امکانات رفاهی علی بابا برای پرسنل

نگاهی به امکانات ساختمان روز اول علی‌بابا

روز اول خانه دوم علی بابایی‌هاست که حس‌وحال گرمش آرام جان آن‌ها می‌شود. هرچند در این روزهای دوست‌نداشتنی کرونا، خانواده علی بابا در جایی دور از خانه مشغول فعالیت شده‌اند؛ اما پرچم روز اول برای حضور برخی تیم‌ها هنوز هم برافراشته است. یکی از اولین چیزهایی که یک خانه را به مامن و محل آرامش تبدیل می‌کند، امکانات رفاهی کوچک و بزرگش است. در این مطلب از داستان‌های علی بابا می‌خواهیم امکانات رفاهی علی بابا برای پرسنل را معرفی کنیم تا این خانه را بهتر بشناسید.

لم دادن آزاد است!

گاهی مشغله و سروکله‌زدن با کارهای مختلف روزانه، صبر ایوب می‌خواهد! چه بخواهیم چه نخواهیم، بعد از گذشت ساعاتی از طول روز، کم‌کم خستگی فرمان ذهنمان را به‌دست می‌گیرد. علی بابایی‌ها وقتی احساس خستگی می‌کنند، سری به صندلی‌های راحتی قسمت بالای باشگاه می‌زنند. طراحی این لم‌کده‌های رنگی‌رنگی جان می‌دهد برای چند دقیقه بی‌خیال همه چیز شدن!

شاید در نگاه اول محل قرارگرفتن این صندلی‌ها کمی عجیب باشد؛ درست بالای باشگاه روز اول، محل دورهمی‌های بزرگ. در روز اول برای حل مشکل بزرگ سروصدا از کفپوش‌های عایق کمک گرفته‌اند. این کفپوش‌ها اجازه نمی‌دهند صداها و همهمه‌ها از اتاقی به اتاق دیگر بچرخند و مزاحمتی ایجاد کنند. بااین‌اوصاف علی بابایی‌ها هم از آفت هیاهو در امان هستند و هم می‌توانند با خیال آسوده و تمرکز کافی به کارهایشان رسیدگی کنند.

لم دادن آزاد است!

مغازه‌های خوشحالی فروشی کوچک

علی بابایی‌ها گاهی دنبال خوشحالی با طعم آبمیوه، اسنک، چیپس، دسر، بستنی و… می‌گردند. ماشین‌های کوچک فروش خوراکی در روز اول حال خوش برای آن‌هاست.

خوراکی‌های این ماشین‌ها به‌طورمرتب شارژ می‌شوند. تاریخ انقضای این محصولات اهمیت بالایی برای تیم خدمات دارد؛ بنابراین می‌توان از سلامت خوراکی‌ها کاملا مطمئن بود. دستورالعمل استفاده از این ماشین‌ها به‌شکل قدم‌به‌قدم کنارشان ثبت شده تا گیج و سردرگم نشوید.

مغازه‌های خوشحالی فروشی کوچکاکسیر حیات به وفور

حقیقتی که درباره ما ایرانی‌ها صدق می‌کند، علاقه وافر ما به چای و نوشیدنی‌های گرم است؛ حتی در چله تابستان و گرمای بالای 40 درجه! خانواده علی بابا هم از این قاعده مستثنی نیستند. انواع چای و دمنوش مثل آب حیات، خستگی را از بین برده و روحی تازه در وجود علی بابایی‌ها می‌دمند.

برای احترام به سلیقه‌های مختلف انواع قهوه، نسکافه و هات‌چاکلت نیز در جشن نوشیدنی‌های ناب حضور دارند.

اکسیر حیات به وفور

استودیوی روز اول

علائق شما برای روز اول مهم است! بعضی از علی بابایی‌ها عاشق بازی‌های کنسولی هستند و انرژی‌شان را از آن‌ها می‌گیرند. اتاق بازی روز اول به دستگاه‌های پلی‌استیشن، فوتبال دستی و انواع بازی‌های هیجان‌انگیز تجهیز شده است. افراد علاقه‌مند معمولا زمانی را صرف رقابت با یک‌دیگر در میدان بازی‌های کنسولی می‌کنند.

این فضا علاوه‌بر اتاق بازی، به استودیو علی بابا نیز اختصاص پیدا کرده است. تیم‌ها کارهای مربوط به ضبط پادکست رادیو دور دنیا، ساخت آهنگ‌های ویژه و… را در این فضا انجام می‌دهند. در روز اول توجه به جزئیات از اولین اصول به‌حساب می‌آید؛ بنابراین کاملا طبیعی است که در و دیوارهای استودیو با لایه‌های عایق پوشیده شده باشند.

استودیوی روز اولبانک همینجاست

انجام کارهای بانکی یکی از عمومی‌ترین دغدغه‌ها هستند که معمولا زمان زیادی از مراجعه‌کننده می‌طلبند. خانواده علی بابا برای انجام درخواست‌های مختلف بانکی مثل عملیات واریز و برداشت، امور چک، افتتاح و مدیریت حساب بانکی و… به بانک سامان نزدیک درب ورودی می‌روند. این نزدیکی باری از دوش علی بابایی‌ها برمی‌دارد؛ به‌این‌ترتیب دیگر در راهروهای روز اول افرادی اخمو که از تلف شدن وقتشان برای کارهای بانکی ناراحتند، نمی‌بینید!

بانک همینجاستجایی برای سیگار

متاسفانه افرادی که به استفاده از سیگار عادت کرده‌اند، گروه بزرگی از علی بابایی‌ها را تشکیل می‌دهند. علی بابا هم مثل شما این عادت را تایید نمی‌کند اما به خاطر آسایش و احترام به سبک زندگی علی بابایی‌ها محلی برای سیگار کشیدن را هم ایجاد کرده است. همان‌طورکه انتظار می‌رود، این بخش در فضایی روباز درنظر گرفته شده تا دود سیگار به حلق و گلوی دیگران چنگ نیندازد.

جایی برای سیگاردر حیاط روز اول میز و صندلی‌هایی چیده‌اند تا خانواده علی بابا هم به خود استراحت دهند و هم از مصرف سیگار لذت ببرند. در این فضا سایه‌بان‌هایی بزرگ هم برافراشته شده تا در خط مقدم نبرد با نور و گرما، سنگری برای علی بابایی‌ها باشد. از آنجایی‌که علی بابا طرفدار سرسخت حفاظت از طبیعت است، چند سطل زباله در حیاط روز اول وجود دارد تا به‌نوعی جلوی سرکشی ته‌سیگارها را در فضای سبز بگیرد.

جایی برای سیگارفضای امن برای لحظات پرالتهاب زلزله

دیگر کسی نیست که نداند تهران را روی گسل‌ها و مناطق زلزله‌خیز ساخته‌اند. این را هم مدیون آغامحمدخان قاجار هستیم که با انتخابش چشم بازار را کور کرده است! ساختمان‌هایی مقاوم و ایمن در برابر زلزله بهترین راه‌حل برای مبارزه با این مهمان ناخوانده خواهد بود.

این فضای امن بیرون ساختمان روز اول و کنار میز و صندلی‌های حیاط واقع شده است. در این محیط احتمال آسیب جدی ناشی از سقوط وسایل، شکستن شیشه، آوار، نشت گاز و… به حداقل ممکن می‌رسد.

اطلاع از موقعیت این فضا با توجه به کاربردش برای علی بابایی‌ها خیلی مهم است. به امید آنکه هیچوقت نیازی به استفاده از این فضا نباشد؛ اما به قول شفیعی کدکنی از زلزله و عشق خبر کس ندهد، آن لحظه خبر شوی که ویران شده‌ای…

فضای امن برای لحظات پرالتهاب زلزلهدورهمی گل‌ها و گیاهان در حیاط

حیاط روز اول پر است از گیاهان سبز و گل‌های بهاری. با توجه به ویژگی تولید اکسیژن در گیاهان، قدم‌زدن کنار آن‌ها هم کسالت را از سر علی بابایی‌ها می‌پراند، هم حال‌وهوایشان را عوض می‌کند. تیم پرتلاش خدمات مثل پدرانی مهربان وظیفه رسیدگی به فضای سبز روز اول را برعهده دارند.

نورپردازی حرفه‌ای حیاط و بخش‌هایی از فضای سبز باعث شده این منظره در شب جانی تازه بگیرد و بیش‌ازپیش دلربایی کند. بعضی از افراد خانواده علی بابا که از رقابت و هیجان لذت می‌برند، توانایی‌های هدف‌گیری‌شان را با صفحه دارت نصب‌شده به دیوار حیاط روز اول به‌ چالش می‌کشند.

دورهمی گل‌ها و گیاهان در حیاط

معماری Almost روز اول

روز اول جایی خاص برای افرادی با تفکر خاص است. هر خانه‌ای ویژگی‌های ساکنان آن را نشان می‌دهد؛ شاید به‌همین دلیل باشد که در این ساختمان از معماری Almost استفاده کرده‌اند. این معماری می‌گوید هر چیزی تقریبی است و مفهوم 100 درصدی بودن در آن رنگ می‌بازد. زوایا و بخش‌های منعطف ساختمان که خود را از قید خط‌کشی‌های سفت‌وسخت آزاد کرده‌اند، به‌خوبی این معماری را به‌نمایش می‌گذارد.

معماری Almost روز اولبعضی اوقات خانه روز اول جایی برای پذیرایی از مهمانان علی بابا خواهد بود؛ افرادی که برای همکاری در کارهای مختلف یا بازدید از ساختمان روز اول راهی آن شده‌اند. مهمانان پس از ورود به ساختمان دقایقی در لابی روز اول منتظر می‌مانند تا هماهنگی‌های لازم برای حضورشان انجام شود. مبلمانی راحت و شیک در این قسمت چیده شده تا مهمانان ذره‌ای حس بد نداشته باشند.

لابی علی باباسرکار هم می‌توانید بخوابید!

علی بابایی‌ها در روز اول نسبت به انجام کارها تعهد بالایی دارند؛ جوری که گاهی آدم انگشت به دهان می‌ماند! طبیعتا این حجم از تعهد باعث می‌شود که گاهی وسط روز خسته شوند. در این شرایط اتاق‌های استراحت بانوان و آقایان به داد علی بابایی‌ها می‌رسد. در اتاق استراحت علی بابایی‌ها دمی چند به خواب خوش می‌روند و از هر دغدغه‌ای رها می‌شوند.

تخت‌هایی با کیفیت برای این منظور درنظر گرفته شده که با ملحفه‌های تمیز پوشانده شده‌اند. آن‌هایی هم که غالبا گرما را به سرما ترجیح می‌دهند، از پتوهای داخل کمد استفاده می‌کنند. بالش‌های اضافه از دیگر نعمت‌هایی است که در کیفیت خواب تاثیر دارد. هرکس یک خواب اساسی‌تر بخواهد، از این کمد بالش اضافه و ملحفه تمیز هم برمی‌دارد.

سرکار هم می‌توانید بخوابید!تمیز، مثل دسته گل

در روز اول هر نوع امکانی که برای راحتی و ارتقای کیفی کار لازم باشد، پیدا می‌شود. اگر استراحت راه‌حل خوبی برای حال خوش علی بابایی‌ها نباشد، دوش گرفتن را امتحان می‌کنند؛ هیچ چیز مثل یک دوش آب سرد نمی‌تواند روح آدم را تازه کند! در روز اول دو حمام برای استفاده بانوان و آقایان وجود دارد.

علی بابایی‌ها برای استفاده از این حمام حتما وسایل شوینده موردنیاز را همراه می‌برند؛ با توجه به رعایت نکات بهداشتی، علی بابا از تهیه شامپو، صابون و… خوداری می‌کند. خوشبختانه وضعیت حمام‌های ساختمان روز اول در بهترین حالت ممکن قرار دارد و سرد و گرم شدن ناگهانی آب، مو به تن کسی سیخ نمی‌کند.

تمیز، مثل دسته گلصدای زندگی در روز اول

علی بابا به همه نیازهای افراد خانواده‌اش توجه کرده تا خم به ابروی آن‌ها نیاید. امکانات و خدمات مختلفی که در گوشه‌گوشه روز اول به‌چشم می‌خورد، فقط با هدف حال خوب علی بابایی‌ها ارائه شدند. اما آنچه چراغ این خانه را روشن نگه داشته، هیچ‌یک از این امکانات نیست. روز اول با لبخند و حضور افراد خانواده‌اش، روز اول می‌شود. صدای علی بابایی‌ها که در فضای ساختمان می‌پیچد و ساز هیاهوی زندگی را می‌نوازد، دل آدم قرص می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه
  1. Amirarbabi می‌گوید

    وااااي چه قشنگ خوش بحالشون واقعا اين حور شركتها ادم مگه ميتونه حس وابستگي و تعهد پيدا نكنه👌👌

    1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

      لطف داری امیر جان 🙂