25 سفری که زندگی شما را قطعا دگرگون خواهد کرد

همه ما این ضرب‌المثل معروف را شنیده‌ایم که می‌گوید: «بسیار سفر باید تا پخته شود خامی!» در حقیقت، سفر می‌تواند سبک زندگی ما را عوض کند تا دنیا را از زوایای دیگری ببینیم و تجربه‌های جدید کسب کنیم. ما در این مقاله با شما درباره سفر به 25 نقطه عجیب و متحول کننده صحبت خواهیم کرد؛ از دیدار گراند کانیون گرفته تا گوریل‌های رواندا! البته برای بازدید از هرکدام از این مناطق نیاز دارید حداقل یک هفته از محل کارتان مرخصی بگیرید. با دیدن از این مناطق می‌توانید افق فکری‌تان را افزایش دهید. اینها همه تجربیاتی به سان هدیه‌های ماندگار هستند. پس با ما همراه شوید و این مکان‌های خارق‌العاده را بشناسید.

سرفصل‌های مقاله نمایش

اقامت در ریوکان (Ryokan)

سفر به ژاپن

ماندن در این مهمان‌خانه تجربه‌ای توام با غوطه‌ور شدن در فرهنگ و ساده‌زیستی ژاپنی است. شما می‌توانید از غذاهای محلی ساوور کایسکی میل کنند، در اونسن به استراحت کنند و در اتاق‌های زیبا و روی تاتامی‌های نرم و راحت خوابی دلچسب را تجربه کنید. پس از شب‌های به یادماندنی این چنینی، شاید از خودتان بپرسید که اصلا چه نیازی به این همه مدرنیته و امکانات جورواجور هست؟ اما یک چیزهایی را فقط باید رفت و تجربه کرد!

 

آدرس ریوکان در گوگل مپ

دیدار از گراند کانیون (Grand Canyon National Park)

گراند کانیون

یک تصویر بیش از هزار کلمه می‌ارزد. وقتی از گراند کانیون دیدن می‌کنید، سراپا مسخ می‌شوید و نمی‌توانید کلمه‌ای هم بر زبان برانید. زیبایی مسحور کننده و شگفت‌آور این طبیعت بکر و بی‌همتا واقعا در نگاه اول هر بیننده‌ای را مسحور خود می‌کند. همانطور که در این محوطه راه می‌روید، قدم به قدم در اثر زیبایی‌های نفسگیر این طبیعت بر جای خود میخکوب می‌شوید؛ انگار که صفحاتی از تاریخ جغرافیایی پیش چشمان شما باز می‌شوند و شروع به خودنمایی می‌کنند.

آدرس گراند کانیون در گوگل مپ

سفری با پای پیاده به پایگاه کوهنوردی اورست (Everest)

نترسید! قرار نیست شما را به کوهنوردی دعوت کنیم، چون اساسا این کاره نیستیم! ولی بهتر است بهتان بگوییم که برای رفتن به پایگاه، نیازی به تجهیزات ویژه و طناب یا هیچ مهارتی ندارید. اما در هر حال، این سفر آن هم با پای پیاده در نوع خودش بسیار هیجان‌انگیز و فراموش‌نشدنی است.

آدرس پایگاه کوهنوردی اورست در گوگل مپ

دیدار از گونه‌های اکولوژیکی بی‌نظیر در جزایر گالاپاگوس (Galápagos Islands)

جزایر گالاپاگوس

در شرق اقیانوس آرام یعنی حدودا 1000 کیلومتر دورتر از ساحل اکوادور آرچیپلاگوی، آتشفشانی قرار گرفته که منظره‌ای بی‌نظیر را به رخ می‌کشد. امروزه جزایر گالاپاگوس علاقه‌مندان زیادی را از قشرهای مختلفی از مردم از جمله دانشمندان و حیات‌وحش شناسان به سوی خود می‌کشاند. مگر در کجای این کره خاکی به جز اینجا می‌توانید گونه‌هایی بی‌نظیر مثل ایگوآنانی دریایی را شاهد باشید؟

آدرس جزایر گالاپاگوس در گوگل مپ

به یک سافاری آفریقایی بروید (African safari)

آفریقا

یک سافاری یا سفر به عمق حیات‌وحش می‌تواند شمه‌ای کامل از هر چیزی که می‌خواهید درباره طبیعت بدانید را یکجا در اختیارتان بگذارد! فرقی نمی‌کند که سرنگتی یا آفریقای جنوبی را به عنوان مبدا انتخاب کنید، چون صحنه‌هایی می‌بینید که انگار از شبکه نشنال جغرافی دارند به طور زنده از پیش چشمانتان عبور می کنند. فیل‌هایی می‌بینید که برای سیراب کردن خودشان و آب بازی می‌ایستند و یوزپلنگ‌ها هم به دنبال غزال‌ها در طول ساوانا می‌دوند!

لحظاتی مست‌کننده در توسکانی (Tuscany)

توسکانی

مناظر طبیعی در توسکانی واقعا بیش از آن چیزی است که بتوانید تصورش را بکنید و فقط محدود به نوشیدنی‌های اعلی نیست. تپه‌های گرد و لایه لایه، درخت‌های زیتون، تاکستان‌ها و قلعه‌های افسانه‌ای! این شانس را دارید که بتوانید تمامی این زیبایی‌های مسحورکننده را در یک پکیج حاضر و آماده در مکانی چشم‌نواز به نام توسکانی به خود و خانواده‌تان هدیه دهید.

آدرس توسکانی در گوگل مپ

سفری با کشتی به جنوبگان

جنوبگان

برخی مواقع نیاز دارید که کیلومترها از خانه و کاشانه‌تان دور شوید. شاید این بار به شما پیشنهاد شود که به جنوبگان سری بزنید! تجربه هیجان‌انگیزی است، نه؟ درست حدس زدید. این دیار پوشیده از یخ و برف اصلا حوصله مهمان‌نوازی را ندارد؛ اما فقط باید به آنجا بروید تا باور کنید چقدر سحرآمیز و مدهوش‌کننده است. اگر دیدن پنگوئن‌های بازیگوش و کوه‌های یخی را در سر می‌پرورانید، پس حتما باید برای سفر بعدی این مکان را به لیست خود اضافه کنید.

آدرس جنوبگان در گوگل مپ

به درون سد مرجانی (آبسنگی) کبیر شیرجه بزنید (Great Barrier Reef)

سفر خارجی

این منطقه عظیم در حدود 2300 کیلومتر گستردگی دارد و بزرگ‌ترین موجود زنده روی این کره خاکی به شمار می‌آید! اگرچه این ناحیه در زیر آب‌ها قرار دارد و پر از مرجان، ماهی‌های رنگی، حلزون، نهنگ، دلفین، مار آبی و لاک‌پشت است؛ ولی اکوسیستم بی‌نظیر آن هر غواصی را مثل براده به سمت خود می‌کشاند!

آدرس سد مرجانی در گوگل مپ

از گردش و سیاحت با بالن‌های هوای داغ در کاپادوکیه غافل نشوید (Cappadocia)

کاپادوکیا

راستش را بخواهید مکان‌های زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند که توریست‌ها را به مکان‌های مخصوص بالن‌گردی می‌برند؛ ولی یادتان باشد که اینها در برابر بالن‌های بی‌شمار کاپادوکیه عددی نیستند! تصور کنید که در بالن قرار گرفته‌اید و از بالای دودکش‌ها، قله کوه‌ها، تپه‌ها، دره‌ها و کلیساهای قدیمی می‌گذرید. واقعا سحرآمیز و جادویی است، مگرنه؟ این خودش یک نوع ماجراجویی هوازی است که شما را از شر یکنواختی خسته‌کننده روزانه خلاص می‌کند، تا هم کمی شیطنت کنید و هم به تجربیات‌تان بیفزایید!

آدرس کاپادوکیه در گوگل مپ

در منطقه ماچوپیچو به گردش بپردازید (Machu Picchu)

ماچوپیچو

ماچوپیچو به خاطر کرت بندی‌های کشاورزی و معماری نامیرا و ماندگارش هرساله جهانگردان زیادی را به سوی خود می‌خواند. با وجود این حجم باورنکردنی از توریست‌ها، شهر گمشده اینکاها هنوز هم بسیار مرموز است و حسابی کنجکاوی افراد را بر می‌انگیزد. سفر به این منطقه باستانی که در بالای کوه قرار گرفته، به طور حتم نفستان را بند می‌آورد که البته ربطی به ارتفاع آن ندارد!

آدرس ماچوپیکو در گوگل مپ

از آتشفشان فعال هاوایی دیدن کنید (kīlauea hawaii)

هاوایی

حتی تصور آن که صبح اول صبح از خواب بیدار شوید و طلوع خورشید را از ورای یک آتشفشان به نظاره بنشینید از آن تجربه هایی است که فقط در هاوایی گیرتان می آید! بخت با شما یار بوده که می‌توانید با سفر به کیلاوآ در جزیره بیگ، گدازه‌های مذاب را به طور زنده تماشا کنید! چطور شد، سحرخیز نیستید؟ هیچ اشکالی ندارد؛ شما می‌توانید بلیط مربوط به انفجار پس از غروب را خریداری کنید.

آدرس آتشفشان فعال هاوایی در گوگل مپ

در صحرا محو دیدن ستاره‌ها شوید

مراکش

تجسم کنید که روی پتو دراز کشیده‌اید، شن‌های نرم شما را احاطه کرده‌اند و به آسمان بالای سرتان زل زده‌اید که میلیون‌ها ستاره چشمک‌زن در آن هوش از سرتان می‌ربایند. تنها کافی است بدانیم به این قبیل مناظر علاقه‌مندید تا بلیطی مستقیم را به مقصد مراکش برایتان جور کنیم! معطل چه هستید. آسمان لاکچری در انتظار شماست!

در بحر المیت (شورابی) شنا کنید (Dead Sea float)

آب موجود در این دریا سرشار از خواص درمانی است. گل سیاهی که در این دریا یافت می‌شود، در تولید محصولات دارویی و بهداشتی کاربرد فراوان دارد. با این حال باید بدانید که تا خود را به امواج آرام این دریای مملو از نمک (سدیم) نسپارید، متحول نمی‌شوید! اما حواستان باشد، چون در این دریا امکان غرق شدن وجود دارد.

آدرس بحرالمیت در گوگل مپ

به بامبوهای سر به فلک کشیده آراشیاما سری بزنید (arashiyama bamboo)

آراشیاما

در نواحی بیرونی کیوتو نزدیک به کامیاماکوئن منظره‌ای مافوق‌زمینی را شاهد خواهید بود! می‌توانید ساعت‌ها زمان را در میان بامبوهای بسیار بزرگ و دراز آراشیاما سپری کنید و حوصله‌تان سر نرود. خود را در مسیری آرامش‌بخش قرار دهید و هرچه دلتان می‌خواهد عکس و سلفی بگیرید. فقط مواظب باشید سرتان گیج نرود!

آدرس آراشیاما در گوگل مپ

از شفق‌های قطبی دیدن کنید (northern lights)

شفق قطبی

از علاقه به نجوم گذشته باید اعتراف کنیم محال است کسی بتواند خود را از لذت نگریستن به رقص شفق‌های قطبی سبز و ارغوانی چرخان محروم کند. آیا دوست دارید بلیط سفر به مکانی را ببرید که بتوانید این مناظر شگفت‌انگیز را تماشا کنید؟ پس بهتر است در فاصله زمانی بین اواسط مهر تا اواسط فروردین به قطب شمال یا آلاسکا سری بزنید.

طعم‌های محلی را در بانکوک بچشید

بانکوک

در بانکوک فرهنگ و سنت از طریق غذا و همچنین کاخ‌های رویال و معابد مقدس اصالت خود را آشکار می‌کنند. پایتخت تایلند مزه‌هایی بی‌نظیر را به توریست‌ها و مهمانانش عرضه می‌کنند. خوردن تنقلات و خوراکی‌های سردستی را دوست دارید؟ پس بدانید که هیچ چیزی نمی‌تواند با یک غذای آماده خیابانی رقابت کند! آیا تا به حال هون مهای را چشیده‌اید؟ هنوز نه؟ پس در سفر به بانکوک حتما این غذای دلچسب را نوش جان کنید.

در محله گوریل‌های رواندا قدم بزنید

روآندا

اگر در آفریقا هستید و به دیدار حیوانات علاقه دارید، مجبور نیستید حتما به سافاری بروید. فقط کافیست سری به پارک ملی سرپوشیده بوئیندی بزنید. البته بلیط برای هر نفر 1500 دلار آب می‌خورد و واقعا گران است. سوالی از شما دارم: فکر می‌کنید ارزش آن را ندارد که فقط با پرداخت 1500 دلار گونه‌ای در حال انقراض را از نزدیک ببینید؟ تصمیم با شماست.

از راز و رمزهای آنگکور وات سر درآورید (angkor wat)

کامبوج

برخی مواقع فقط باید تحمل کنید و با یک سری توریست سر کنید. در همین لحظه ممکن است سر از آنگکور وات در کامبوج در بیاورید! این یکی از معابد ثبت شده در یونسکو است و به عبارتی، بزرگ‌ترین سازه مذهبی به شمار می‌آید. قطعا اشتباه است، اگر خود را از دیدار چنین مکانی محروم کنید! پس با خیال راحت به تماشای معماری خمر بروید و تور را برای دقایقی به حال خود بگذارید.

آدرس آنگکور وات در گوگل مپ

صخره‌های سرخ سدونا را از قلم نیندازید (red rocks sedona)

سفر خارجی

سدونا ذاتا یک مکان فتوژنیک است. صحنه‌های واقعا بی‌نظیری را در این مکان پیش چشمان خود می‌بینید که از حیرت انگشت به دهان می‌مانید! یک نمونه آن صخره‌های سرخ سدوناست. این یکی از مناظری است که هیچ‌کس نباید آن را از کف بدهد! این صخره‌های مثلا زنگ زده می‌توانند ایمان مردم را محک بزنند.

آدرس صخره های سرخ سدونا در گوگل مپ

در یک فستیوال ملی شرکت کنید

فستیوال

منظورمان لولاپالوزا نیست؛ بلکه داریم به فستیوال‌های فرهنگی که در سراسر دنیا برگزار می‌شوند، اشاره می‌کنیم. فکرش را بکنید، هولی: فستیوال رنگ،ها در هند، لا توماتینا: فستیوال گوجه فرنگی در اسپانیا، آپ هلی آ: فستیوال آتش وایکینگ در اسکاتلند، یی پنگ: فستیوال فانوس‌های آسمانی در تایلند و بسیاری دیگر. هرکدام از این فستیوال‌ها در جای خود بی‌نظیر هستند و حسابی شما را سر ذوق می‌آورند.

روی دیوار بزرگ چین راه بروید

دیوار چین

این دیگر آخرش است! حتما عکس‌های مربوط به دیوار بزرگ چین را دیده‌اید که تقریبا 21000 کیلومتر درازا دارد! این دیوار را 2000 سال پیش برای حفاظت از سرزمین پهناور چین در برابر هجوم بیگانگان ساخته‌اند. اما هیچ تجربه‌ای به پای قدم زدن و پیاده‌روی کردن روی این دیوار از برج مراقبتی به برج بعدی نمی‌رسد. برای جلوگیری از ازدحام توریست‌ها روی دیوار، گهگاهی باید مسیرها عوض شود.

آدرس دیوار بزرگ چین در گوگل مپ

اهرام بزرگ مصر را از یاد نبرید (The Great Pyramid of Giza)

اهرام مصر

فیلم قدیمی لورنس عربستان را به یاد می‌آورید؟ شترسواری‌های درون صحرا را چطور؟ حالا می‌توانید خاطراتتان را از این فیلم با دیده‌های پیش رو سینک کنید! هرم بزرگ جیزا با ارتفاع تقریبی 150 متر که در سلسله چهارم فراعنه در 2560 سال قبل از میلاد ساخته شد، یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین عجایب دنیای باستان است. اگر شما هم عاشق دیدن عجایب دنیا هستید، این مکان را از دست ندهید.

آدرس اهرام بزرگ مصر در گوگل مپ

با کشتی به سیاحت در خلیج هالونگ بپردازید (Hạ Long Bay)

ویتنام

آب‌هایی به رنگ آبی زمردی در شمال شرقی ویتنام، جایگاه اصلی دهکده‌های شناور، جزایر غیر مسکونی و کارست‌های آهکی است. سفری کوتاه به خلیج هالونگ درست این حس را به شما می‌دهد که انگار قدم به دنیای باستانی می‌گذارید. یا شاید هم سر از پارک ژوراسیک در آورید! کسی چه می داند، باید رفت و همه چیز را از نزدیک دید!

آدرس خلیج هالونگ در گوگل مپ

در جاده حلقه‌ای ایسلند به رانندگی بپردازید

ایسلند

وقتی که سفری ده روزه را در طول جاده حلقه‌ای ایسلند آغاز می کنید واقعا این گمان به ذهنتان خطور می‌کند که روی سیاره دیگری هستید! چرا؟ چون در مسیر خود از کنار چشمه‌های جوشان، آتشفشان‌ها، آبشارها، فلات‌ها و یخچال‌های طبیعی می‌گذرید! در طول تابستان، خورشید فقط می‌تواند افق را قبل از طلوع تا حدودی روشن کند و طی زمستان هم امیدواریم که از تاریکی خوشتان بیاید!

روی دشت‌های مسطح نمک در بولیوی سلانه سلانه راه بروید (Uyuni Salt Flat)

سفر خارجی

دارم رو ابرها راه می‌روم؟ مطمئن باشید که این حقیقت ندارد! البته این جمله را وقتی به زبان می‌آورید که دارید آرام آرام روی پهناورترین دشت نمک روی زمین به نام سالار د اویونی قدم بر می‌دارید. مساحت این منطقه رویایی چیزی بیشتر از 7 هزار کیلومتر است.

آدرس دشت های مسطح نمک بولیوی در گوگل مپ

در نهایت…

اگر عاشق رفتن به جاهای خاص و خارق‌العاده در گوشه و کنار دنیا هستید، مکان‌هایی را که در این مقاله به شما معرفی کردیم به یاد داشته باشید. اگر شما هم جایی را می‌شناسید که از نظرتان محشر است، آن را با ما هم در میان بگذارید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.