قطار سیمرغ

قطار سیمرغ از بهترین خطوط قطار ایران است که به عنوان گزینه‌ی بسیار مناسبی برای سفر به مشهد شناخته می‌شود. قطار سیمرغ که امکانات رفاهی قابل توجهی برای مسافران در نظر گرفته در زمانی کمتر از 10 ساعت فاصله تهران تا مشهد را طی می‌کند.

امکانات قطار سیمرغ

هر واگن قطار سیمرغ 8 کوپه دارد؛ و از آنجایی که ظرفیت هر کوپه 4 نفر است، در مجموع در هر واگن قطار سیمرغ 32 مسافر حضور خواهند داشت. در قطار سیمرغ امکاناتی در نظر گرفته شده که سفر را برای مسافران خوشایند و دلپذیر می‌سازد. تهویه‌‌ و شیشه‌های دوجداره‌ی پنجره‌ها از این جمله‌اند. علاوه بر این کوپه‌ها نیز دوجداره‌اند که در نتیجه مانع از انتقال صدا و گرما و سرما می‌شود. ضمناً در هر کوپه، پریز برق 220 ولت وجود دارد بنابراین مسافران به راحتی می‌توانند از وسایل الکتریکی‌شان استفاده یا آنها را شارژ کنند. وجود مانیتور برای پخش برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیما نیز از دیگر امکانات قطار سیمرغ است. برای هر واگن 2 سرویس بهداشتی نیز در نظر گرفته شده است.

خدمات مهمان‌داری قطار سیمرغ

در قطار سیمرغ، سرمهماندار، مهماندارن و پزشک قطار حضور دارند و به مسافران خدمت رسانی می‌کنند. هر یک از این افراد مطابق با وظایف خود سعی می‌کنند، مسافران بدون دغدغه و مشکل سفرشان را به پایان برسانند. مهمانداران قطار سیمرغ وظیفه‌ی پذیرایی از مسافران را نیز بر عهده دارند.

خدمات قطار سیمرغ

پذیرایی در قطار سیمرغ با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم و تنقلات انجام می‌گیرد. علاوه بر این، میهمانان می‌تواند وعده ‌غذایی‌شان را نیز در رستوران قطار میل کنند. کسانی که بخواهند این وعده‌ی غذایی را دریافت کنند، هزینه‌ی آن را هنگام خرید بلیط پرداخت خواهند کرد. رستوران قطار سیمرغ صبح‌ها از ساعت 7 صبح و شب‌ها تا ساعت 23 پذیرای مسافران است.

خرید بلیط قطار سیمرغ

خرید بلیط قطار سیمرغ با مراجعه به سایت علی بابا www.alibaba.ir به راحتی امکان‌پذیر است. وارد کردن اطلاعات شخصی مسافران، مقصد، مبدأ و زمان سفر از اولین مراحل خرید بلیط است. با پرداخت هزینه، خرید بلیط به پایان می‌رسد و سفری شیرین با قطار سیمرغ در انتظار شماست.