خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط هواپیما، پس از تصمیم گرفتن برای سفر، دومین قدم برای شروع مسافرتی آرام و مطمئن است. وقتی تصمیم می‌گیریم که در وقت و انرژی و هزینه‌هایمان صرفه‌جویی کنیم و خرید آنلاین بلیط هواپیما را از بین سایر روش‌های خرید، انتخاب می‌کنیم، مسایل دیگری هم هستند که یکی یکی به چشم‌مان می‌آیند و برای‌مان مهم می‌شوند. مسایلی که اگر با دقت آن‌ها را رعایت نکنیم، علی‌رغم خرید آنلاین بلیط هواپیما از سامانه‌ای مطمئن، نارضایتی‌مان را از خرید آنلاین بلیط هواپیما، توی روی‌مان می‌زنند. در این‌جا قصد داریم تا در مورد خرید بهینه‌ی بلیط هواپیما با شما صحبت کنیم و البته، در این میان هم گریزی بزنیم به مشکلات خرید و اشتباهاتی که اکثر کاربران و خریداران در فرآیند خرید آنلاین بلیط هواپیما مرتکب می‌شوند، در حالی‌که می‌توانند با کمی دقت، از بروز آن‌ها پیش‌گیری کنند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما یا آفلاین؟

بد نیست همین اول، در مورد فرآیند خرید آنلاین بلیط هواپیما، توضیح مختصری بدهم. اول این‌که بلیط هواپیما را می‌شود هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت آفلاین و مستقیمن از طریق آژانس‌های هواپیمایی خریداری کرد. اما آن‌چه خرید آنلاین بلیط هواپیما را نسبت به خرید آفلاین آن، در مقام بالاتری قرار می‌دهد این است که اول از همه، شما در خرید آنلاین بلیط هواپیما، در وقت و هزینه و انرژی‌تان صرفه‌جویی می‌کنید. چطور؟ خب اول این‌که دیگر لازم نیست هر زمانی که سفری برای‌تان پیش آمد، شال و کلاه کنید و به آژانس‌های هواپیمایی مراجعه کنید و یا اینکه، گوشی تلفن را دست‌تان بگیرید و مدام شماره‌ی آژانس‌های مختلف را بگیرید تا بالاخره، یک بلیط با شرایط دلخواه‌تان را پیدا کنید. دوم این‌که در خرید آنلاین بلیط هواپیما، شما امکان بررسی همه‌ی گزینه‌ها را دارید و می‌توانید با آگاهی کامل، بلیط هواپیما را به مقصدی که دل‌تان می‌خواهد، انتخاب کنید. به این ترتیب، این خودِ شما هستید که با خرید آنلاین بلیط هواپیما، مناسب‌ترین قیمت، ساعت و کلاس پروازی و حتی خط هوایی را برای خودتان انتخاب می‌کنید و البته که خیال‌تان هم بابت همه چیز، راحت‌تر خواهد بود.

انتخاب روزهای تعطیل

حتمن دیگر همه‌ی شمایی که بارها و بارها برای خرید بلیط هواپیما، از این آژانس به آن آژانس گشته‌اید می‌دانید که در روزهای تعطیل، آژانس‌ها هیچ گزینه‌ای برای خرید بلیط هواپیما برای شما ندارند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های در هر زمان و در ر مکانی که در مورد خرید آنلاین بلیط هواپیما مطرح است این است که روز تعطیل و غیر تعطیل نمی‌شناسد و حتی در عیدها و تعطیلات رسمی هم، درگاه مناسب و دم دست و ایمنی برای خرید بلیط هواپیما به حساب می‌آیند. خرید آنلاین بلیط هواپیما، علاوه بر در دسترس بودن در تمامی ایام هفته، به شما امکان بررسی دقیق و به دور از استرس‌های اداری را هم می‌دهد و شما می‌توانید سرِ صبر، پرواز مورد نظرتان را جستجو و تاریخ‌های مختلف را در ایرلاین‌های مختلف با هم مقایسه کنید. به این ترتیب، خرید آنلاین بلیط هواپیما، می‌تواند در نهایت به بهترین تجربه‌ی خرید آنلاین شما تبدیل بشود.

چه زمان و به کجا؟

یکی از مهم‌ترین مسایلی که در خرید آنلاین بلیط هواپیما اهمیت دارد، این است که اولن پای خرید آنلاین بلیط هواپیما – داخلی در میان است یا خرید آنلاین بلیط هواپیما – خارجی؟ دوم این‌که در هرکدام از آن‌ها، چه نکاتی را باید رعایت کرد و چطور باید زمان‌بندی کرد؟ خرید بلیط هواپیما در هریک از این پروازها، نیاز به مدیریت زمان دارد و مدیریت زمان می‌تواند در نهایت به شما امکان خرید ارزان‌ترین و البته بهترین بلیط هواپیما را بدهد. در پروازهای داخلی، چک کردن مداوم پروازها و این‌که تمایل داشته باشید که خرید آنلاین بلیط هواپیما را از نوع چارتر یا سیستمی، انجام بدهید، تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه‌ی خرید شما و رضایت‌تان خواهد داشت. بدون شک، وقتی شما در زمان نامناسب، در مکان نامناسب باشید، با مشکلاتی هم مواجه خواهید شد، اما اگر برای خرید آنلاین بلیط هواپیما، نکات کلیدی مدیریت زمان را از یاد نبرید، می‌توانید به‌راحتی و البته با کمی دقت، نهایت لذت را از خرید آنلاین بلیط هواپیما برده، بهترین خرید را تجربه کنید. خصوصن که امکان طی کردن فرآیند آنلاین را در تمامی مراحل خرید داشته باشید و بتوانید از صفر تا صد سفرتان را  تنها با چند کلیک مدیریت کنید.

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های خرید آنلاین بلیط هواپیما این است که امکان چک کردن زود به زود و به موقع را در هر زمان و مکانی برای‌تان فراهم می‌کند. گاهی اوقات در زمان‌های خاصی از شبانه‌روز، قیمت‌های خوبی روی سامانه‌ی خرید آنلاین بلیط هواپیما، علی‌بابا www.alibaba.ir دیده می‌شود که اگر قصد سفر داشته باشید، می‌توانید در همان زمان و حتی از داخل اتاق‌تان و یا لم داده بر روی کاناپه هم، خرید آنلاین بلیط هواپیما را انجام بدهید. شاید همین حالا کمی در مورد خرید آنلاین بلیط خارجی، شک کنید، به این‌که بتوانید از انتخاب مسیر تا پرداخت را، کاملن به‌صورت آنلاین طی کنید! بد نیست بدانید که در این سامانه، شما امکان پرداخت آنلاین بلیط هواپیما را در پروازهای خارجی و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه‌ی شتاب د سراسر کشور را دارید! این امکان، باعث شده تا دیگر دردسرهای معمول خرید آنلاین بلیط هواپیما – خارجی را با مسترکارت‌ها و کارت‌های اعتباری نداشته باشید.

حالا که نقاط مثبت خرد آنلاین بلیط هواپیما مشخص شد، بد نیست تا در مورد خرید آنلاین بلیط هواپیما، آن هم از نوع خارجی‌اش، بیش‌تر بدانیم تا از بروز اشتباهات رایجی که در نهایت باعث گران‌تر خریدن بلیط هواپیما می‌شوند، پیش‌گیری کنیم. در این‌جا سعی شده تا معمول‌ترین تصورات اشتباهی که در مورد خرید آنلاین بلیط هواپیما – خارجی در ذهن خریداران شکل گرفته را بررسی کنیم. بد نیست اگر شما هم طرفدار خرید آسان و آنلاین بلیط هواپیما برای پروازهای خارجی‌تان هستید، به این نوشته نگاهی بیندازید.

روزهای ارزانِ هفته

یکی دیگر از فاکتورهایی که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر قیمت خرید آنلاین بلیط هواپیما داشته باشد، روز سفر شما در هفته است. بله! علاوه بر روزهایی که در سال می‌تواند بر روی قیمت بلیط هواپیما تاثیر بگذارد، روزهایی هم در هفته هستند که با انتخاب کردن‌شان، می‌توانید فرآیند خرید آنلاین بلیط هواپیما را با ارزان‌ترین‌ها و یا با گران‌ترین‌ها به انجام برسانید و در نهایت، برنده باشید یا بازنده! از آن‌جایی‌که روی سخن ما با افرادی است که بیش‌تر مشتری خرید بلیط سیستمی هستند، این نکته‌ها هم در مورد همین نوع بلیط‌ها مطرح است. دلیل‌اش هم این است که قیمت بلیط چارتر، بسته به چارترکننده و البته، فصل و موارد دیگری است؛ اما بلیط سیستمی، قیمت‌های ثابت‌تری داشته و شما تنها با دانستن همین چند نکته، می‌توانید بهترین خرید بلیط سیستمی را تجربه کنید.

خب! اصولا در پروازهای سیستمی، بهترین زمان برای خرید آنلاین بلیط هواپیما و پرواز در هفته، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه است و گران‌ترین روزها هم، روزهای جمعه و شنبه هستند. البته یادتان نرود که این موضوع، بیش‌تر برای پروازهای بین‌المللی مطرح است و مثلا می‌شود برای پروازهای داخلی، روزهای پنج‌شنبه و جمعه را از گران‌ترین‌ها دانست. روزهای دیگر هفته هم قیمت بینابینی در خرید آنلاین بلیط هواپیما دارند. تحقیق‌ها نشان داده است که تفاوت قیمت خرید آنلاین بلیط هواپیما بین پروازی در روز سه‌شنبه و همان پرواز در روز یک‌شنبه، حدود ۲۹ دلار برای مسیر یک‌طرفه و نزدیک به ۵۸ دلار، برای پرواز رفت و برگشت بوده است. یکی از ایده‌های جالبی که برای چنین سفرهایی می‌شود زد این است که: اگر قصد سفر در روزهای آخر هفته را دارید، به جای خرید آنلاین بلیط هواپیما برای روزهای چهارشنبه تا جمعه، روزهای پنج‌شنبه تا یک‌شنبه را انتخاب کنید و یا در مورد سفرهای بین‌المللی، روزهای شنبه تا دوشنبه، برای‌تان خیلی ارزان‌تر تمام خواهد شد. اگر هم قصد سفر یک هفته‌ای دارید، بهتر است در سفرهای بین‌المللی، روزهای بین سه‌شنبه تا سه‌شنبه و یا چهارشنبه تا چهارشنبه را انتخاب کنید. البته، همیشه در هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما، باید حواس‌تان به پروازهای مختلفی که در چنین روزهای انجام می‌شود باشد، چون بعید نیست که اختلاف قیمت‌هایی به چشم‌تان بخورد!

تغییر فصل‌ها و تغییر قیمت‌ها

اینکه بدانید چه زمانی را قرار است کجا بگذرانید، به همان اندازه مهم است که حواس‌تان به زمان خرید آنلاین بلیط هواپیما هم باشد. می‌دانید چرا؟ خب یکی از مهم‌ترین مواردی که بر قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارد این است که پرواز مورد نظر شما، چقدر پر باشد! به همین دلیل هم هست که خرید آنلاین بلیط هواپیما و سفر در وقت‌هایی مثل تعطیلات نوروز، تعطیلات کریسمس و روزهایی شبیه این‌ها، بسیار گران‌تر از خرید آنلاین بلیط هواپیما برای همان مقصد، در زمانِ دیگری در سال است! فکر کنم حالا برای شما هم این‌که چرا قیمت بلیط هواپیما برای همچون تاریخ‌هایی خیلی خرج برمی‌دارد، با دلایل منطقی روشن شد. صندلی‌ها پر می‌شوند و خطوط هوایی شلوغ می‌شوند و در نتیجه، شما باید مبلغ بیش‌تری را برای سفر دل‌خواهتان خرج کنید!

این موضوع وقتی بیش‌تر به چشم می‌آید که بدانید نه تنها تعطیلات تاثیر زیادی بر روی خرید آنلاین بلیط هواپیما خواهد گذاشت، بلکه مقصد شما هم – خصوصا در پروازهای بین‌المللی –  یکی دیگر از نقش اول‌های این بازی زیرکانه محسوب می‌شود! دلیل‌اش هم ساده است، این‌جور مقصدها بسیار وابسته به فصل‌های مختلف هستند. مثلن اگر شما قصد خرید آنلاین بلیط هواپیما به یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشید، بهترین قیمت بلیط هواپیما را در طول ماه‌های فوریه و مارچ پیدا خواهید کرد. حالا اگر در فصل تابستان بخواهید در همان مسیر سفر کنید، باید حدود دو برابر قیمت بلیط هواپیما را در همان مسیر بپردازید. تابستان اروپا، خیلی گران‌تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. بهتر است تابستان‌ها را برای سفرهای داخلی کنار بگذارید. مثلن خرید آنلاین بلیط هواپیما به ارومیه و یا اردبیل، می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. اگر هم همه‌جوره دل‌تان می‌خواهد که در فصل گران و به مقصدی گران سفر کنید، بهتر است زمان‌بندی خرید آنلاین بلیط هواپیما را که رعایت کنید تا حداقل، ضرر نکنید!