تور گرجستان

تور گرجستان

 

تور گرجستان، آنچه باید بدانید

اهل طبیعت‌گردی هستید و از شلوغی و درهم‌گوریدگی شهرهای بزرگ دل خوشی ندارید؟ بفرمایید، گرجستان در ناحیه‌ی قفقاز منتظر شماست. این کشور چهارفصل با طبیعتی بی‌نظیر آب‌وهوایی بسیار تمیز و دلچسب دارد. پایتخت این کشور شهر تفلیس است که با مجسمه‌ها و ساختمان‌های کهن و تاریخی‌اش بیشتر به یک موزه‌ی فضای باز شبیه است. محصولات کشاورزی مرغوب و طبیعی این گرجستان باعث شده سفره‌ی غذایی گرجی‌ها رنگارنگ و طبیعی باشد. سلیقه‌ی غذایی مردم این کشور با ایرانی‌ها تفاوت چندانی ندارد، بنابراین در این سفر آرامش‌بخش می‌توانید حسابی از خودتان با غذاها و نوشیدنی‌های این کشور پذیرایی کنید. علاوه بر تفلیس، ساحل باتومی مورد علاقه‌ی بسیاری از گردشگران است. سواحل زیبا و جاذبه‌های تاریخی این منطقه را به ساحل دوست‌داشتنی منطقه‌ی قفقاز تبدیل کرده است.

جاذبه‌های گردشگری

خیابان‌های «روستاولی» و «مرجان‌اشویلی» دو خیابان معروف و دیدنی شهر تفلیس‌اند که هر کدام با بناهای دولتی و موزه‌ها و سنگ‌فرش زیبا و قدیمی‌شان مورد علاقه‌ی گردشگران این شهرند. چشمه‌های آب‌گرم و آب‌معدنی‌ تفلیس شهرت جهانی دارند. می‌توانید بعد از تماشای دیدنی‌های این شهر برای رفع خستگی هم که شده تن‌تان را به آب‌های شفابخش این چشمه‌ها بسپارید. بسیاری از موزه‌های تفلیس مانند موزه‌ی ملی هنر، موزه‌های هنرهای زیبای شالوا آمیراناشویلی و گالری ملی هنر در خیابان روستاولی قرار دارند. در بلندی‌های تفلیس برای تماشای بهتر مناظر شهر، مکان‌های خاصی ساخته شده تا گردشگران به راحتی بتوانند چشم‌انداز زیبای این شهر را تماشا کنند. مسجد دومحراب، آتشکده‌ی تفلیس و دریاچه‌ی لیسی از دیدنی‌های دیگر تفلیس هستند. بازار روز شهر تفلیس جای خوبی برای خرید محصولات محلی و اشیای آنتیک است.

تجربه‌های هیجان‌انگیز

پارک آبی تفلیس با انواع تفریحات آبی برای گذراندن یک روز سرشار از آدرنالین گزینه‌ی بسیار مناسبی است. گرجی‌ها به سرمای هوا مقاوم‌اند و تقریبا تا وقتی برف نبارد، از آب‌تنی لذت می‌برند! تا به حال پاتیناژ رفته‌اید؟ پیست پاتیناژ تفلیس هم یکی از مکان‌هایی است که می‌توانید در آن تجربیات جدیدی داشته باشید. تجربه‌ی لذت‌بخش دیگر این است که مسیر نصف‌روزه‌ی زمینیِ باتومی را طی کنید و علاوه بر استفاده از آفتاب ساحلی، موزه‌ی استالین، موزه‌ی هنر آجارا، آکواریوم باتومی را ببینید و در پارک آبی حسابی باتومی خوش بگذرانید.


 

 

تور نوروزی گرجستان