تور ژاپن

تور ژاپن

ژاپن، آن‌چه که باید بدانیم

پیش از سفر به ژاپن، شاید برایتان جالب باشد که بدانید شما به سومین اقتصاد بزرگ جهان سفر می‌کنید؛ یک کشور پادشاهی در آسیای شرقی. ژاپن مجمع‌الجزایری است در دل اقیانوس آرام و متشکل از 6800 جزیره؛ یک دهم آتشفشان‌های زمین در ژاپن اتفاق می‌افتد و همین سبب شده که ژاپن یکی از زلزله‌ خیزترین کشورهای جهان باشد.

 ژاپن پس ازجنگ جهانی دوم که در آن به مرز ویرانی کامل رسید با پیگیری برنامه‌ی توسعه‌ی صنعتی به چنان رشدی رسید که امروز دومین قدرت صنعتی جهان است.

از آن‌جایی که دور تا دور این کشور را آب  فرا گرفته، ماهی عضو ثابت رژیم غذایی مردم آن شده و ژاپن مقام اول دنیا را در شیلات دارد.

کوه‌های ژاپن از جاذبه‌های طبیعی زیبای این کشور است و بلندترین آن کوه فوجی است. خاستگاه سبک شعری هایکو ژاپن است و تاثیر ادبیات هندی در ادبیات ژاپن با گسترش بودیسم در این کشور کاملا مشهود است.

جاذبه‌های گردشگری ژاپن

کاخ سلطنتی توکیو: این کاخ که دور تا دور آن فضای سبز است، علاوه بر دیدن کاخ سلطنتی شما را به فضایی زیبا برای قدم زدن دعوت می‌کند. در فصل بهار که درختان گیلاس شکوفه می‌دهند اینجا مانند بهشتی برای گشت‌و گذار است.

برج توکیو: شما در توکیو هم می‌توانید برج ایفل را ببینید. این برج که ابتدا برای ارتباطات و مخابرات ساخته شد امروزه به یکی از نمادهای دیدنی شهر تبدیل شده است.

پارک Ueno: اگر تا کنون عکس درختان گیلاس منعکس شده در برکه و دریاچه‌ای آرام، که بیشتر شبیه فضای کارتن آن‌شرلی بود تا واقعیت، را فقط در شبکه‌های اجتماعی می‌دیدید حالا می‌توانید در پارک ائنوی توکیو با ‌آن‌ها سلفی و عکس یادگاری بگیرید. اگر به این پارک که در منطقه‌ی ائنوی توکیو قرار دارد بروید می‌توانید در همان نزدیکی از دیدن معابد، باغ‌ها و استخرهای متعدد هم لذت ببرید.

معبد سنسوجی: اگرچه ژاپن سرزمین معابد است اما معبد 1400 ساله‌ی سنسوجی قدیمی‌ترین معبدی است که در این کشورمی‌توان دید. در بازدید از این معبد حتما سری هم به خیابان Nakamise-dōri  بزنید، خیابانی رنگارنگ با مغازه‌های سوغاتی فروشی و تنقلات.

قصر تاریخی اوزاکا: این قصر مشهورترین بنای تاریخی سومین شهر بزرگ چین است. برج‌ها، برجک‌ها و خندق‌هایی در اطراف این کاخ از آن محافظت می‌کنند. این قصر پارکی به وسعت دو کیلومتر مربع دارد که زیارتگاه مقدس هوکوکو هم در آن قرار دارد.

مراکز خرید کیتا و مینامی: اگر خرید کردن در سفر بخشی از جذابیت‌های سفر برای شماست حتما به بخش شمالی اوزاکا که کیتا نام دارد، سری بزنید. کیتا مراکز خرید و فروشگاه‌های بسیار زیادی دارد و محلی مناسب برای خرید سوغاتی و هدیه است. آسمان خراش یومدا اسکای با بلندای صد و هفتاد و سه متر که باغی زیبا و معلق در طبقه ی سی و نهم آن ساخته شده در همین محل قرار دارد.

مینامی بخش جنوبی اوزاکا با فروشگاه‌ها و مراکز خرید متنوع محل خوبی برای خرید و وقت‌گذرانی در اوزاکاست.

کایوکان: اگر دلتان می‌خواهد دنیای زیر آب را با خیال راحت و بدون غواصی و ترس از کوسه‌ها ببینید حتما به کابوکان، آکواریوم پانزده بخشی اوزاکا سری بزنید. این آکواریوم بخش‌های مختلف اقیانوس آرام و موجودات زنده‌ی آن‌ را به نمایش می‌گذارد.

 

تور علی بابا