تور باکو

تور باکو، آنچه باید بدانید

با تور باکو به شهری آن سوی خزر سفر می‌کنید. باکو هم مدرن است و هم تاریخ در گوشه گوشه‌ی آن به چشم می‌خورد. می‌توانید در خیابان‌های باکو قدم بزنید و موسیقی اصیل آذری را از کافه‌ها و رستوران‌های خیابانی بشنوید و غذاهایی را بخورید که نظیرش را کمتر در جای دیگری دیده‌اید.

از شب‌های باکو غافل نشوید. موسیقی و رقص سنتی آذری یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی بانکوست. غذاهای باکو هم تلفیقی از غذاهای ترکی، روسی و ایرانی است برای همین خود را برای جشنواره غذاها آماده کنید.

آب‌و‌هوای باکو، زمستانش سرد و تابستانش گرم است. اما در این میان بهاری دل‌انگیز و هوایی بسیار معتدل در انتظار مسافران باکوست. بنابراین اگر می‌خواهید باکو را برای سفر انتخاب کنید تور نوروزی باکو بهترین فرصت است.

دیدنی در باکو کم نیست برای همین می‌توانید فهرستی از مهمترین‌ها را داشته باشید و از آنها دیدن کنید:

قصر شیروان‌ شاه: در قسمت قدیمی شهر واقع شده است. این قصر مجموعه‌ای از ساختمان‌هایی است در سده‌های میانه، سلسله شروانشاهان بر آذربایجان حکومت می‌کردند و این قصر زیبای ماسه‌سنگی محل سلطنتشان بوده است.

برج دختر: شاید مهمترین نماد تاریخی باکو باشد. می‌گویند بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد، اما سازه فعلی به قرن ۱۲ برمی‌گردد. قصه‌ها و افسانه‌هایی برای آن ساخته‌اند اما قصه واقعی را کسی نمی‌داند. شاید شما بتوانید بعد از دیدن آن رازش را بفهمید!

پارک مفاخر: این پارک در واقع قبرستان شهر است که تعداد زیادی از مهم‌ترین و بانفوذترین شخصیت‌های آذری در این قبرستان دفن شده‌اند: حیدرعلی‌اف؛ رییس‌جمهور محبوب آذربایجان، عظیم عظیم‌زاده؛ نقاش، رشید بهبودف؛ خواننده مشهور اپرا، لیلا بدیربیلی؛ بازیگر، المیرا غفورف؛ وزیر امور خارجه و خیلی‌های دیگر که تعدادشان به ۲۰۰ نفر می‌رسد.

مرکز فرهنگی حیدرعلی‌اف: این سازه بسیار مدرن است. معمار آن زاها حدید طراح و معمار مشهور بوده و در واقع نمایشگاهی از لوازم، هدایا، اتومبیل‌ها و لباس‌های حیدرعلی‌اف، رییس جمهور آذربایجان است.

میدان فانتین: میدانی با مجسمه‌ برنزی زنی جوان. اگر می‌خواهید اوقات خوش و شادی را بگذرانید به این میدان سر بزنید. رستوران‌های روباز و کافه‌های پیاده‌رویی و موسیقی آذری اوقات خوشی را برای شما رقم می‌زنند.

 

تور نوروزی آذربایجان