گزارش رفتار سفر ایرانیان در تابستان و پاییز 99

با شیوع ویروس کرونا گردشگری به عنوان یکی از آسیب‌پذیرترین صنایع دنیا در برابر این پاندمی شناخته شد. معادلات و الگوهای سفر تغییرکردند و رفتارهای جدیدی از سوی ارائه دهندگان خدمات گردشگری و مسافران شکل گرفت و امروز پس از گذشت بیش از 8 ماه از شیوع این ویروس در ایران، شاهد رفتارهای جدیدی در این بازار هستیم.

شرکت سفرهای علی‌بابا این مطالعه را در راستای  شناسایی رفتار سفر ایرانیان در تابستان 99 و پیش‌بینی برنامه سفر در پاییز 99 برنامه‌ریزی و اجرا کرده است. پرسشنامه شامل پرسش‌های جمعیت‌شناختی، رفتار سفر ایرانیان، وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دیگر مشخصه‌های شناسایی رفتار سفر آنان در تابستان و برنامه سفرشان در پاییز 99 است.

هدف شرکت سفرهای علی‌بابا از انتشار این گزارش ایجاد بینشی جامع از رفتار سفر ایرانیان در دوران پاندمی برای فعالان حوزه گردشگری کشور است؛ از شما دعوت می‌کنیم تا این گزارش را مطالعه کنید و با علاقه‌مندان به اشتراک بگذارید.

برای دریافت نسخه کامل گزارش رفتار سفر ایرانیان روی دکمه زیر کلیک کنید:
دانلود نسخه کامل گزارش

لازم به ذکر است هدف علی‌بابا از انتشار این گزارش به هیچ وجه، دعوت و یا ترغیب جامعه به سفر نیست؛ همچنان از شما می‌خواهیم با محدود کردن برنامه سفرتان به سفرهای ضروری، به قطع شدن زنجیره شیوع کرونا کمک کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه
 1. امير سعيد نيازمند می‌گوید

  متاسفانه بنده از چند روز قبل براي سفر از نوشه ر به تهران از طريق اينترنت بليط تهيه كردم و انتخاب صندلي من رديف جلو صندلي شماره ١ بور موقع سوار شدن متوجه شدم كه صندلي رزرو شده من توسط يك خانم اشغال شده يعني اين صندلي در حقيقت به دو نفر فروخته شده البته به من در وسط اتوبوس جا داده شد ولي اين صندلي منتخب من نبود البته من اعتراض خاصي نكردم ة از حق مسلم خودم گذشت كردم ولي اي كاش بجاي اينهمه تعريف و تمجيد از خودتان كمي هم به ايجاد نظم در كارتان تةجه كنيد چون اولا كه ظاهزا رفرةش بليط برديف جلو به بانوان مجاز نيست دوم اينكه جابجا كردن مسافر بدوون اطلاع و رضايت او نشان از بي اعتنائي عوامل مربوط به. حفظ حقوق مسافر است

  1. تحریریه علی‌بابا می‌گوید

   سلام امیر عزیز
   مقصد و تاریخ سفرتون چی بوده؟ 🙂
   شماره بلیط هم بگین پیگیری می‌کنیم حتما