باشگاه ورزشی علی بابا؛ یک جرعه سلامتی!

ورزش و سلامتی در علی‌بابا جدی گرفته می‌شود

قدیمی‌ها همیشه می‌گفتند عقل سالم در بدن سالم است.  هرچند با وجود مقایسه افرادی مانند استفان هاوکینگ با بعضی از شاخ‌های اینستاگرامی، کاملا به نقیض این مثل می‌رسیم؛ اما هنوز هم سلامتی است که حرف اول را می‌زند.

مجموعه علی‌بابا هم شرایطی را فراهم کرده تا اعضای خانواده‌اش سالم‌تر زندگی کنند. اگر می‌خواهید به عنوان کسی که به علی‌بابا پیوسته یا دوست دارد به عضوی از خانواده علی‌بابا تبدیل شود، درباره فعالیت‌های ورزشی علی‌بابایی‌ها بیشتر بدانید، تا انتهای این مطلب با ما باشید.

زورخانه علی‌بابایی‌ها

باشگاه علی‌بابا در ساختمان یارا قطب اصلی فعالیت‌های ورزشی علی‌بابایی‌ها به‌حساب می‌آید. قسمت عجیب‌وغریب فعالیت‌های باشگاه علی‌بابا این‌جاست که هیچ تیمی مسئولیت اداره و مدیریت آن‌ها را ندارد. صفر تا صد رویدادهای ورزشی را خود علی‌بابایی‌ها به‌شکل داوطلبانه و خودجوش انجام می‌دهند.

در باشگاه ورزشی یارا دستگاه‌های بدنسازی مدرن و مجهزی قرار گرفته که انرژی و سرزندگی را به جان اعضای علی بابا تزریق می‌کنند. سالن ورزشی علی‌بابا به‌شکلی طراحی شده که بعضی از روزهای هفته پذیرای آقایان و بعضی دیگر از روزها میزبان بانوان باشد.

باشگاه علی باباباوجوداینکه مجموعه علی‌بابا همه توانش را به‌کار گرفته تا بهترین‌ها را برای اعضای شرکت یک‌جا جمع کند، اما فعلا استفاده از سالن‌های ورزشی فقط برای نیروهای شهر تهران امکان‌پذیر است. وقتی پای صحبت بچه‌های منابع انسانی بنشینیم، می‌بینیم که آن‌ها هم از این وضع ناراضی هستند.

طبق نظر آن‌ها، علی‌بابایی‌هایی که در شهرهای دیگر فعالیت می‌کنند، اول باید خودشان داوطلبانه برای برپایی باشگاه ورزشی درخواست دهند. اگر علی‌بابایی‌های ساکن گرگان، درخواست تاسیس باشگاه ورزشی را داشته باشند، هیچ مشکلی برای فراهم‌کردن تجهیزات لازم وجود ندارد.

تیم خودمانی فوتسال

اهداف ورزشی علی‌بابا فقط به سالن ورزش خلاصه نمی‌شود؛ فعالیت‌های ورزشی منظم هم بخشی از این اهداف هستند. سه‌شنبه‌ها از ساعت 7:30 تا 9 جلسات هفتگی تمرینی فوتسال برگزار می‌شود. علی‌بابایی‌هایی که می‌خواهند به برنامه‌های تمرینی فوتسال بپیوندند، باید قبل از حضور در زمین بازی، با مدیر تیم فوتسال هماهنگ باشند.

فوتسالفعالیت‌های دو تیم فوتسال و فوتبال به‌دست خود بچه‌های علی‌بابا انجام می‌شود و پای هیچ مربی حرفه‌ای نظیر فالکائو برزیلی یا دوره آموزشی ویژه‌ای درمیان نیست! مجموعه علی‌بابا فقط مسئولیت پرداخت هزینه اجاره سالن را برعهده دارد.

حریف‌طلبی‌های سالانه

علی‌بابایی‌ها همه طول سال را زحمت می‌کشند و تمرین می‌کنند تا در مسابقات سالانه علی‌بابا خودی نشان دهند. برای شرکت در این مسابقات فقط کافی است مثل هری پاتر نام‌تان را در جام آتش بیندازید. با این تفاوت که هیچ قرعه‌کشی انجام نمی‌شود و پس از ثبت‌نام این شما هستید و گوی و میدان!

علی بابادر این مسابقات معمولا هفت یا هشت تیم از بخش‌های مختلف سازمان تشکیل می‌شوند. چند هفته‌ای طول می‌کشد تا علی‌بابایی‌ها بینی حریف را به خاک بمالند و جام مسابقات را بالا ببرند. سه تیم برتر به‌عنوان برندگان مسابقات سالانه علی‌بابا شناخته می‌شوند و جوایزی دریافت می‌کنند.

مسابقات سالانه هم به‌دست خود بچه‌های علی‌بابا مدیریت می‌شود و هیچ فدراسیونی برای برگزاری مسابقات وجود ندارد! تیم منابع انسانی فقط مسئولیت اطلاع‌رسانی را برعهده می‌گیرد.

کش‌وقوس روزانه

اگر گفتید پای ثابت یک تفریح ورزشی جذاب در ادارات و سازمان‌ها چیست؟ فوتبال‌دستی! در سازمان علی بابا چند میز فوتبال‌دستی قرار گرفته که هم فال است و هم تماشا! اگر در این بازی خود را همه‌فن‌حریف می‌دانید، با یکی از همکارانتان خود را به‌چالش بکشید.

فوتبال دستی در علی باباعلی‌بابایی‌ها با فوتبال‌دستی کش‌وقوسی به بدن و ذهن خسته‌شان می‌دهند و با انرژی بیشتری به‌سمت هدف‌شان خیز برمی‌دارند.

احوال‌پرسی از طبیعت

طبیعت‌گردی به‌صورت حرفه‌ای هم زمان کافی و هم تجهیزات ویژه می‌خواهد. بااین‌حال، نباید به بهانه شلوغی برنامه روزمره از گشت‌وگذار در طبیعت دست کشید. بعضی از علی‌بابایی‌ها که رهبری تیم طبیعت‌گردی را برعهده دارند، به‌صورت رسمی سه یا چهار بار در سال رویدادهای طبیعت‌گردی را برپا می‌کنند. پیاده‌روی در طبیعت، کوهنوری و… نمونه‌هایی از برنامه‌های این گروه هستند.

طبیعت گردی علی بابایی هاتورنمنت بازی‌های ویدیویی

علی‌بابایی‌هایی که سرشان درد می‌کند برای کنسول‌های بازی، مهارت‌هایشان را در تورنمنت‌ بازی‌های ویدیویی روی دایره می‌ریزند. Fifa PS، Need for spead، Combat و… بازی‌هایی هستند که اعضای علی‌بابا در آن‌ها مسابقه می‌دهند.

بازی های کامپیوتریمسابقات رسمی Fifa هم در علی‌بابا برگزار می‌شود. کری‌خوانی اعضای علی‌بابا بر سر احتمال برد یا باخت تیم‌ها بسیار دیدنی خواهد بود. تنها شرط برای شرکت در این مسابقات، نام‌نویسی است. پس از اعلام اسامی سه نفر برتر، جایزه‌هایی هم به نشانه قدردانی از زحماتشان به آن‌ها داده می‌شود.

شاید اگر علی‌بابا 100 سال پیش تاسیس می‌شد، شاهد زورخانه‌هایی در حیاط بزرگ وسط مجموعه بودیم. جایی که مدیران تیم‌ها و اعضای تیم با کباده و میل قدرت عضلاتشان را نشان می‌دادند! امروز اما خبری از این ورزش‌ها نیست و ما به همان مسابقات بازی‌های ویدیویی هم راضی هستیم!

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.