راهنمای استرداد بلیط

استرداد بلیط هواپیما

یکی از مهم‌ترین خدماتی که علی‌بابا به هم‌وطن‌هایش ارایه می‌کند، قابلیت استرداد آنلاین بلیط است. اگر به مشکلی برخوردید و بنا به هر دلیلی خواستید بلیط‌تان را کنسل کنید، کافی است تنها با چند کلیک، مراحل زیر را طی کرده، و بلیط‌تان را کنسل کنید و البته، وجه بلیط را به روش‌های مختلف و در کم‌ترین زمان ممکن پس بگیرید.

اول از همه، باید به همان شیوه‌ای که وارد سایت می‌شدید، ایمیل و رمز عبورتان را وارد کنید و از بین گزینه‌هایی که زیر نام کاربری‌تان می‌بینید، بخش «بلیط‌ها و استردادها» را انتخاب و روی گزینه‌ی «جستجو» کلیک کنید. پس از این‌که روی این گزینه کلیک کردید، لیستی برای‌تان نمایش داده می‌شود که در آن فهرستی از بلیط‌هایی که تا آن زمان خریده‌اید قرار دارد. بلیط مورد نظرتان را با دقت انتخاب کرده و در قسمت «توضیحاتِ» همان بلیط، روی گزینه‌ی «استرداد بلیط» کلیک کنید.

در این‌ لحظه باکسی برای‌تان باز می‌شود که شما باید در آن، دلیل استرداد را مشخص کرده و با مطالعه‌ی قوانین کنسلی و تایید آن، روی گزینه‌ی «مرحله‌ی بعد» کلیک کرده و مسیرتان را ادامه بدهید.

پس از آن، باید مسافران‌تان را از لیستی که در مقابل‌تان نمایش داده می‌شود انتخاب کرده و پس از آن، وارد مرحله‌ی بعدی بشوید.

علی‌بابا، برای اینکه بتواند وجه استرداد را هرچه سریع‌تر و با اطمینان بیش‌تری به کاربرانش برگرداند، گزینه‌های مختلفی را برای بازگرداندن مبلغ در اختیارتان قرار داده است. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که اعتبارتان را شارژ کرده‌اید، می‌توانید گزینه‌ی «شارژ اعتبارم» را انتخاب کنید تا علی‌بابا، وجه را به شارژ اعتبارتان برگرداند، در غیر این‌صورت، گزینه‌ی «واریز به کارت بانکی» در اختیار شما است تا از بین هرکدام، مسیری که برای‌تان بهتر و آسان‌تر است را انتخاب کنید.

اگر گزینه‌ی «واریز به کارت بانکی» را انتخاب کنید، باکسی در پایین گزینه‌ها باز می‌شود که باید در آن، فقط شماره کارتتان را وارد کنید. دقت کنید که این شماره‌ها، باید بدون فاصله و پشت سرهم یادداشت بشوند. پس از بررسی شماره کارتتان، روی گزینه‌ی «مرحله بعد» کلیک کنید.

باکسی که برای‌تان باز می‌شود، اطلاعات کامل بلیط‌تان را برای‌تان نمایش می‌دهد. شما باید اطلاعات را با دقت خوانده و بررسی کنید تا مورد اشتباهی در آن‌ها دیده نشود و پس از آن، گزینه‌ی «استرداد بلیط» را انتخاب کنید.

  در این لحظه پیغامی برای‌تان نمایش داده خواهد شد تا از موفقیت عملیات استردادتان مطمئن شوید.

وجه شما در نهایت از 20 دقیقه تا نیم ساعت بعد، به شیوه‌ای که در بخش نحوه‌ی استرداد وجه بلیط مشخص کردید، به حساب‌تان برگردانده می‌شود. اگر بنا به هر دلیلی، وجه‌تان را تا زمان گفته شده دریافت نکردید، با حساب‌داری آژانس تماس بگیرید تا همکاران ما، مشکل شما را ظرف چند لحظه برطرف کنند.

 

استرداد بلیط قطار

یکی از مهم‌ترین خدماتی که علی‌بابا به هم‌وطن‌هایش ارایه می‌کند، قابلیت استرداد آنلاین بلیط قطار است. اگر به مشکلی برخوردید و بنا به هر دلیلی خواستید بلیط‌تان را کنسل کنید، کافی است تنها با چند کلیک، مراحل زیر را طی کرده، و بلیط‌تان را کنسل کنید و البته، وجه بلیط را به روش‌های مختلف و در کم‌ترین زمان ممکن پس بگیرید.

استرداد بلیط قطار هم، درست مثل استرداد بلیط هواپیماست و شما برای استرداد بلیط قطار، کافی است همان مراحل را طی کنید:

اول از همه، باید به همان شیوه‌ای که وارد سایت می‌شدید، ایمیل و رمز عبورتان را وارد کنید و از بین گزینه‌هایی که زیر نام کاربری‌تان می‌بینید، بخش «بلیط‌ها و استردادها» را انتخاب و روی گزینه‌ی «جستجو» کلیک کنید. پس از این‌که روی این گزینه کلیک کردید، لیستی برای‌تان نمایش داده می‌شود که در آن فهرستی از بلیط‌های قطاری که تا آن زمان خریده‌اید، در کنار بلیط‌های هواپیمای خریداری شده‌تان قرار دارد. بلیط مورد نظرتان را با دقت انتخاب کرده و از بین دو گزینه‌ی «نمایش بلیط / استرداد بلیط»، روی گزینه‌ی «استرداد بلیط» کلیک کنید.

 

پس از مطالعه‌ی قوانین کنسلی و تایید آن، روی گزینه‌ی «مرحله‌ی بعد» کلیک کنید:

 

در مرحله‌ی بعد، مسافران را انتخاب کرده و روی گزینه‌ی «مرحله‌ی بعد» کلیک کنید:

 

پس از آن، نحوه‌ی استرداد وجه بلیط را که می‌تواند یا از کارت بانکی و یا از اعتبارتان در علی‌بابا باشد را، مشخص کنید و سپس وارد مرحله‌ی بعد بشوید:

 

پس از مشاهده‌ی بلیط و تایید اطلاعات درج شده در آن، روی گزینه‌ی «استرداد بلیط» کلیک کنید:

 

در این مرحله، بلیط شما استرداد شده و وجه شما در همان لحظه به کارت بانکی و یا به اعتبارتان در علی‌بابا، بازگردانده خواهد شد.

علی‌بابا امیدوارِ دیدن دوباره‌ی شما‌ست.