راهنمای خرید بلیط قطار

برای خرید بلیط قطار رجا، فدک، سفیر و سایر قطارها در علی‌بابا، پیش از هر چیزی، می‌توانید یکی از این دو راه را انتخاب کنید: یا روی گزینه‌ی ثبت‌نام/ورود کلیک کرده و در صورت نداشتن حساب کاربری، مراحل ثبت‌نام را طی کنید، و یا اینکه طی فرآیند جستجوی پرواز و خرید بلیط هواپیما، عملیات ثبت‌نام‌تان را کامل کنید.

برای اینکه راحت‌تر این مسیر را طی کنید، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر چیز، با کلیک کردن بر روی گزینه‌ی ثبت‌نام/ ورود، در سایت ثبت‌نام کنید. این کار، فقط چند لحظه طول می‌کشد.

در این لحظه، باکسی برای‌تان باز می‌شود که شما باید روی گزینه‌ی «ثبت‌نام» در آن کلیک کنید. اطلاعاتی که در این بخش مورد نیاز است؛ آدرس ایمیل، شماره‌ی تلفن همراه و رمز عبور انتخابی‌تان است. پیشنهاد ما به شما این است که رمز عبور انتخابی‌تان ترکیبی از حروف، اعداد و علامت‌ها باشد تا امنیت حساب کاربری‌تان هم بالاتر برود.

 با وارد کردن کد امنیتی و پذیرفتن قوانین و مقررات سایت، ثبت‌نام شما انجام شده و آدرس ایمیل‌تان به جای گزینه‌ی «ثبت‌نام/ورود» ظاهر خواهد شد.

باکس جستجوی بلیط قطار را می‌توانید در صفحه‌ی اول سایت و با کلیک بر روی گزینه‌ی «بلیط قطار»  ببینید. برای جستجوی بلیط مورد نظرتان ابتدا باید شهر مبدا، شهر مقصد و پس از آن، تاریخ مورد نظر و تعدا مسافران را وارد کنید .

در این بخش شما امکان انتخاب کوپه‌ی ویژه‌ی خواهران و برادران را نیز دارید تا اگر مایل به سفر با کوپه‌ی خواهران یا برادران هستید، نتایج جستجو از همان ابتدا با کوپه‌ی مورد نظرتان به شما نمایش داده شود.

در نهایت، روی قسمت «جستجوی بلیط» کلیک کنید تا لیست قطارها برای‌تان نمایش داده شود. باکس فیلتری که در کنار نتایج قرار دارد، امکان محدود کردن نتیجه‌های جستجو را به شما می‌دهد. شما می‌توانید جستجوی بلیط قطار را بر حسب ساعت حرکت و بلیط کوپه‌ای یا سالنی، فیلتر کنید.

پس از انتخاب بلیط قطار مورد نظرتان، روی گزینه‌ی «ادامه‌ی فرآیند خرید» کلیک کنید.

پس از آن، صفحه‌ی مشخصات برایتان باز می‌شود که در آن باید اطلاعاتی نظیر نوع مسافر، نام و نام خوانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی را وارد کنید. در قسمت بالای همین بخش، شما امکان اضافه کردن مسافر جدید را نیز دارید؛ البته هنگام خرید، باید به تعداد صندلی‌های موجود در کوپه نیز دقت کنید تا «خرید ناموفق» برایتان پیش نیاید.

 علاوه بر این، اگر از کاربران قبلی علی‌بابا باشید، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه‌ی «مسافران سابق»، اطلاعات‌تان را انتخاب کرده و جاهای خالی را فقط با یک کلیک پر کنید.

 پس از مشخص کردن شیوه‌ی دریافت بلیط و خواندن و پذیرفتن قوانین و مقررات سایت، روی گزینه‌ی «ادامه‌ فرآیند خرید» کلیک کنید.

در مرحله‌ی بعد، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که در آن، اطلاعات بلیط قطار، درخواست‌دهنده و مشخصات مسافران نمایش داده شده است.

 پس از کنترل کردن اطلاعات وارد شده، می‌توانید به دو شکل بلیط را خریداری کنید: 1. با اعتبار موجود در علی‌بابا 2. پرداخت آنلاین از طریق کارت‌های شتاب. اگر مایلید که بدون وارد شدن به درگاه پرداخت بانکی، بلیط‌تان را فقط با یک کلیک خریداری کنید، می‌توانید پیش از انجام مراحل خرید بلیط، اعتبارتان را افزایش دهید تا هر زمان که برای خرید بلیط عجله داشتید یا کارت بانکی‌تان همراهتان نبود، باز هم مشکلی در خرید بلیط برایتان پیش نیاید.

اگر گزینه‌ی پرداخت آنلاین را انتخاب کنید، به درگاه بانکی هدایت شده و با وارد کردن اطلاعات کارتتان می‌توانید بلیط را خریداری کنید. بلافاصله پس از تکمیل مراحل خرید، اطلاعات بلیط علاوه بر صادر شدن و امکان پرینت گرفتن از آن، هم به ایمیل و هم به شماره‌ی تلفن همراهتان پیامک می‌شود.

علی‌بابا، سفر خوشی را برای‌تان آرزو می‌کند.