Ecotourism Resort

بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم؛ جزیره تجربه‌های جدید

در قشم همیشه هتل‌های پنج ستاره و صبحانه در تخت‌خواب نیست...

چیزهایی هست که نمی‌دانید. چه درباره خود جزیره قشم، چه درباره نحوه سفر و اقامتگاه های بومگردی قشم. با این مقاله قرار است درباره چیزهایی که نمی‌دانید، با شما صحبت کنیم. طی سال‌های اخیر سفر به مناطق جنوبی، به‌خصوص جزیره قشم، طرفداران زیادی در بین گردشگران پیدا کرده است، سالانه صدها نفر به این جزیره سفر کرده‌اند و چندروزی هم در اقامتگاه های بومگردی قشم مانده‌اند، اما کسی واقعا درباره اینکه در قشم با چه وضعیتی مواجه خواهید شد، چیزی به شما نگفته است.

قشم زیباست و جاهای دیدنی قشم هم زیادند، بله، شکی در آن نیست، اما اقامتگاه های بوم گردی قشم چگونه‌اند؟ ازنظر ما بهترین سفر، سفری است که آگاهانه اتفاق بیفتد. یعنی قبل از سفر به‌خوبی بدانید قرار است کجا بروید، کجا اقامت کنید و اقامتگاهتان چه ویژگی‌هایی خواهد داشت.

معروف ترین اقامتگاه های بوم گردی قشم کدام است؟
معروف‌ترین اقامتگاه های بوم گردی قشم عبارت‌اند از اقامتگاه ساحلی فردیس، اقامتگاه ناخدا امینی، اقامتگاه پیر حرا، اقامتگاه نچیدار، اقامتگاه ناخدا علی صالح و… است.
پر امکانات ترین اقامتگاه های بوم گردی قشم کدام هستند؟
اقامتگاه ساحلی فردیس، اقامتگاه هفت رنگو، اقامتگاه لرد و نچیدار جزو اقامتگاه‌های پرامکانات قشم هستند.
آدرس اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی کجاست؟
آدرس اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی: استان هرمزگان، قشم، روستای طبل، جنب مسجد اصلاح
اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیس کجاست؟
اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیس یکی از اقامتگاه های بومگردی قشم است که در نزدیکی جزیره هرمز قرار گرفته است و اتاق‌های آن به شکل کپر ساخته شده‌اند. آدرس این اقامتگاه استان هرمزگان، قشم، ساحل جنوبی، سه کیلومتری فرودگاه بین‌المللی قشم، رو‌به‌روی جزیره هنگام است.

اقامتگاه‌ های بومگردی قشم، خانه‌هایی قدیمی با ساختاری بومی و سنتی‌اند که تبدیل به محلی برای اقامت شده‌اند، به همین سبب هم اکثر اقامتگاه‌ها تخت ندارند و سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه اشتراکی دارند.

این موضوع یکی از معایب اقامتگاه‌ها به حساب می‌آید اما اگر کمی بیشتر به موضوع فکر کنیم، اتفاقی اجتناب‌ناپذیر است. خانه‌ای بومی که قبلا محل زندگی بوده است و حالا برای کاربری دیگری استفاده می‌شود، امکانات محدودی دارد.حتی اکثر اقامتگاه‌ها فاقد تلویزیون هستند، اما اصلا مگر مهم است؟ مگر این همه راه تا جنوب می‌روید که سریال روزمره خود را دنبال کنید!

همه‌چیز بستگی به نگاه شما دارد. اگر اهل سفرهای پرطمطراق‌اید و امیدوارید هرروز صبح سینی صبحانه را به تختتان بیاورند و بعد برای خرید به مراکز خرید بروید؛ به قشم سفر نکنید!

اگر به‌عنوان گردشگر به این جزیره سفر کرده‌اید و هدفتان گردش و کسب تجربه جدید است، شدیدا به قشم خوش آمدید! اینجا جزیره تجربه‌های جدید است، سفری خیال‌انگیز به فضایی به دور از هیاهو و شلوغی زندگی شهری.

مسئله اصلی در سفر به قشم و ماندن در اقامتگاه های بومگردی، بازدید از مردم، فرهنگ و آداب‌ورسوم یک منطقه است. لازم نیست حتما به جنگل حرا بروید تا چیزهای جدید ببینید، از همان بدو ورود به اقامتگاه، دیدنی‌ها برای شما شروع می‌شود.

قرار است از حال‌وهوای مردم خون‌گرم و خوش‌ذوق مردم جنوب دیدن کنید، ساده زندگی‌کردن را به چشم ببینید و چندروزی با شادی‌ها، نگرانی‌ها و ترس‌های این مردم هم‌پا شوید. غذای خوش‌طعم و خاص جنوبی بخورید، گوش‌هایتان را مهمان موسیقی جنوبی کنید و درنهایت با کوله‌باری از تجربه به خانه برگردید.

یکی از ویژگی‌های مثبت اقامتگاه‌ های بومگردی قشم این است که اکثرشان مجهز به اینترنت هستند و راهنمای تور و پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و عربی دارند، همین موضوع سفر به قشم را برای گردشگران خارجی تسهیل کرده است.

در این مقاله در مجله گردشگری علی‌بابا، اقامتگاه های بومگردی قشم را با جزئیات به شما معرفی خواهیم کرد تا سفری آگاهانه و پرخاطره به قشم داشته باشید.

به‌خاطر شیوع ویروس کرونا، برنامه خدمات‌رسانی اقامتگاه ها متغیر است. حتما قبل از سفر خود این موضوع را در نظر بگیرید.

اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیس

اقامتگاه فردیس جزیره قشم، در ۵۵ کیلومتری مرکز قشم و در فاصله سه‌کیلومتری فرودگاه قشم واقع شده است.

اقامتگاه های بومگردی قشم

اولین چیزی که با ورود به اقامتگاه توجه گردشگران را جلب می‌کند، معماری متفاوت و سنتی آن نسبت به سایر اقامتگاه های بومگردی قشم است، اتاق‌های اقامتگاه فردیس، به‌شکل کپر و گنبدی‌شکل ساخته شده‌اند که به‌خاطر ساختار کپری شکلی که دارند، به‌طور طبیعی هوای مطبوع و دلنشینی دارند که حتی در روزهای گرم سال، داخل اتاق‌ها خنک است.

اقامتگاه فردیس شش کپر با ظرفیت حداکثر پنج نفر دارد. البته طبق نظر گردشگران، فضای کپر بیشتر مناسب چهار نفر است. کف اتاق‌ها موکت شده است و به‌صورت کف‌خواب است. هرکدام از کپرها به حمام، توالت فرنگی و امکانات گرمایشی، سرمایشی اختصاصی مجهز هستند.

این اقامتگاه آشپزخانه اشتراکی یا رستوران ندارد، اما اگر دوست داشته باشید می‌توانید غذاهای محلی دلخواه خود را از قبل به کافه اقامتگاه سفارش دهید تا با مواد اولیه تازه و غذاهای خوش‌عطر جنوبی از شما پذیرایی کنند. تعدادی آلاچیق هم برای وقت‌گذرانی، صرف وعده غذایی و لذت‌بردن از طبیعت، در اطراف اقامتگاه ساخته شده است.

اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیسوقتش است کمی هم از محیط اقامتگاه صحبت کنیم. از در اتاق که خارج شوید، به‌قول سهراب سپهری، «آب در یک قدمی‌ست…» نزدیکی اقامتگاه ساحلی فردیس به ساحل خلیج‌فارس یکی از جذابیت‌های آن است که دل هر مسافری را آب می‌کند.

صدای دریا، گرمای دلچسب آفتاب، تماشای غروب خورشید و قدم‌زدن و تاب‌سواری در کنار ساحل، برای هرکسی، تجربه خالص آرامش خواهد.

این اقامتگاه ازنظر دسترسی، در نزدیکی جزیره هنگام و جاذبه‌های گردشگری مهم قشم ازجمله جنگل‌های حرا، دره تندیس‌ها، جزایر ناز، دره ستارگان و سد بالاتل قرار دارد که با راهنمایی مدیریت اقامتگاه و کرایه وسیله نقلیه می‌توانید سری به آن‌ها بزنید و سفر خود را تکمیل کنید.

اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیسحتما برای شما هم کیفیت عملکرد پرسنل و رفتار آن‌ها با مسافران مهم است، خیالتان را حسابی راحت کنیم، گردشگردان قبلی اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیس، همگی از مهمان‌نوازی و مدیریت خوب اقامتگاه تعریف کرده‌اند و دنبال فرصتی هستند که دوباره تجربه این سفر را تکرار کنند.

آدرس اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیس: استان هرمزگان، قشم، ساحل جنوبی، سه‌کیلومتری فرودگاه بین‌المللی قشم، رو‌به‌روی جزیره هنگام

تلفن: ۰۹۱۷۷۶۹۵۰۵۳

اقامتگاه های بومگردی قشم

اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیس روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی؛ در همسایگی جنگل حرا

اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی، اقامتگاهی ۲۵ ساله، در دل روستا طبل قشم است که به گردشگران اجازه می‌دهد در دوران سفر خود، زندگی در خانه‌های بومی جنوب را تجربه کنند. این اقامتگاه روستایی که نمایی کاهگلی دارد، با مساحتی نزدیک به ۳۵۰ متر و در دو طبقه، ۱۰ اتاق با امکانات کف‌خواب دارد.

چهار حمام و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و یک آشپزخانه مشترک در محوطه قرار دارند و اتاق‌ها فاقد امکانات خصوصی هستند. اگر دلتان می‌خواست غذاهای دریایی جنوب را امتحان کنید، کافی است غذای مورد علاقه خود را از قبل به اقامتگاه سفارش دهید.

اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینیاقامتگاه ناخدا امینی، فضایی برای روستاگردی و زندگی با مردم مهمان‌نواز قشم است. روستای طبل با نخلستان‌های پرابهت و منظره‌ای که از سواحل جنوب و شمال دارد، حالتان را خوب می‌کند. این اقامتگاه در فاصله دوکیلومتری جنگل‌های حرا قرار دارد، به‌راحتی می‌توانید بعد از گردش در روستا به جاهای دیدنی دیگر سر بزنید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی: استان هرمزگان، قشم، روستای طبل، جنب مسجد اصلاح

تلفن: ۰۹۱۷۶۴۳۵۰۳۳

اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی

اقامتگاه بوم گردی ناخدا امینی روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی خانه دوست

اقامتگاهی که دارای چنین نام شاعرانه و دلنشینی است، حتما صاحب‌ خوش‌سلیقه‌ای دارد و می‌توان برای سفر و اقامت به آن اعتماد کرد. علت نام‌گذاری اقامتگاه را از صاحب اقامتگاه پرسیدیم، در جواب این توضیح را به ما دادند: «ما تصمیم گرفتیم اسم اقامتگاه را با استفاده از این شعر سهراب سپهری انتخاب کنیم تا هم اسم مکان یا محل خاص و تکراری نباشد و هم دوست داشتیم مسافرهایی به سراغ ما بیایند که اینجا را مثل خانه دوست خود بدانند.»

خانه دوست یکی از اقامتگاه‌های بومگردی قشم است که در شهر ساحلی سوزا، در فاصله ۲۲ کیلومتری قشم قرار گرفته است، ساختمانی ۸۰ ساله و قدیمی، با مساحتی نزدیک به ۱۴۰۰ مترمربع که در گذشته از اتاق‌های آن برای قرآن‌خوانی استفاده می‌شده است، امادر سال ۹۶ توسط معماران حرفه‌ای، با حال‌وهوای سنتی مرمت و بازسازی شد تا به‌عنوان اقامتگاه فعالیت خود را آغاز کند.

اقامتگاه بوم گردی خانه دوستخانه دوست دارای ۱۱ اتاق با معماری سنتی و سرویس کف‌خواب است. هرکدام از اتاق‌ها اسم مخصوص خود را دارند که برگرفته از جاذبه‌های گردشگری قشم هستند، مثل اتاق غار نمک، اتاق دره تندیس‌ها و… .

دو اتاق این مجموعه VIP بوده و دارای حمام و سرویس خواب اختصاصی است و بقیه آن‌ها دارای سرویس بهداشتی و حمام مشترک هستند که در محوطه اقامتگاه قرار گرفته است. خانه دوست دارای آشپزخانه اختصاصی است که خانم‌های محلی با دستپخت خوشمزه خود با غذاهای جنوبی از گردشگران پذیرایی می‌کند.

اقامتگاه بوم گردی خانه دوستویژگی مهم این اقامتگاه بوم گردی، دسترسی آسان آن به ساحل و تفریحات دریایی، جزیره ناز، دره ستارگان است که می‌توانید با برنامه‌ریزی شخصی یا پکیج‌های گردشگری از آن‌ها بازدید کنید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی خانه دوست: استان هرمزگان، قشم، سوزا، میدان آزادی

تلفن: ۰۹۱۷۸۶۵۱۱۴۴

اقامتگاه خانه دوست روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی هفت رنگو؛ استراحت زیر سایه نخل‌ها در اقامتگاه های بومگردی قشم

یکی از اقامتگاه های بومگردی قشم که خودش هم نوعی جاذبه گردشگری به حساب می‌آید، اقامتگاه بوم گردی هفت رنگو است که در روستای هفت رنگو قشم واقع شده است. این اقامتگاه، خانه‌ای بومی و بزرگ با معماری سنتی است که دورتادور حیاط اتاق‌ها قرار گرفته‌اند.

حیاط اقامتگاه پر از درختان نخل بلند و قدیمی با آلاچیق‌های از الیاف نخل خرما است که حیاط هفت رنگو را از آفتاب گرم جنوب در امان نگه می‌دارد، ساعت‌ها می‌توان در سایه آن‌ها نشست و از وقت‌گذرانی در محیط زیبای اقامتگاه لذت برد.

اقامتگاه بوم گردی هفت رنگو دارای سه حیاط به نام‌های ماهی، پرندگان و درختان است که مجموعا ۲۳ اتاق با ظرفیت ۱۲۰ گردشگر دارد. برخی از اتاق‌ها که در حیاط ماهی قرار دارند، شکل خانه‌های محلی هستند که دارای سرویس بهداشتی و حمام خصوصی هستند، اتاق‌هایی که در حیاط پرندگان و درختان قرار دارند، اکثرا دارای حمام و سرویس بهداشتی مشترک هستند.

اقامتگاه های بومگردی قشم

همه اتاق‌ها مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی هستند. اقامتگاه دارای کافه رستورانی است که می‌توانید انواع غذاهای دریایی و جنوبی را سفارش دهید. در همان محل هفت رنگو غرفه مخصوص صنایع دستی، حنازنی و نواختن ساز وجود دارد که ساعت‌ها گردشگران را سرگرم می‌کند. مدیریت و پرسنل خوش‌ذوق اقامتگاه هفت رنگو همگی مسلط به زبان انگلیسی و مردمانی مهمان‌نواز هستند و با تلاش‌های خود فضایی تمیز و مرتب برای گردشگران آماده کرده‌اند.

اقامتگاه هفت رنگو ازنظر موقعیت مکانی، به جاهای دیدنی قشم ازجمله قلعه نادری، شهر بادگیرها، غار خوربس، جنگل حرا،سد گوران، تنگه چاهکوه، دره تندیس‌ها و… دسترسی دارد و فرصت مناسبی برای گردشگرانی است که می‌خواهند از کارگاه‌های لنج‌سازی دیدن کنند.

متاسفانه محدودیت در عکس‌های این اقامتگاه باعث شده نتوانیم تصویر مناسب و با کیفیت درخور از آن به اشتراک بگذاریم. درصورتی‌که به این اقامتگاه سفر کردید و عکسی برای به‌اشتراک‌گذاشتن با گردشگردان دارید، لطفا از طریق ایمیل یا کامنت‌ها با مجله گردشگری علی‌بابا در ارتباط باشید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی هفت رنگو: استان هرمزگان، قشم، جاده هفت رنگو، ابتدای روستای هفت رنگو

تلفن: ۰۹۳۸۴۵۸۱۱۳۹

اقامتگاه بوم گردی هفت رنگو روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی باغ آیین های زینت

اقامتگاه بوم گردی باغ آیین های زینت یکی از اقامتگاه های قشم است که در روستای سلخ، در ۷۰ کیلومتری قشم قرار گرفته است. این اقامتگاه به‌خاطر موقعیت مکانی و دسترسی‌اش به کویر، دریا و روستا، طرفداران زیادی در میان گردشگران دارد. افرادی که دلشان می‌خواهد چندروزی از هیاهوی شهر دور باشند، به این روستا و اقامتگاه پناه می‌برند.

اقامتگاه توریستی باغ آیین های زینت دارای ۳۴ اتاق با سرویس کف‌خواب است که فضای آن‌ها با نقاشی، اشیا سنتی و صنایع دستی تزیین شده‌اند. اتاق‌ها مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی هستند و برخی دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند، آن‌هایی که سرویس اختصاصی ندارند، می‌توانند از سرویس‌های مشترک محوطه استفاده کنند.

اقامتگاه بوم گردی باغ آیین های زینتفضای اقامتگاه دارای غرفه صنایع دستی برای تهیه سوغاتی، نمایشگاه عکس و باغی با موسیقی زنده سنتی است تا اوقات خوشی برای گردشگران فرام کند. این اقامتگاه فاصله کمی تا جزیره‌های دیدنی مرجانی، جنگل حرا، غار نمکدان، دره تندیس‌ها و… دارد و اگر دلتان خواست می‌توانید از امکانات تورهای جزیره هنگام و تماشای دلفی‌ها نیز استفاده کنید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی باغ آیین های زینت: استان هرمزگان، قشم، روستای سلخ

تلفن: ۰۹۳۶۵۹۸۸۹۹۰

اقامتگاه بوم گردی باغ آیین های زینت روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی کاکا

اقامتگاه کاکا، یکی از اقامتگاه های بومگردی قشم است که بنای سنتی و بومی آن قدمتی نزدیک به ۳۵ سال دارد. این بنا در سال ۱۳۹۷ بازسازی شد و به‌عنوان اقامتگاه بوم گردی، پذیرایی از گردشگران ایرانی و خارجی آغاز کرد. این اقامتگاه در ۵۷ کیلومتری قشم، در روستای دهخدا واقع شده است و دارای شش اتاق است که در طبقه هم‌کف قرار دارند.

برخی از اتاق‌های اقامتگاه کاکا دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند ولی اکثرا فاقد امکانات اختصاصی، تلویزیون و یخچال هستن، اما امکانات گرمایشی و سرمایشی برای همه اتاق‌ها فراهم است. می‌توانید انواع غذاهای محلی برای وعده‌های غذایی را به اقامتگاه سفارش دهید. اگر کمی به فلسفه وجودی این امکانات محدود دقت کنیم، سفر به این اقامتگاه را فرصتی برای فرار از زندگی روزمره و چالش‌های آن خواهیم دید و بی‌نهایت لذت خواهیم برد.

اقامتگاه بوم گردی کاکااقامتگاه کاکا ازنظر جغرافیایی دارای موقعیت مطلوبی است و به‌راحتی به جاهای دیدنی قشم، ازجمله جنگا‌های حرا، نیایشگاه ناهید، سد گوران، دره تندیس‌ها، غار نمک و… دسترسی دارد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی کاکا: استان هرمزگان، قشم، ۱۰ کیلومتری فرودگاه بین‌المللی قشم، روستای دهخدا

تلفن: ۰۹۱۷۷۶۰۷۶۹۰

اقامتگاه بوم گردی کاکا روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی تاخره، جایی در همسایگی جنگل‌های حرا

اقامتگاه بوم گردی تاخره، اقامتگاهی کاملا سنتی با شش اتاق است که در ۶۱ کیلومتری قشم، در روستای سهیلی قرار گرفته است. این اقامتگاه در سال ۹۱ تاسیس شد و مانند بسیاری از اقامتگاه های قشم فاقد تخت و سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی است.

تمام امکانات به‌صورت عمومی در محوطه قرار دارند. به‌خاطر شرایط آب‌وهوایی، اتاق‌ها فقط مجهز به سیستم سرمایشی هستند. این اقامتگاه دارای آشپزخانه عمومی است که انواع غذاهای جنوبی و دریایی را به‌صورت سفارشی برای گردشگران آماده می‌کند.

اقامتگاه بومگردی قشم

مهم‌ترین ویژگی اقامتگاه تاخره، فاصله چهار کیلومتری آن تا جنگل حرا است. البته که به دیگر جاهای دیدنی قشم نیز دسترسی دارد، اما این فاصله اندک با جنگل حرا، مزیت مهمی محسوب می‌شود.

متاسفانه محدودیت در عکس‌های این اقامتگاه باعث شده نتوانیم تصویر مناسب و با کیفیت درخور از آن به اشتراک بگذاریم. درصورتی‌که به این اقامتگاه سفر کردید و عکسی برای به‌اشتراک‌گذاشتن با گردشگردان دارید، لطفا از طریق ایمیل یا کامنت‌ها با مجله گردشگری علی‌بابا در ارتباط باشید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی تاخره: استان هرمزگان، قشم، روستای سهیلی، میدان ماهی، جنب کوچه رنگین‌کمان

تلفن: ۰۹۱۷۷۶۷۲۷۰۸

اقامتگاه بوم گردی تاخره روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی لَرد

اقامتگاه بوم گردی لرد که نام آن روی سردر ورودی کاشانه مهمان لَرد سوزا عنوان شد است، اقامتگاهی بومی در شهر ساحلی سوزا است. این اقامتگاه خانه‌ای بسیار قدیمی بوده که پس از بازسازی، از سال ۱۳۹۳ به‌عنوان یکی از اقامتگاه های بومگردی قشم فعالیت خود را آغاز کرده است.

اقامتگاه های بوم گردی قشم

فضایی قدیمی با حیاطی بزرگ و نخل‌های کوچک. کلمه لرد در زبان جنوبی به معنی (بیرون رفتن از خانه) است و علت نام‌گذاری این اقامتگاه علاقه به منطقه سرسبز لرد در نزدیکی آن بوده که متاسفانه به‌خاطر کمبود بارش دیگر مثل گذشته سرسبز نیست.

کاشانه لَرد دارای ۱۰ اتاق است که پنج اتاق فاقد امکانات خصوصی و دارای سرویس کف‌خواب هستند و سرویس بهداشتی و حمام به‌صورت اشتراکی در محوطه اقامتگاه قرار دارند، پنج اتاق دیگر آن به‌صورت مستر بوده و دارای امکانات اختصاصی و تخت است.

اقامتگاه بوم گردی لَرد

یکی از اتاق‌های این مجموعه که با نام اتاق حجله شناخته می‌شود، فضایی برای آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم جنوب درباره ازدواج ایجاد کرده است. اقامتگاه لرد دارای سالن غذاخوری است که اگر دلتان بخواهد می‌توانید غذای مورد علاقه خود را از قبل به مسئولین آن سفارش دهید.

اقامتگاه بوم گردی لَردکاشانه لرد در یک کیلومتری ساحل قشم قرار دارد و ازنظر موقعیت مکانی به جزایر ناز نزدیک است و از امکانات تفریحی مثل کافی‌شاپ و استخر بهره‌مند است که برای مهمان‌های خود اقامتگاه و اقامتگاه‌های دیگر قابل استفاده است. همچنین می‌توانید با اجاره دوچرخه، از اقامتگاه تا ساحل دوچرخه‌سواری کنید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی لرد: استان هرمزگان، قشم، شهر ساحلی سوزا، خیابان پیامبر اعظم، جنب ایستگاه تاکسی

تلفن: ۰۹۱۷۲۱۰۲۹۰۳

اقامتگاه بوم گردی لرد روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی فانوس

اقامتگاه فانوس در واقع خانه‌ای شخصی است که برای پذیرایی از گردشگران تجهیز شده است. این اقامتگاه با سه اتاق، در روستای سهیلی قرار گرفته است و فضای آن مناسب افرادی است که اهل هتل‌های مدرن نیستند و دلشان می‌خواهد سفری متفاوت تجربه کنند.

اقامتگاه های بومگردی قشم

اقامتگاه بوم گردی فانوس دارای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام اشتراکی است. صاحب اقامتگاه یک رستوران سنتی هم دارد که امکان سفارش غذا از این رستوران هم وجود دارد.

این اقامتگاه ازنظر موقعیت مکانی در نزدیکی جنگل حرا، تنگه چاه کوه، ساحل دلفین‌ها و بام قشم است.

آدرس اقامتگاه بوم گردی فانوس: استان هرمزگان، قشم، روستای سهیلی

تلفن: ۰۹۱۷۱۶۳۱۶۰۰

(عکس ۲۰)

اقامتگاه بوم گردی فانوس روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی علیشاهی

اقامتگاه علیشاهی یکی از اقامتگاه های بوم گردی قشم است که در روستای طبل و در فاصله ۷۰ کیلومتری قشم واقع شده است. این اقامتگاه خانه‌ای روستایی و سنتی است که دارای هفت اتاق است. دو تا از اتاق‌های اقامتگاه دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند و بقیه اتاق‌ها باید از امکانات اشتراکی در محوطه استفاده کنند. غذاهای خوشمزه جنوبی هم می‌توانید از قبل به آشپزخانه اقامتگاه سفارش دهید.

اقامتگاه های بومگردی قشم

اقامتگاه علیشاهی غرفه‌ای برای فروش و ارائه صنایع دستی دارد که بسیاری از گردشگران سوغاتی‌های خود را از آنجا تهیه می‌کنند. اقامتگاه به جنگل‌ها حرا، تنگه چاهکوه، جزایر ناز، سد گوران و… نزدیک است، از این اقامتگاه به‌راحتی می‌توان از جاهای دیدنی مختلف قشم دیدن کرد.

متاسفانه محدودیت در عکس‌های این اقامتگاه باعث شده نتوانیم تصویر مناسب و با کیفیت درخور از آن به اشتراک بگذاریم. درصورتی‌که به این اقامتگاه سفر کردید و عکسی برای به‌اشتراک‌گذاشتن با گردشگردان دارید، لطفا از طریق ایمیل یا کامنت‌ها با مجله گردشگری علی‌بابا در ارتباط باشید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی علیشاهی: استان هرمزگان، قشم، روستای طبل

تلفن: ۰۹۱۷۷۶۰۰۴۱۵

لوکیشن اقامتگاه بوم گردی علیشاهی روی گوگل مپ

اقامتگاه های بوم گردی قشماقامتگاه بوم گردی الیاس

یکی از اقامتگاه های بومگردی قشم، اقامتگاه الیاس است که در روستای گورزین واقع شده است. اقامتگاه الیاس خانه‌ای بومی با هشت اتاق است که چندسالی هست که بازسازی و درهای آن به روی گردشگران باز شده است. شرایط و فضای اقامتگاه به سیستم زندگی مردم بومی این روستا است. دارای سرویس کف‌خواب، حمام و سرویس بهداشتی اشتراکی و رستوران است که غذاهای محلی را از قبل سفارش گرفته و تهیه میکند.

این اقامتگاه هم مانند سایر اقامتگاه های بوم گردی قشم به‌خاطر نزدیکی به جاهای دیدنی قشم، محبوبیت دارد اما خود روستای گورزین با مراسم‌ها و جاهای دیدنی که دارد حسابش برای گردشگران جداست، پیست شترسواری روستا و تپه‌های شنی آن ازجمله جاهایی است که نباید آن را از دست بدهید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی الیاس: استان هرمزگان، قشم، روستای گورزین، خیابان خاتم‌الانبیا، کوچه توحید شرقی

تلفن:۰۹۱۷۹۳۹۳۵۰۲

لوکیشن اقامتگاه بوم گردی الیاس روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی نچیدار

نَچیداربه زبان جنوبی به معنی (واضح) است، علت این نام‌گذاری را از صاحب خوش‌برخورد اقامتگاه جویا شدیم، در نزدیکی اقامتگاه کوه بزرگ و روستایی با این نام قرار داشته است که این روستا سالیان سال قبل به‌خاطر زلزله از بین رفته و مردمان آن به روستاهای دیگر مهاجرت کرده‌اند. نچیدار به‌خاطر نزدیکی به جاذبه‌های طبیعی و تاریخی قشم، موقعیت مناسبی برای گردشگران دارد.

این اقامتگاه در روستای چاهو قشم قرار گرفته و دارای شش اتاق است، هرکدام از اتاق‌ها ظرفیت خاصی دارند و حتی یکی از آن‌ها ازنظر اندازه، مناسب سفرهای دسته‌جمعی و خانوادگی است. یکی از معایب نچیدار این است دو تا از اتاق‌ها فاقد پنجره هستند، برای همین هنگام رزرو حتما به این موضوع توجه کنید. اقامتگاه دارای حمام و سرویس بهداشتی اشتراکی و یک آشپزخانه عمومی است که مسافران می‌توانند غذا خود را از قبل به آن سفارش دهند.

متاسفانه محدودیت در عکس‌های این اقامتگاه باعث شده نتوانیم تصویر مناسب و با کیفیت درخور از آن به اشتراک بگذاریم. درصورتی‌که به این اقامتگاه سفر کردید و عکسی برای به‌اشتراک‌گذاشتن با گردشگردان دارید، لطفا از طریق ایمیل یا کامنت‌ها با مجله گردشگری علی‌بابا در ارتباط باشید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی نچیدار: استان هرمزگان، قشم، روستای چاهو شرقی، جاده شاکوه، جنب پارک

تلفن: ۰۹۱۷۹۳۹۰۴۰۸

جاده خاکی به اقامتگاه نچیدار، افسانه یا حقیقت؟

در بسیاری از منابع مسیر این اقامتگاه، جاده خاکی عنوان شده است، اما این‌طور نیست! اقامتگاه بوم گردی نَچیدار کمی بکرتر و دور از دسترس‌تر از سایر اقامتگاه‌ های قشم است اما طبق تماسی که با اقامتگاه داشتیم، متوجه شدیم که مسیر اقامتگاه جاده خاکی نیست.

لوکیشن اقامتگاه بوم گردی نچیدار روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی ستاره برکه خلف

اقامتگاه ستاره در روستای برکه خلف، در ۲۰ کیلومتری قشم قرار گرفته است. این بنا، یک خانه ۴۰ ساله قدیمی است که در سال ۱۳۸۷ به‌عنوان یکی از اقامتگاه های بوم گردی قشم افتتاح شد که دارای چهار اتاق و دو سوییت است. سوییت‌ها دارای حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی و تخت هستند اما بقیه اتاق‌ها به‌صورت کف‌خواب و امکانات اشتراکی قابل استفاده هستند.

اقامتگاه بوم گردی ستاره، نزدیک‌ترین موقعیت به دره ستاره‌ها قشم را دارد که یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی قشم است. برای همین هم اگر برای بازدید از جاهای دیدنی به قشم آمده باشید، این اقامتگاه محل مناسبی برای شما خواهد بود.

متاسفانه محدودیت در عکس‌های این اقامتگاه باعث شده نتوانیم تصویر مناسب و با کیفیت درخور از آن به اشتراک بگذاریم. درصورتی‌که به این اقامتگاه سفر کردید و عکسی برای به‌اشتراک‌گذاشتن با گردشگردان دارید، لطفا از طریق ایمیل یا کامنت‌ها با مجله گردشگری علی‌بابا در ارتباط باشید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی ستاره برکه خلف: استان هرمزگان، قشم، روستای برکه خلف- ابتدای دره ستارگان

تلفن:۰۹۱۷۷۶۹۶۹۹۲

اقامتگاه بوم گردی هنگامی

وقتی اقامتگاه های بوم گردی قشم را معرفی می‌کردیم، نزدیکی هرکدام را به جزیره هنگام یک مزیت شمردیم، حالا قرار است اقامتگاهی را به شما معرفی کنیم که خودش در جزیره زیبا هنگام قرار گرفته است. قرار است صبح‌ها با صدای زیبای امواج خلیج‌فارس از خواب بیدار شوید و شب‌ها ساعت‌ها کنار آتش به گپ و خوش‌گذرانی بگذرانید.

اقامتگاه بوم گردی هنگامی در سال ۱۳۹۶ پس از بازسازی جهت پذیرایی از گردشگران فعالیت خود را آغاز کرد، این اقامتگاه دارای هفت اتاق با نام‌هایی مثل شقایق، صدف، مرجان، طوطیا و… است که اتاق‌های آن دارای سرویس بهداشتی و حمام اشتراکی در محوطه حیاط است.

متاسفانه محدودیت در عکس‌های این اقامتگاه باعث شده نتوانیم تصویر مناسب و با کیفیت درخور از آن به اشتراک بگذاریم. درصورتی‌که به این اقامتگاه سفر کردید و عکسی برای به‌اشتراک‌گذاشتن با گردشگردان دارید، لطفا از طریق ایمیل یا کامنت‌ها با مجله گردشگری علی‌بابا در ارتباط باشید.

آدرس: استان هرمزگان، قشم، جزیره هنگام، روستا هنگام قدیم

تلفن: ۰۹۱۷۹۷۷۳۰۵۶

لوکیشن اقامتگاه بوم گردی هنگامی روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی ناخدا علی صالح، غذاهای دریایی بی‌نظیر

خانه رستوران ناخدا علی صالح یکی از اقامتگاه های بومگردی قشم است که در روستای سهیلی قرار دارد. این اقامتگاه توسط ناخدا علی صالح و فرزندان اون اداره می‌شود که با خون‌گرمی و محبت پذیرای مهمان‌ها و گردشگران هستند. اقامتگاه ناخدا با باغچه‌ای پر از گل‌ها کاغذی در همان بدو ورود، هر مسافری را به سمت خود جذب می‌کند.

اقامتگاه ناخدا علی صالح دارای ۱۵ اتاق با سرویس کف‌خواب و سرویس بهداشتی و حمام مشترک است. اکثر اتاق‌ها مجهز به کولر گازی هستند و یکی از اتاق‌ها نیز بادگیر چهارطرفه دارد که هوای خنک اتاق را به‌طور طبیعی تامین می‌کند. اتاق‌ها، دیوارهای کاهگلی قدیمی دارند که سالیان سال محلی برای استراحت مسافران داخلی و خارجی بوده‌اند.

بخش رستوران هم شکم هر آدم سیری را گرسنه می‌کند، منویی با غذاهای دریایی مثل قلیه‌ماهی، صدف، خرچنگ، قلیه میگو و… که با صید روز تهیه می‌شوند.

این اقامتگاه در نزدیکی جنگل‌ها حرا قرار دارد و محل مناسبی برای استراحت افرادی است که مقصدشان این جنگل است، اما فاصله آن از ساحل زیاد است و اگر قصد رفتن به ساحل داشته باشید باید حدود ۲۰ کیلومتر راه طی کنید.

متاسفانه محدودیت در عکس‌های این اقامتگاه باعث شده نتوانیم تصویر مناسب و با کیفیت درخور از آن به اشتراک بگذاریم. درصورتی‌که به این اقامتگاه سفر کردید و عکسی برای به‌اشتراک‌گذاشتن با گردشگردان دارید، لطفا از طریق ایمیل یا کامنت‌ها با مجله گردشگری علی‌بابا در ارتباط باشید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی ناخدا علی صالح: استان هرمزگان، قشم، روستای سهیلی

تلفن: ۰۹۱۷۳۶۳۵۲۸۱

لوکیشن اقامتگاه بوم گردی ناخدا علی صالح روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی ناخدا علی صالحاقامتگاه بوم گردی پیر حرا

اقامتگاه پیر حرا در روستای طبل و نزدیک به جنگل‌های حرا است که نسبت به سایر اقامتگاه‌های مشابه خود، امکانات بیشتری دارد. این خانه روستایی و کاهگلی دارای ۹ اتاق برای اقامت گردشگران است که هم اتاق‌ها و هم فضای حیاط با وسایل سنتی خاص تزیین شده‌اند و هرکدام بیان‌گر بخشی از فرهنگ مردم جنوب هستند.

این اقامتگاه در نزدیکی جاذبه‌های گردشگری مهم جنوب ازجمله، جنگل حرا، دره تندیس‌ها، جزیره ناز، غار نمکدان و … است.

اقامتگاه بوم گردی پیر حراآدرس اقامتگاه بوم گردی پیر حرا: استان هرمزگان، قشم، روستای طبل، روبروی مسجد بازار

تلفن: ۰۹۱۷۵۰۰۹۸۰۷

لوکیشن اقامتگاه بوم گردی پیر حرا

اقامتگاه بوم گردی بادگیران سهیلی

اقامتگاه بادگیران سهیلی در سال ۱۳۹۴ به‌عنوان یکی از اقامتگاه های بومگردی قشم فعالیت خود را آغاز کرد. این اقامتگاه ۶ اتاق با حمام و سرویس بهداشتی عمومی است و به فاقد تخت است. فضای بادگیران سهیلی کاملا سنتی، سقف چوبی و اکثر اتاق‌ها بدون پنجره هستند. برای همین بهتر است این موضوع را هنگام انتخاب اقامتگاه خود، مدنظر قرار دهید.

این اقامتگاه ازنظر موقعیت مکانی به جاهای دیدنی قشم دسترسی دارد و خیلی نزدیک است، اما دقت داشته باشید که طبق تماس تلفنی با مسئول این اقامتگاه، فضا برای افزایش امکانات برای مسافران، در حال تغییر دکوراسیون و تعمیرات است. لذا اطلاعاتی که درباره شرایط و اتاق‌ها به شما دادیم در آینده نزدیک نیاز به به‌روزرسانی خواهد داشت.

متاسفانه محدودیت در عکس‌های این اقامتگاه باعث شده نتوانیم تصویر مناسب و با کیفیت درخور از آن به اشتراک بگذاریم. درصورتی‌که به این اقامتگاه سفر کردید و عکسی برای به‌اشتراک‌گذاشتن با گردشگردان دارید، لطفا از طریق ایمیل یا کامنت‌ها با مجله گردشگری علی‌بابا در ارتباط باشید.

آدرس اقامتگاه بوم گردی بادگیران سهیلی: استان هرمزگان، قشم، روستای سهیلی

تلفن: ۰۹۱۷۸۸۸۷۴۹۱

لوکیشن اقامتگاه بوم گردی بادگیران سهیلی روی گوگل مپ

اقامتگاه های بومگردی قشماقامتگاه بوم گردی کلودنگ

اقامتگاه کلودنگ، یکی از اقامتگاه های بومگردی قشم است که در روستای دهخدا قرار گرفته است و موقعیت مناسبی برای دسترسی به جاهای دیدنی قشم دارد. این اقامتگاه در سال ۱۳۸۰ ساخته و تعدادی اتاق نیز در سال ۱۳۹۲ تکمیل و به آن اضافه شد. اقامتگاه کلودنگ دارای ۸ اتاق با فضایی سنتی و قدیمی است که سرویس بهداشتی و حمام اشتراکی دارند.

اقامتگاه بوم گردی کلودنگاولین چیزی که توجه هر گردشگری را جلب می‌کند فضای گرم و صمیمی اقامتگاه و سپس تفریحات رایج در روستای دهخدا است که ساعت‌ها شما را سرگرم خواهد کرد. ازجمله این تفریحات می‌توان به شترسواری و گوش‌دادن به موسیقی زنده در روستا اشاره کرد.

آدرس: استان هرمزگان، قشم، روستای دهخدا، جنب مسجد کوچک روستا

تلفن: ۰۹۱۷۳۶۶۵۲۵۶

لوکیشن اقامتگاه بوم گردی کلودنگ روی گوگل مپ

اقامتگاه بوم گردی خاله خورشیداقامتگاه بوم گردی خاله خورشید

اقامتگاه و رستوران خاله خورشید، هم رستورانی برای امتحان‌کردن غذاهای خوشمزه جنوبی است و هم اقامتگاهی برای استراحت گردشگران. بنای اصلی این اقامتگاه متعلق به سال ۱۳۱۲ است که در سال ۱۳۸۷، پس از بازسازی، به‌عنوان اقامتگاه بوم گردی شروع به کار کرده است.

این اقامتگاه دارای سه اتاق است که دارای سیستم کف‌خواب هستند. دو تا از اتاق‌ها دارای سرویس بهداشتی و حمام اشتراکی بوده و یکی از آن‌ها به‌صورت سوییت دارای امکانات اختصاصی است.

از اقامتگاه خاله خورشید تا ساحل زیبای خلیج‌فارس راهی نیست، همین موضوع این اقامتگاه را تبدیل به فضایی محبوب کرده است. خاله خورشید این امکان را به شما می‌دهد تا لباس‌های محلی بپوشید و عکس یادگاری بگیرید، اگر هم دلتان خواست می‌توانید نقش‌ و نگار دلخواه خود را روی دست یا بدنتان بکشید.

آدرس: استان هرمزگان، روستای شیب‌دراز، جاده اصلی، نرسیده به اسکله گردشگری شیب دراز، جنب مسجد آل کمال

تلفن: ۰۹۳۶۷۸۳۹۰۳۴

سفر به جزیره قشماقامتگاه بوم گردی خالو

اقامتگاه خالو که نام کامل آن اقامتگاه بوم گردی خالو منصور است، خانه‌ای ۸۰ ساله است که در سال ۱۳۹۵ بازسازی شده است. اقامتگاه دارای هشت اتاق است.

در نگاه اول، نام‌گذاری اتاق‌های این اقامتگاه توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند، اتاق‌ها بر اساس صاحبان قبلی یا کاربری قبلی‌شان نام‌گذاری شده‌اند. اتاق‌های اقامتگاه خالو فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی است و مسافران باید از امکانات اشتراکی استفاده کنند.

اقامتگاه بوم گردی خالواقامتگاه خالو ازنظر موقعیت مکانی دسترسی آسانی به فرودگاه قشم، اکو پارک قشم و اسکله کندالو دارد.

آدرس اقامتگاه بوم گردی خالو: استان هرمزگان، قشم، روستای نقاشه

تلفن:۰۹۱۷۷۶۹۸۸۹۶

لوکیشن اقامتگاه بوم گردی خالو روی گوگل مپ

سفر به قشمکوله سفر خود به اقامتگاه های بومگردی قشم را همین حالا جمع کنید!

شاید با اطمینان نتوانیم از صفت‌های تفضیلی مثل زیباترین، بهترین و… برای اقامتگاه های بومگردی قشم استفاده کنیم، اما اگر نگاه متفاوتی به سفر داشته باشید، به قطع، یکی از بهترین سفرهای زندگی‌تان را تجربه خواهید کرد. همه‌جا زیباست، اگر زیبا به آن نگاه کنیم.

سعی کنید هنگام انتخاب اقامتگاه خود، دسترسی آن به جاهای دیدنی مهم مثل جزیره هنگام، جنگل حرا، دره ستارگان و… را در نظر بگیرید. برای سفر خود برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید تا هم بتوانید از بودن در کنار مردم باصفای جنوب لذت ببرید و هم برای دیدن جاهای دیدنی قشم وقت بگذارید. کمی در ساحل قدم بزنید، شب‌ها دور آتش بنشینید و لذت فراموش‌نشدنی سفر را چند برابر کنید.

سفر به اقامتگاه های بومگردی قشمراستی، مقاله ما با کمک عکس‌ها و اطلاعات شما کامل‌تر می‌شود، بنابراین در صورت داشتن هرگونه اطلاعات اضافی یا تصاویر باکیفیت، با ما از طریق ایمیل یا بخش نظرها در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.