تور نپال

تور نپال

نپال، آن‌چه باید بدانید

به رشته‌ کوه‌های هیمالیا خوش آمدید. کشور آسیایی نپال در شمال هندوستان قرار دارد و و بیش از 14 قله‌ی بلند جهان را در خود جای داده که مهم‌ترین آن‌ها قله‌ی اورست است. این‌جا را می توان خانه‌ی آیین هندوئیسم هم دانست. نپال یک کشور پادشاهی کوچک است و نمونه‌ای از گوناگونی فرهنگی و جامعه‌ای چند قومی و طبقاتی است. صادرات اصلی نپال صنایع دستی  است که اغلب محصولات فلزی و کنده‌کاری‌های روی چوب هستند. اگر امتحان کردن غذاهای مختلف در سفر برای شما لذت بخش است باید به شما بگوییم که غذاهای نپالی از متنوع‌ترین غذاها در آسیا هستند. فراموش نکنید که در این سفر حتما «مو مو»، معروف‌ترین پیراشکی نپالی را هم امتحان کنید.

جاذبه‌های گردشگری نپال

معبد چیچن:  معبد چیچن در شهر2000 ساله‌ی کاتماندو، پایتخت و بزرگترین شهر نپال، جزو 6 معبد مهم نپال است و 300 راهب از آن مراقبت می کنند.

معبد هراتی دوی: این معبد اثر تاریخی و مذهبی را یک‌جا به شما نشان می‌دهد. در سفر خود به نپال این معبد که ترکیبی از موزه، کتاب‌خانه و گنبدی بسیار زیباست را از دست ندهید. این معبد شمارا با فرهنک و سنت نپالی‌ها در عبادت آشنا می کند.

چیتوان: پارک ملی چیتوان که پناهگاه گونه‌های نادری از حیوانات مثل ببر بنگال و کرگدن تک شاخ است یکی از جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبای نپال به‌ویژه برای افرادی است که عاشق طبیعت و حیات وحش هستند.

جنکپور:  جنکپور همان جایی است که به اعتقاد هندوها لرد رام با سیتا ازدواج کرده است و همین باعث شده هزاران هندو سالانه از سراسر جهان برای جشن گرفتن سالگرد ازدواج آن‌ها به جنکپور بیایند. جنکپور با ساختار سه طبقه‌ای و 100 تالاب مقدس از معابد بزرگ نپال است.

لومبینی: جایی که به خاطر حضور همیشگی بودایی‌ها در آن، مرکز تجمع بودایی‌ها هم نام گرفته است. قدمت لومبینی به 550 سال قبل از میلاد بر‌می‌گردد و این اثر در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. گفته می‌شود که مادر بودا، مایا دوی، بودا را در این مکان در نزدیکی درختی به دنیا آورده و در همان مکان برای بودا معبدی ساخته شده است.

بختاپور: بختاپور یکی از سه پایتخت باستانی در دره‌ی کاتماندو و از جاذبه‌های اصلی نپال است. این شهر در مقایسه با پایتخت ازدحام کمتری دارد و اگر از شلوغی فرار می کنید قدم زدن در میدان قرون وسطی و خیابان‌های پیچ در پیچ و باریک برای‌تان خیلی جالب خواهد بود. در دیدار از بختاپور میدان دوربار که کاخ 55 پنجره‌ای زیبایی در آن قرار دارد را از دست ندهید.

پتان: حضور صنعتگران ماهر در پتان که در امتداد رودخانه ی بگماتی واقع شده این شهر را خیلی معروف کرده است. اگر عاشق دیدن جاذبه‌های تاریخی و باستانی هستید کاخ‌ها و معابد این شهر شما را حسابی هیجان‌زده خواهد کرد مثل معبد کریشنا با نمای چند ستونی و مناره‌ی طلا. حتی اگر دوست دارید ساری بپوشید و یا ساری‌های گران قیمت را ببینید این شهربرایتان جالب خواهد بود چرا که مرکزی است برای ساری‌های ابریشمی که مورد توجه خانواده‌ی سلطنتی و اشراف هم هست.

تور علی بابا