهد بود و برای اقامت در آن در سال 1400 باید حدودا بین 300.000 تا 410.000 تومان پرداخت کنید.

فاصله هتل آپارتمان حسین در ساعات بدون ترافیک تا بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی 450 متر (5 دقیقه پیاده)، تا بازار صفویه 800 متر (9 دقیقه پیاده)، تا بازار مرکزی اردبیل 4 دقیقه، تا پل هفت چشمه اردبیل 6 دقیقه، تا جمعه مسجد 5 دقیقه، تا خانه تاریخی صادقی 5 دقیقه، و تا حمام پیر زرگر 6 دقیقه است.

آدرس: اردبیل، چهار راه باغمیشه، به سمت عالی قاپو، سمت راست، هتل آپارتمان حسین (رستوران قازماخ)

هتل آپارتمان حسین

هتل آپارتمان حسین در گوگل‌مپ

10- هتل آپارتمان نادری

هتل آپارتمان نادری هتلی دو ستاره در میان بهترین هتل های اردبیل است. این هتل در سال 1370 با سه طبقه و 25 واحد اقامتی (اتاق‌های یک تخته، دو تخته، سه تخته و آپارتمان‌های یک خوابه و سه تخته افتتاح شد. یخچال، تلویزیون، تهویه مطبوع، مبلمان، تلفن، سیستم گرمایشی و اینترنت از جمله امکانات هتل در واحد‌های اقامتی هتل هستند. رستوران هتل با ظرفیتی در حدود 80 نفر، انواع غذاهای ایرانی را برای مهمانان سرو می‌کند.

هتل آپارتمان نادری دسترسی‌های خوبی به نقاط گردشگری اردبیل دارد. به‌عنوان مثال فاصله هتل در ساعات بدون ترافیک تا بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی 5 دقیقه، تا بازار مرکزی اردبیل 5 دقیقه، تا پل هفت چشمه اردبیل 8 دقیقه، تا بازار صفویه 4 دقیقه، تا خانه تاریخی صادقی 6 دقیقه و تا حمام پیر زرگر 4 دقیقه است.

متاسفانه واحد‌های اقامتی هتل تنها در آپارتمان‌ها سرویس بهداشتی مجزا دارد و مهمانان اتاق‌ها باید از سرویس عمومی در راهرو‌ها استفاده کنند. بررسی نظرات مهمان هتل نشان داد که با توجه به هزینه پرداختی، خدمات هتل مناسب است، اما در بعضی موارد مهمانان هتل نادری از کثیف بودن هتل و قدیمی بودن امکانات شاکی بودند.

آدرس: اردبیل، میدان قیام به سمت مبارزان، هتل آپارتمان نادری اردبیل

هتل آپارتمان نادری

هتل آپارتمان نادری در گوگل‌مپ

11- هتل آپارتمان ارشاد

هتل آپارتمان ارشاد هتلی سه ستاره در سرعین اردبیل است. این هتل در سال 1379 ساخته و برای ارتقاء کیفیت خدمات‌دهی به مهمانان در سال 1396 بازسازی شد. 56 واحد اقامتی هتل در شش طبقه قرار دارند و همه امکاناتی را که یک هتل سه ستاره نیاز دارد، در خود جای داده‌اند. از جمله امکانات آن می‌توان به بالکن، سرویس ایرانی و فرنگی، سشوار، اتو، شوفاژ، تلویزیون LCD، اینترنت، آشپزخانه در سوئیت‌ها، یخچال و مینی بار اشاره کرد.

اقامت در واحد‌های اقامتی هتل شامل اتاق‌های دو تخته، سه تخته و سوئیت دو نفره تا شش نفره هزینه‌ای بین 240.000 تا 900.000 تومان خواهند داشت.

آدرس: سرعین، خیابان ولیعصر، جنب آب‌درمانی

هتل ارشاد

هتل ارشاد در گوگل‌مپ

12- مهمانسرا پاییز

مهمانسرا پاییز یکی در سال 1381 در خیابان سی‌متری اردبیل احداث شد. این مهمانسرا یکی از بهترین مهمانسراهای اردبیل با هزینه مقرون‌به‌صرفه است. 21 اتاق این هتل در دو طبقه قرار گرفته‌اند. اتاق‌های مهمانسرا امکاناتی محدود مانند تلویزیون، کولر آبی، میز و صندلی دارند. البته بعضی از اتاق‌ها بدون سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند.

طبق نظرات کاربران مهمان‌سرای پاییز، هرچند که رفتار مدیر و کارکنان بسیار عالی است، ولی تمیز نبودن اتاق‌ها و سرویس بهداشتی آزاردهنده است.

از نظر موقعیت مکانی این مهمانسرا دسترسی خوبی به مناطق تجاری و گردشگری اردبیل دارد. از مهمان‌پذیر پاییز تا خانه خادم باشی یک دقیقه، تا بازار بزرگ اردبیل 4 دقیقه، تا بقعه شیخ صفی 9 دقیقه، تا حمام تاریخی پیر زرگر 9 دقیقه و تا بازار صفویه 8 دقیقه پیاده راه است.

همچنین در نظر داشته باشید که هزینه اقامت در اتاق‌های مهمانسرای پاییز از حداقل 160.000 تا 330.000 تومان در سال 1400 متغییر است.

آدرس: اردبیل، خیابان سی‌متری، جنب بازار تختی

بهترین هتل های اردبیل

مهمانسرا پاییز در گوگل‌مپ

13- مهمانپذیر خطائی

یکی دیگر از بهترین مهمانسراهای اردبیل مهمانپذیر خطائی است. این مهمانسرا در سال 1398 با 21 اتاق در دو طبقه احداث شد. بعضی از اتاق‌های این مهمانسرا سرویس بهداشتی اختصاصی دارند و مهمانان سایر اتاق‌ها باید از سرویس‌های عمومی در راهرو استفاده کنند. هزینه اقامت در اتاق‌های هتل هم در کمترین میزان سال 1400 چیزی در حدود 180.000 تومان و بیشتر است.

این مهمانسرا در خیابان سی‌متری اردبیل قرار دارد. پس با کمی قدم زدن اطراف آن می‌توانید به راحتی به بقعه شیخ صفی، مسجد جامع اردبیل، بازار آغزی، بازار بزرگ اردبیل، بازار صفویه، حمام پیر زرگر و خانه خادم باشی بروید.

آدرس: اردبیل، خیابان سی‌متری، پایین تر از بیمارستان آرتا

14- مهمانسرای ایده‌آل

در سال 1393 نبش چهارراه پیر عبدالملک مهمانسرایی به نام ایده‌آل افتتاح شد. مهمانسرا دو طبقه و 12 اتاق دارد. اتاق‌های یک تا پنج تخته این مهمانسرا امکاناتی مانند یخچال، کولرگازی، تلویزیون، تلفن، سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی دارند. رستوران مهمانسرا با ظرفیت 100 نفر انواع غذاهای ایرانی را سرو می‌کند.

نظرات مهمانان نشان داده که آنها از رفتار مناسب و دلسوزانه کارکنان و تمیز بودن اتاق‌ها رضایت کامل داشتند و ایراداتی که به مهمانسرای ایده‌آل گرفته شده، تنها کوچک بودن اتاق‌ها و نداشتن پارکینگ بود.

موقعیت مکانی خوب مهمانسرا و دسترسی عالی آن به بقعه شیخ صفی، بازار صفویه، بازار بزرگ اردبیل، خانه تاریخی خادم باشی، مسجد جامع، حمام پیر زرگر و هزینه اقامت مناسب سبب محبوبیت این مهمانسرا در بین گردشگران اردبیل شده است.

آدرس: اردبیل، چهارراه پیر عبدالملک

مهمانسرای ایده‌آل در گوگل‌مپ

15- مهمانسرا حیات

مهمانپذیر نوساز حیات در سال 1398 در خیابان پیر عبدالملک اردبیل شروع به کار کرد. این هتل دو طبقه و 24 اتاق دارد. هزینه اقامت در اتاق‌های دو تا چهار تخته هتل در سال 1400 دست‌کم 140.000 تا 230.000 تومان است.

با توجه به موقعیت مکانی مهمان‌پذیر فاصله بسیار کمی از حمام تاریخی پیر زرگر، بقعه شیخ صفی، بازار پیر عبدالملک، بازار مرکزی و خانه خادم باشی دارد.

آدرس: اردبیل، پیر عبدالملک، نبش کوچه اوچرکان

مهمانسرا حیات

مهمانسرا جیات در گوگل‌مپ

16- مجتمع گردشگری کوثر

مجتمع گردشگری کوثر یکی از بهترین هتل های اردبیل با سه ستاره است. هتل در حاشیه دریاچه شورابیل در سال 1380 افتتاح شد. 47 اتاق هتل کوثر به شکل سوئیت هستند و امکاناتی مناسب مانند تهویه مطبوع، تلویزیون، یخچال، حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی دارند. سالن همایش و اجتماعات، سالن کنفرانس، اتاق جلسات، سالن ورزشی و شهربازی سبب محبوبت بیشتر هتل شده است. اقامت در اتاق‌های هتل کوثر در سال 1400 چیزی در حدود 270.000 تا 600.000 تومان هزینه دارد.

آدرس: اردبیل، خیابان دانشگاه، ساحل جنوبی دریاچه شورابیل

مجتمع گردشگری کوثر در گوگل‌مپ

هتل‌داری اردبیل و ضعف‌هایش

همان‌طور که در این مطلب خواندید هرچند که تعداد هتل‌ها و مراکز اقامتی اردبیل کم نیستند ولی امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهند در حد اردبیل، شهری با تاریخ و فرهنگ غنی، نیست. حتی اطلاعات در مورد همین موارد هم به‌سختی در دسترس بود. بیشتر هتل‌ها حتی سایتی برای معرفی خدمات خود نداشتند. این ضعف‌ها واقعا جای سوال است. به نظر شما چرا آن‌قدر در مورد اردبیل کم‌لطفی شده است؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.