تور کوش‌آداسی

تور کوش آداسی

تور کوش‌آداسی، آنچه باید بدانید

نام این شهر به یک کبوترخانه در جزیره‌ای کوچک در آب‌های مدیترانه برمی‌گردد. کوش در زبان ترکی یعنی پرنده و آدا هم یعنی جزیره. کوش‌ آداسی به دلیل این‌که هنوز دچار شلوغی و تراکم گردشگرِ شهرهای توریستی  نشده، با سواحل زیبا و جاذبه‌های تاریخیِ اطرافش و داشتن 300 روز آفتابی در سال، مقصد مورد علاقه‌ی گردشگران اروپایی است. از این شهر می‌توانید به‌راحتی به مناطق توریستی معروفی مانند پاموک‌کاله، میلتوس، پرگاموم و غیره سفر کنید. در طول هفته بازارهای روزانه‌ای در مرکز کوش‌آداسی برگزار می‌شوند که خرید محصولات محلی، سوغاتی و پوشاک و مایحتاج روزانه و همچنین عکاسی در آن‌ها لذت‌بخش است. می‌توانید از فروشگاه‌های مرکز شهر کوش‌آداسی که پر از فروشگاه و رستوران و کافه‌اند، خرید کنید. اما اگر بیشتر می‌خواهید خرید کنید، منطقه‌ی سوکه در حومه‌ی کوش‌آداسی یک بازار اوت‌لت خوب است و برندهای مختلف در آن فروشگاه دارند. اگر باز هم راضی‌تان نمی‌کند، می‌توانید یک یا دو روز از سفرتان را به ازمیر بروید و در مراکز خرید بزرگ ازمیر یک دل سیر خرید کنید!

جاذبه‌های گردشگری

افسوس در 18کیلومتری کوش‌آداسی مهم‌ترین اتر تاریخی ترکیه و از بقایای امپراطوری روم است. بناهای بسیار باشکوه این منطقه که از لحاظ قدمت و شهرت مانند تخت‌جمشید خودمان است همه‌روزه گردشگران بی‌شماری را از سراسر دنیا به سوی خود می‌کشد. خانه‌ی مریم مقدس، معبد آرتمیس، پارک ملی دیلک و پاموک‌کاله از دیدنی‌های نزدیک به شهرند. می‌توانید برای بازدید از این اماکن از تورهای داخلی این شهر استفاده کنید یا یک تاکسی کرایه کنید و از راننده بخواهید شما را به دیدن این مناطق ببرد. مرکز شهر کوش‌آداسی با کافه‌ها و رستوران‌ها و فروشگاه‌های بی‌شمارش به‌ویژه شب‌ها جای بسیار خوبی برای قدم زدن، خرید و غذا خوردن است و شور و هیجان زندگی شبانه در آن جریان دارد.

تجربه‌های هیجان‌انگیز

غواصی در سواحل مرجانی از تجربه‌های منحصربه‌فرد کوش‌آداسی است اما بیشتر برای فصل‌های گرم سال مناسب است. اما تور سافاری با خودروی جیپ برای هر فصلی خوب است و در طول 7 ساعت 100کیلومتر با جیپ در طبیعت این منطقه ماجراجویی می‌کنید. علاوه بر آن می‌توانید اسب‌سواری را برای اولین بار در کوش‌آداسی تجربه کنید، تورهای مخصوصی هستند که می‌توانید از تجربه‌ی اسب‌سواری درشان لذت ببرید، تصورش را بکنید که سوار برا سب در اعماق کم دریا مسحور منظره‌ی اطراف‌تان  شده‌اید! حتی تصویرش هم زیبا و هیجان‌انگیز است. 

تور علی بابا