امارات صدور ویزای توریستی برای ایرانی‌ها را از سر گرفت

پس از گذشت پنچ ماه از بسته شدن مرز‌های امارات در تاریخ 8 اسفند به دلیل شیوع ویروس کرونا، این کشور مرزهای خود را برای ورود گردشگران ایرانی‌ و حتی ایرانی‌های مقیم، مشروط به انجام تست ویروس کرونا باز کرد.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اعلام این خبر به ایسنا گفت: سفارت امارات متحده عربی از روز پنجشنبه (۲۶ تیرماه) در تهران باز شده است و امکان درخواست برای ویزای توریستی وجود دارد. البته سفر به این کشور مشروط به انجام تست در مراکز اعلام شده از سوی این سفارت چهار روز پیش از سفر و همراه داشتن گواهی آن در هنگام سفر است. همچنین مسافران تعهد می‌دهند در صورت داشتن علائم ویروس کرونا، در امارات با هزینه خود قرنطینه شوند.

گردشگری نقش پررنگی را در اقتصاد امارات بازی می‌کند و دبی به تنهایی در سال ۲۰۱۹ میزبان ۱۶.۷ میلیون توریست با بیش از ۱۵۰ میلیارد درهم درآمد بود. حالا امارات پس از ضررهای شدید وارده به گردشگری به دنبال بازگشایی تدریجی مرزهایش، پروازها را از سر گرفته است تا بخشی از این ضررها را جبران کند.

در اطلاعیه‌هایی که شرکت‌های هواپیمایی امارات منتشر کرده‌اند بر الزام انجام تست PCR برای همه مسافران که دارای ویزای توریستی، بیزنس و اقامت معتبر از این کشور هستند، تاکید شده است. همچنین اشاره شده است که گواهی مربوط به این تست باید از مراکزی که سفارت امارات در ایران مشخص کرده، دریافت شود. مسافران زیر دو سال به انجام تست PCR نیاز ندارند.

به مسافران توصیه شده است: در زمان ورود به کشور امارات، نباید از زمان صدور گواهی تست منفی PCR بیش از ۹۶ ساعت گذشته باشد و داشتن اصل گواهی تست منفی کرونا و ارائه کپی آن به مسئول پذیرش در فرودگاه و همچنین تکمیل فرم خوداظهاری و دارا بودن بیمه‌نامه مسافرتی معتبر نیز الزامی است. همچنین به همراه داشتن هرگونه بار دستی در داخل کابین پرواز امکان پذیر نیست و مسافران در زمان پذیرش و دریافت کارت پرواز باید تمام بار خود را تحویل دهند.

در فرودگاه دبی به صورت موردی (Random) از مسافران تست PCR گرفته می‌شود و مبلغ ۳۶۰ درهم از مسافر دریافت می‌شود.

گفتنی است پذیرش مسافران تنها با ویزای توریستی و یا اقامت انجام می‌شود و پذیرش مسافران به ترانزیت امکان پذیر نیست.

به دلیل اینکه قبل از پرواز، فهرست مسافران به امارات ارسال می‌شود، احتمال اینکه حتی با داشتن تائیدیه کد اقامت ICA برای مسافران اقامتی از ورود آنها ممانعت شود وجود دارد. که تمام خسارات پذیرفته نشدن مسافر توسط کشور مقصد به عهده مسافران است.

ایرلاین های داخلی و اماراتی که در این مسیر پرواز دارند، تاکید کرده اند این پروتکل برای همه مسافران رعایت خواهد شد و تفاوتی بین مسافرانی که از خدمات CIP و یا تشریفات فرودگاه استفاده می‌کنند، وجود ندارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.