قطار سبز | سایت علی بابا

اگرچه ممکن است نام بسیاری از قطارهایی که هم اکنون در کشور در حال تردد هستند را ندانیم اما قطار سبز از آن دست قطارهایی است که حداقل نامش به گوش بسیاری از ما خورده است. قطار سبز که سال‌هاست به هموطنان خدمت رسانی می‌کند، در گروه قطارهای ویژه‌ی شرکت رجا قرار گرفته و امکانات مطلوبی برای یک سفر راحت و بی‌دردسر در آن پیش‌بینی شده است.

امکانات قطار سبز

همان طور که اشاره شد قطار سبز از امکانات رفاهی مناسبی برای پذیرایی از مسافران برخوردار است. هر یک از واگن‌های این قطار 8 کوپه دارد و از آنجایی که ظرفیت هر کوپه‌ی قطار سبز 4 نفر برآورد شده، مجموع ظرفیت هر واگن 32 نفر خواهد بود. علاوه بر این کوپه‌ها، در هر واگن 2 سرویس بهداشتی و یک کوپه سرویس نیز برای مهمانداران در نظر گرفته شده است. داخل کوپه‌ها نیز برای یک سفر آرام و خاطره‌انگیز تجهیز شده است. از جمله این تجهیزات می‌توان به مانیتورهای تلویزیون که تمام شبکه‌های جمهوری اسلامی ایران را دریافت می‌کند و همچنین پریزهای برق 220 ولت برای استفاده از وسایل الکترونیکی یا شارژ آنها اشاره کرد.

خدمات مهمان‌داری در قطار سبز

یکی از کوپه‌های هر واگن در قطار سبز به کوپه مهمان‌داری اختصاص یافته است. مهمان‌داران آموزش دیده و ماهر، آماده‌اند تا خواسته‌های مسافران را پاسخ بگویند و در صورت بروز مشکل، به آنها کمک کنند؛ همچنین پذیرایی از میهمانان با انواع خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها از وظایف آنهاست. در قطار سبز سرمهمان‌دار، مهمان‌دار و پزشک قطار، حضور دارند و سفر راحت و امنی را برای مسافران رقم می‌زنند.

خدمات قطار سبز

در قطار سبز مهمان‌داران با انواع تنقلات و نوشیدنی‌ها سرد و گرم از مسافران پذیرایی می‌کنند. علاوه بر این وعده‌ی غذایی نیز در صورت تمایل برای مسافران تدارک دیده می‌شود. کسانی که بخواهند وعده‌ی غذایی ناهار یا شام را در قطار سبز میل کنند، هزینه‌ی آن را هنگام خرید بلیط پرداخت خواهند کرد و طبیعتاً این هزینه روی بلیط افرادی که تمایل به صرف غذای قطار نداشته باشند، اعمال نمی‌شود. 

خرید بلیط قطار سبز

برای خرید آنلاین قطار بلیط سبز کافی است به سایت علی بابا www.alibaba.ir مراجعه کنید و پس از وارد کردن اطلاعات مقصد، مبدأ، زمان سفر و مشخصات مسافران بلیط مورد نظرتان را بخرید. در سایت علی بابا تنها چند کلیک و چند دقیقه زمان لازم است تا بلیط‌تان صادر شود و سفری خوش با قطار سبز را تجربه کنید.