به دستور دادستانی کل کشور، بنابر تصمیم اتخاذ شده در ستاد ملی مدیریت کرونا، امکان رزرو و اجاره هتل و اقامتگاه تنها برای واحدهای دارای مجوز‌های بهداشتی از مراجع قانونی فراهم است.

رزرو هتل اصفهان

شهری به زیبایی نصف جهان
هتل‌های اصفهان
میدان نقش جهان - اصفهان
اصفهان

هتل‌های اصفهان

اصفهان، شهری به زیبایی نصف جهان؛ چونان موزه ای است که مردم در آن زندگی می کنند. قدمت و بناهای تاریخی بی‌شمار، این شهر را به یکی از منحصربه‌فردترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است. شهری با شگفتی‌های معماری ایرانی-‌اسلامی که پر است از آثار تاریخی به جا مانده از سده های گذشته. از پل‌ها و عمارت های تاریخی گرفته تا کاخ ها و موزه ها و از مساجد و کلیساها گرفته تا جاذبه‌های طبیعی؛ همه برگی از تاریخ و زیبایی این شهر پرآوازه ایرانی را در خود جای داده اند.

مقاصد دیدنی اصفهان

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان

به دیدن میدان نقش جهان که بروید با یک تیر چند نشان زده‌اید. این میدان از اطراف توسط بناهای تاریخی عالی‌قاپو با معماری و گچ‌بری بی‌نظیر، مسجد امام با شهرت جهانی به دلیل گنبد بلند، انعکاس صدا و ظرافت در کاشی‌کاری‌های آن و مسجد شیخ لطف‌الله با نقش و نگارهای زیبا و نورپردازی خیال انگیز، احاطه شده است. البته بازارهای سنتی دور میدان را نباید نادیده گرفت

سی و سه پل

سی و سه پل

مقصد بعدی بدون شک سی‌و‌سه پل خواهد بود. پلی که روی زاینده‌رود بنا شده و نمادی از شهر اصفهان محسوب می‌شود. سراسر پل از رواق های طاقی شکل تشکیل شده و به خصوص شب‌هنگام منظره‌ای تماشایی را به نمایش می‌گذارد. دیگر پل معروف اصفهان پل خواجو بوده که از شاهکارهای تاریخی به شمار می‌رود و از معماری و تقارن فوق‌العاده ای برخوردار است.

منارجنبان
بازدید از عمارت شگفت‌انگیز منارجنبان را نیز حتما در برنامه سفرتان بگنجانید؛ این بنا به طرز شگرفی در جای خود تکان می خورد و در آن از دیدن کاشی‌کاری‌های ستاره‌ای شکل و رنگ لاجوردی به کار رفته در آن‌ها لذت خواهید برد.
کاخ چهل ستون
در کاخ چهلستون تالارهای پوشیده از نقاشی‌های مینیاتوری و موزه اشیا و دست‌نوشته‌های قدیمی آن چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.
هشت بهشت
همینطور عمارت هشت‌بهشت بنایی که زیبایی آن را از یاد نخواهید برد. بازدید از کلیسای وانک با سبک معماری خاص، نقاشی‌های زیبا و آثار گرانبهایی که در خود جای داده است هم خالی از لطف نیست.

طبیعت گردی

به علاوه اگر به طبیعت و جاذبه‌های آن علاقه دارید دیدن موزه‌ی تاریخ طبیعی، باغ پرندگان، باغ گلها،‌ پارک جنگلی ناژوان و کوه صفه را از دست ندهید. اما اصفهان به شهر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران نیز شهره است. خاتم‌کاری، کاشی‌کاری، نقاشی‌های مینیاتوری و میناکاری تنها بخشی از این هنرهاست. علاوه بر این‌ها در طول سفر مزه کردن شیرینی‌های محلی همچون گز اصفهان و بریانی که معروف‌ترین خوراک این شهر است را فراموش نکنید.