همه چیز درباره قطار فدک

بسیاری از ما زمانی که صحبت از سفر با قطار به میان می‌آمد، یاد کوپه‌هایی دلگیر و کم‌نور و سر و صداهای آزاردهنده لوکوموتیو در طول شب می‌افتادیم. اما در سال‌های اخیر شرایط شرکت‌های ریلی و قطارها دستخوش تغییرات مثبت و فراوانی شده است. با ورود قطارهایی نظیر قطار فدک به شبکه ریلی کشور، مردم می‌توانند سفرهای جذاب و دلچسبی را با قطار تجربه کنند. امکانات قطار فدک آنقدر عالی و بی‌نقص است که حضور در آن می‌تواند سهم مهمی در خوش گذشتن در سفر داشته باشد. در ادامه با امکانات قطار فدک و انواع مختلف این قطار آشنا می‌شویم تا بتوانید انتخاب مناسب‌تری در سفرهای آینده‌تان داشته باشید.


جستجو و خرید بلیط قطار فدک در علی بابا


کلاس ها و امکانات قطار فدک

بلیط قطار فدک

قطارهای فدک یک سری امکانات مشترک دارند؛ این امکانات مشترک به این ترتیب هستند:

قابلیت احضار مهماندار: هر ساعتی از شبانه‌روز که باشد، اگر خوراکی یا نوشیدنی بخواهید یا مشکلی داشته باشید، با سیستم قابلیت احضار مهماندار، می‌توانید مشکل یا خواسته‌تان را با آنها در میان بگذارید. برخورد مناسب و روی خوش مهمانداران از ویژگی‌های قطار فدک است.

سیستم صوتی و تصویری: اگر مدت زمان سفر طولانی باشد، بی‌شک حوصله‌تان در قطار سر می‌رود، بنابراین نیاز به سرگرمی دارید. سیستم صوتی و تصویری موجود در کوپه های قطار فدک در این زمان حسابی به کارتان می‌آید. این امکان برای هر مهمان به طور مجزا فراهم شده است.

سرو نوشیدنی نامحدود: همان ابتدا که وارد قطار می‌شوید، با نوشیدنی سرد از شما پذیرایی می‌کنند. اما مهمانان هر قدر دیگر هم دلشان بخواهد می‌توانند نوشیدنی میل کنند.

امکان تنظیم درجه حرارت داخلی کوپه‌ها: با امکاناتی که در داخل کوپه‌ها موجود است، می‌توانید سرما و گرما داخلی را بر حسب تمایل و نیازتان تنظیم کنید.

ارائه سرویس خواب با کیفیت و ممتاز: خوابیدن در قطار نه تنها دیگر آزاردهنده نیست، بلکه بسیار هم آرامش‌بخش است. زمان خواب که بشود در قطار فدک سرویس خواب تمیز و مرتب به مهمانان ارائه می‌شود.

قابلیت استفاده از اینترنت داخلی قطار: این روزها دیگر همه ما به اینترنت وابسته شده‌ایم. یکی از مزایای قطار فدک وجود اینترنت داخلی است؛ با وجود اینترنت داخلی هم می‌توانید به کارهایتان برسید و هم سرگرم شوید.

قطار فدک کلاس های مختلفی دارند؛ علاوه بر امکانات مشترکی که ذکر شد، هر یک از این کلاس‌ها امکانات مخصوص به خود را نیز دارند. در ادامه با این امکانات آشنا می‌شوید تا هنگام خرید بلیط قطار فدک بدانید از چه امکاناتی بهره‌مند خواهید شد.

کلاس پنج ستاره فدک با عصرانه

در کلاس پنج ستاره فدک با عصرانه از این امکانات برخوردار می‌شوید:

 • پذیرایی از مهمان با یک وعده غذا در طول سفر
 • ارائه بسته بهداشتی شامل وسایلی مانند دمپایی، چشم‌بند، مسواک، خمیردندان و شانه

کلاس پنج ستاره اکونومی فدک

قطار فدک

با خرید بلیط قطار 5 ستاره فدک از نوع اکونومی، علاوه بر امکانات مشترک، امکانات دیگری نظیر خواهید داشت:

 • پذیرایی از مهمان با یک نوع غذای اصلی به همراه نوشیدنی سرد
 • سرو نوشیدنی گرم به میزان نامحدود بر حسب درخواست مهمان
 • ارائه بسته بهداشتی شامل وسایلی مانند دمپایی، چشم‌بند، مسواک، خمیردندان و شانه

کلاس پنج ستاره بیزینس فدک

در کلاس پنج ستاره بیزینس فدک، امکانات و خدمات بیشتر و جذاب‌تر است، این امکانات عبارتند از:

 • پذیرایی از مهمانان با دسر و یک نوع غذای اصلی به همراه نوشیدنی انتخابی آنها
 • پذیرایی با نوشیدنی خوشامدگویی
 • پذیرایی از مهمانان با عصرانه یا صبحانه که بستگی به حرکت قطار و رسیدن آن به مقصد دارد
 • ارائه دستمال مرطوب در ابتدای سفر به مهمانان
 • ارائه بسته بهداشتی شامل وسایلی مانند دمپایی، چشم‌بند، مسواک، خمیردندان و شانه

کلاس پنج ستاره ویژه فدک

در صورتی که خواهان بهترین و عالی‌ترین امکانات و خدمات هستید، بلیط قطار فدک را از نوع کلاس ستاره ویژه بخرید. امکانات این کلاس به این ترتیب هستند:

 • خدمات تشریفات و فرش قرمز در سکوهای مسافربری هنگام شروع سفر
 • ارائه دستمال مرطوب گرم / سرد در ابتدای سفر متناسب با فصل
 • پذیرایی نوشیدنی خوشامدگویی
 • پذیرایی عصرانه یا صبحانه بر اساس ساعت حرکت قطار و زمان رسیدن آن به مقصد
 • پذیرایی با یک نوع غذای اصلی به همراه نوشیدنی انتخابی در ظروف چینی
 • سرو دسر و پیش غذا برای مهمانان
 • ارائه بسته بهداشتی شامل وسایلی مانند دمپایی، چشم‌بند، مسواک، خمیردندان و شانه در بسته بندی کیف مخملی

غذا و خوراک در قطار فدک

امکانات قطار فدک

یکی از امتیازات مهم قطار فدک غذا و خوراکی‌هایی است که با آنها از مهمانان پذیرایی می‌شود. چرا که موضوع پذیرایی و خوراک از موارد مهم و اولویت‌های شرکت قطار فدک بوده است. از این رو این شرکت یک کترینگ تخصصی با نام DONA راه‌اندازی کرده است. از ویژگی‌های این کترینگ می‌توان به غذاهای متنوع، خوراک‌هایی مطابق با ذائقه ایرانی و تهیه شده از مواد اولیه سالم و تازه اشاره کرد. در آشپزخانه دونا، یک سرآشپز مجرب اتریشی، مواد غذایی سالم را انتخاب و تهیه غذاهایی لذیذ و خوشمزه‌ را شروع می‌کند.

در تهیه و طبخ غذاها اصول بهداشتی و سلامتی به طور جدی رعایت می‌شود. مثلا برای وعده صبحانه مواد قندی درنظر گرفته می‌شود تا مهمانان انرژی موردنیازشان از همان سر صبح تامین شود.

دیگر ویژگی غذاهای این کترینگ، تزئین و طراحی مدرن، زیبا و ظریف وعده‌های غذایی و دسر برای مهمانان است. ضمنا غذاها در بسته‌بندی‌هایی کاملا بهداشتی و وکیوم‌شده به دست مهمانان می‌رسد.

مسیرهای قطار فدک

قطار فدک بیشتر در مسیر شهرهای مختلف به مشهد رفت و آمد دارد. البته واگن‌هایی هم برای برخی مسیرهای دیگر راه‌اندازی شده است.

خرید بلیط فدک
مسیرها و زمان حرکت قطارهای فدک

مسیر تهران مشهد و مسیر مشهد تهران قطار فدک

در حال حاضر (پاییز 98) قطار فدک 3 قطار فعال برای مسیر تهران مشهد و بالعکس دارد. قطار فدک این مسیر را در زمانی حدود 10 ساعت و نیم طی می‌کند.

مسیر قم مشهد و مشهد قم قطار فدک

1 قطار فدک مسافران را از قم به مشهد و از مشهد به قم می‌رسانند. طول این مسیر 13 ساعت است.

مسیر زنجان مشهد و مشهد زنجان قطار فدک

یکی دیگر از مسیرهای قطار فدک، مسیر زنجان مشهد و بالعکس است. 1 قطار برای این مسیر 16 ساعته درنظر گرفته شده است.

مسیر قزوین مشهد و مشهد قزوین قطار فدک

قطارهای فدک در مسیر قزوین مشهد و بالعکس هم رفت و آمد دارند. در حال حاضر 1 قطار به این مسیر 13 ساعت و نیمی اختصاص داده شده است.

مسیر کرج مشهد و مشهد کرج قطار فدک

اگرچه کرج به تهران نزدیک است اما قطار جداگانه‌ای برای خود دارد. قطار فدک کرج مشهد و بالعکس 12 ساعت در راه است تا به مقصد برسد.

مسیر تهران اهواز و اهواز تهران قطار فدک

مسیر تهران اهواز قطار فدک و بالعکس از آن دست مسیرهایی است که به غیر از مشهد، مقصد دیگری دارد. 1 قطار این مسیر 15 ساعته را طی می‌کند.

مسیر تهران خرمشهر و خرمشهر تهران قطار فدک

1 قطار فدک هم برای مسیر تهران خرمشهر و بالعکس درنظر گرفته شده است. این مسیر 16 ساعت طول می‌کشد.

گزینه‌های جذاب برای خرید بلیط قطار فدک

اگر تصمیم به خرید بلیط فدک را برای سفر بعدیتان گرفته‌اید، کمی صبر کنید. با گزینه‌های جدیدی که شرکت فدک در نظر گرفته شده، شما می‌توانید انتخاب‌های متنوع‌تری داشته باشید. به این ترتیب شما با خرید بلیط قطار پنج ستاره فدک علاوه بر بلیط قطار، 3 روز و 2 شب اقامت در هتل‌های 3، 4 و 5 ستاره خواهید داشت. علاوه بر اقامت از امکانات دیگری هم برخوردار خواهید شد؛ استقبال و بدرقه از مهمانان، سرویس رفت و برگشت به حرم، صبحانه روز اول و ناهار روز آخر و تخفیف برای استفاده از امکانات هتل از جمله این امکانات است.

با قطار نوالرضا هم آشنا شوید.

مزیت درخشان قطار فدک

قطارهای فدک

یکی دیگر از مزایا و ویژگی‌های مهم و شاخص قطار فدک، برخورد دوستانه و کاملا حرفه‌ای مهمانداران قطارهای فدک است. مهمانداران از همان بدو ورود با روی خوش و استقبال گرم مهمانداران روبه‌رو می‌شوند. مهمانداران، مسافران را به کوپه‌هایشان هدایت و با نوشیدنی از آنها پذیرایی می‌کنند. هر زمانی هم که مسافران نیاز یا مشکلی داشته باشند، باز هم با روی خوش و برخورد دوستانه مهمانداران مواجه خواهند شد. از این رو رزرو بلیط قطار فدک شما را با سفری سراسر آرامش و رفاه مواجه خواهد کرد.

قطار خاطره‌ساز فدک

سفر با قطار پنج ستاره فدک بی‌شک یکی از شیرین‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین سفرهای شما خواهد شد. در واقع شما با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه از امکاناتی بسیار عالی برخوردار خواهید شد. علاوه بر این تنوع کلاس‌های قطار فدک، امتیاز دیگری است که به شما کمک می‌کند، انتخابی متناسب با شرایط خود داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.