جایزه‌ی ویژه‌ی یک‌سالگی علی‌بابا

علی‌بابا، شهریور ۱۳۹۴ یک‌ساله شد. به همین مناسبت، چهارشنبه‌شب، هجدهم شهریور، کارکنان و مدیران علی‌بابا و مهمان‌های ویژه‌ی دیگر، در سالن شماره چهار برج میلاد دورهم جمع شدند تا این مناسبت فرخنده را جشن بگیرند. از مدت‌ها پیش اعلام کرده بودیم که به مناسبت یک‌سالگی علی‌بابا، یک تور رویاییِ یک‌هفته‌ای پاریس به همراه یک نفر به قید قرعه، به یکی از مشتریان و همراهان عزیز سایت علی‌بابا اهدا می‌شود.


بیشتر بخوانید: جشنواره بیگ بلیط علی‌بابا


انتظارها به پایان رسید و قرعه‌کشی چهارشنبه‌شب در جشن تولد یک‌سالگی علی‌بابا در برج میلاد انجام شد. این قرعه‌کشی بین ۱۹۰۳۱۵ شانس برنده‌شدن انجام شد و هر شرکت‌کننده حداقل ۶ امتیاز داشت. نحوه‌ی امتیازدهی به این شکل بود که هر کاربر با ثبت‌نام در سایت، ۵ امتیاز و با یک‌بار خرید ۱ امتیاز کسب می‌کرد که جمعاً می‌شود ۶ امتیاز که این، حداقل امتیاز لازم برای شرکت در قرعه‌کشی بود. امتیاز شرکت‌کنندگان بر اساس میزان خریدهای انجام‌شده و میزان اعتبارشان افزایش پیدا می‌کرد. قرعه‌کشی به‌وسیله‌ی گردونه و گوی آغاز شد و با چرخیدن گردونه و بیرون آمدن رقم صدهزارگان تا یکانِ شماره‌ی برنده ادامه پیدا کرد. درنهایت بعد از بارها چرخیدن گردونه، شماره‌ی ۱۸۳۰۵۹ برنده‌ی این قرعه‌کشی هیجانی شد.این شماره متعلق بود به آقای علی نوید که مجموع امتیازهایشان ۲۴ بود.

یکشنبه ۲۲ شهریورماه، میزبان آقای علی نوید در علی‌بابا بودیم. ضمن آشنایی و خوشامدگویی و بعد از گپ‌وگفت اولیه، مصاحبه‌ای هم با ایشان ترتیب دادیم که متن این گفتگو را در ادامه می‌خوانید.

علی‌بابا: سلام و عرض تبریک. از آشنایی با شما خوشحالیم. کمی از خودتان بگویید.

علی نوید: سلام. علی نوید هستم. متولد ۱۳۶۰٫

علی‌بابا: متاهلید؟

علی‌ نوید: بله. سال ۱۳۸۵ وقتی بیست‌وپنج‌ سالم بود، ازدواج کردم. حالا دوتا بچه دارم. پسر اولم امسال به کلاس دوم دبستان می‌رود و پسر دومم هم یک‌سال و یک‌ماهش است.

علی‌بابا: کمی درباره‌ی شغلتان برایمان بگویید.

علی نوید: من در حوزه‌ی بازرگانی کار می‌کنم. بیشتر، واردات. مدیر یک شرکت بازرگانی هستم و به‌طور عمده در زمینه‌ی واردات قطعات الکترونیک فعالیت‌ می‌کنیم.

 علی‌بابا: چطور با علی‌بابا آشنا شدید؟

علی نوید: رپورتاژ شما را در یکی از سایت‌های خبری خواندم. فکر می‌کنم یک‌بار هم در یکی از اپلیکیشن‌ها بود. اخبار را چک می‌کردم که رپرتاژ آگهیِ علی‌بابا را دیدم و چون معمولا پرسفر هستم به سایت شما سر زدم.

علی‌بابا: چقدر اهل سفر و پرواز هستید؟

علی نوید: چون خانواده و اقوامم تهران نیستند، برای دیدار با خانواده به تبریز زیاد سفر می‌کنم. خودم و همسرم آذری هستیم و خانواده‌هایمان هم آنجا زندگی می‌کنند. بیشتر بلیط‌هایم را هم از علی‌بابا برای تبریز خریدم. ولی در کل آدم پرسفری هستم و به اقتضای کارم سفر خارجی هم زیاد می‌روم. بیشتر به چین و ترکیه.

علی‌بابا: حالا این نوید را به شما می‌دهیم که به‌زودی بلیط پروازهای خارجی را هم به سایت اضافه می‌کنیم و می‌توانید برای سفرهای کاریتان هم از علی‌بابا بلیط بخرید.

علی نوید: بله توی سایت دیدم ولی فکر می‌کنم هنوز فعال نشده. به‌هرحال بهتر می‌شود. چون نبود گزینه‌ی پروازهای خارجی در سایت شما حس می‌شد. بالاخره مسافران زیادی به کشورهای دیگر سفر می‌کنند.

علی‌بابا: چهارشنبه که با شما تماس گرفتیم تا خبر برنده شدنتان را بدهیم، چه حسی داشتید؟

علی نوید: والله آن شب وقتی با من تماس گرفتید، اولش آقایی که پشت خط بودند، خودشان را یکی از نیروهای پشتیبانی معرفی کرد و از من پرسیدند که آیا انتقادی چیزی دارم که بگویم. من هم دیدم که پشتیبانیِ شرکت آن‌وقت شب تماس گرفته‌اند، خب یک انتقادی هم بکنم. داشتم چیزهایی را که به فکرم می‌رسید می‌گفتم که به من گفتند برنده‌ی تور رویایی پاریس شدم و بعدش هم صدای تشویق و کف زدن آمد. اتفاقاً با خانواده رفته بودیم پارک و خیلی خبر خوبی بود. از من پرسیدید که به همراه چه کسی به تور یک‌هفته‌ای پاریس می‌روم، من هم دور و برم شلوغ بود، کمی مکث کردم بعد هم گفتم: «خانمم.»

علی‌بابا: شما پیشنهاد خاصی برای ما دارید؟

علی نوید: والله، من از سایت شما تا حالا راضی بودم. به سایت‌های مشابه دیگر هم سر زدم ولی خیلی باگ داشتند. گزینه‌ی کنسل کردن بلیط توی سایت شما فعال است و امکان برگشت پول وجود دارد، درست است که گاهی کمی بیشتر طول می‌کشد تا پول به حساب برگردد ولی درکل خوب است.


بیشتر بخوانید: جایزه‌ی ویژه در دستان برنده


علی‎‌بابا: این تاخیر در برگشت هزینه و پول مشتری بیشتر به عهده‌ی پیمانکاران و شرکت‌هایی است که ما باهاشان همکاری می‌کنیم و بخشی از این ضرر را هم خودمان متحمل شده‌ایم ولی داریم تلاش می‌کنیم که برگرداندن پول و هزینه در استرداد بلیط آنی باشد. یعنی به محض استرداد بلیط، پول به حساب مشتری برگردد. گزینه‌های دیگری را هم به مرور داریم به سایت اضافه می‌کنیم تا دایره‌ی خدماتمان به مشتری را گسترده‌تر کنیم.

علی نوید: هر گزینه و امکانی که به سایت اضافه می‌کنید، این سادگی و کاربریِ آسان آن را حفظ کنید. یکی از جذابیت‌های علی‌بابا برای من همین بود که می‌توانم به‌راحتی با آن کار کنم. مثلا بعضی از سایت‌ها همه‌جور امکاناتی می‌‌دهند ولی آنقدر شلوغ و درهم‌وبرهم‌اند که کاربر تویشان گیج می‌شود.

علی‌بابا: تا قبل از این‌که از علی‌بابا خرید کنید، بلیط‌های مورد نظرتان را از کجا می‌خریدید؟

علی نوید: من در بیشتر ایرلاین‌های ایرانی حساب کاربری دارم. تا قبل از علی‌بابا، یکی‌یکی سایت این ایرلاین‌ها را چک می‌کردم تا مثلا به مقصد تبریز بلیط بخرم. ولی توی سایت این ایرلاین‌ها وقتی بلیط را پس می‌دادم یک روز طول می‌کشید تا پول به حسابم برگردد.

علی‌بابا: یعنی قبل از علی‌بابا به سایت خاصی برای خرید بلیط مراجعه نمی‌کردید؟

علی نوید: به بعضی سایت‌ها سر زده بودم ولی مطمئن نبودم برای خرید. یعنی وبسایت قوی ندیده بودم. برای من به عنوان کاربر، همان هویت و نمای اولیه‌ی سایت که در برخورد اول به کاربر می‌دهد، نقش پررنگی دارد. حداقل برای من مهم است، چون ناخودآگاه یک حس اعتماد و اطمینانی در آدم ایجاد می‌کند. سایت شما در همان مراجعه‌ی اول این حس اطمینان را به من داد. البته آن اوایل یک سری باگ هم دیده بودم که به مرور برطرف شدند.

برنده جایزه علی بابا۱علی‌بابا: شما آگهی قرعه‌کشی را روی سایت دیده بودید؟

علی نوید: بله، آگهی را در صفحه‌ی اول علی‌بابا دیده بودم ولی درکل اهل شرکت در قرعه‌کشی و اینطور برنامه‌ها نیستم. این قرعه‌کشی هم خود شما بودید که همه‌ی کاربرهایتان را امتیازدهی کردید و شرکت دادید که خوشبختانه من هم بینشان بودم.

علی‌بابا: پس جدی هم نگرفته بودید. جالب است. چون ما هنوز بعضی کاربرانی داریم که بعد از اعلام اتمام زمان قرعه‌کشی و خبر مشخص شدن برنده، باز هم تماس می‌گیرند و پرس‌وجو می‌کنند که بالاخره چی شد.

علی نوید: (با خنده) بله خب.

علی‌بابا: خب، از اینکه وقت گذاشتید و آمدید متشکریم. سفر خوش بگذرد و جای ما را هم در پاریس خالی کنید.

علی نوید: من هم از شما تشکر می‌کنم. حتما.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 دیدگاه
 1. جعفربهرامی می‌گوید

  یکسالگی علی بابامبارک لطفا در قرعه کشی از عمره و عتبات هم استفاده کنید مخصوصن تور کربلا که عاشقش هستیم ………………

  1. علی‌بابا می‌گوید

   ممنون آقای بهرامی عزیز. چشم. همه‌ی سعی ما اینه که ذائقه‌ی کاربرانمون رو بسنجیم و البته در نهایت، اون‌چه که شایسته و دل‌خواه شما کاربران عزیز علی‌بابا باشه رو برآورده کنیم. حتما در برنامه‌مون جایزه‌های این چنینی رو هم خواهیم داشت.
   ممنون که کنار ما هستید

 2. جعفر می‌گوید

  بسیار سایت قشنگی و خدمات عالی و بروز رسانی خوبی دارد…موفق باشید بهرامی

 3. امین غنمی می‌گوید

  من از علی بابا اکثرا خرید می کنم و کلا راضی هم هستم از خدماتتون.
  دمتون گرم
  خسته نباشید

 4. سروش جراحی می‌گوید

  درود بر شما،یک سالگی سایت بر تمام کارکنان خدوم سایت و برنده خوش شانس مبارک باد.

  1. علی‌بابا می‌گوید

   سلام سروش عزیز. ممنون از شما که در کنار ما هستید و با نظرات خوب‌تون انرژی دوصدچندانی به تیم علی‌بابا می‌دید.