تور 7 روزه‌ی پاریس

جایزه‌ی ویژه‌ به مناسبت جشن تولد یک‌ساله‌گی علی‌بابا
تور رویایی 7 روزه‌ی پاریس، با یک نفر همراه!

برنده‌ی خوش‌شانس بالاخره مشخص شد!

 

 

قرعه‌کشی چطور و براساس چه مراحلی انجام شد؟

بالاخره انتظارها به پایان رسید و قرعه‌کشی بزرگ "تور 7 روزه‌ی پاریس، با یک نفر همراه" چهارشنبه شب 18 شهریورماه 94، در جشن داخلی علی‌بابا و در محل برگزاری همایش‌های برج میلاد، با حضور عوامل و همکاران وب‌سایت و آژانس علی‌بابا، برگزار شد. این قرعه‌کشی بین 190315 شانس برنده شدن و از بین افرادی صورت گرفت که حداقل 6 امتیاز داشتند. این 6 امتیاز هم، بر مبنای شرط شرکت در قرعه‌کشی بود که هر کاربر با ثبت‌نام در سایت، 5 امتیاز و با حداقل یک‌بار خرید که معادل 1 امتیاز بود، می‌توانست در قرعه‌کشی شرکت کند؛ یعنی جمعن 6 امتیاز! این قرعه‌کشی با گردونه‌ی شانس و گوی‌هایی انجام شد که با چرخیدن گردونه و از رقم صدهزارگان، شروع شد. در نهایت، و پس از بارها گرداندن گردونه و بیرون آمدن‌ رقم‌ها، برنده‌ی خوش‌شانس با شماره‌ی 183059، با 24 امتیاز، برنده‌ی این قرعه‌کشی هیجان‌انگیز شد.

برنده‌ی خوش‌شانس چه کسی بود؟

جناب آقای (علی نوید)، برنده‌ی خوش‌شانس این قرعه‌کشی، به شماره‌ی تلفن همراه 2571***0912، پس از جلسه و مصاحبه با تیم مدیریت و تیم بازاریابی علی‌بابا، رسمن به عنوان برنده‌ی خوش‌شانس تور 7 روزه‌ی پاریس، در دفتر حاضر، و با فضای علی‌بابا آشنا شد. دلیل اینکه کمی طول کشید تا نام برنده را به تمام علی‌بابایی‌ها معرفی کنیم، این بود که باید فرآیند احراز هویت انجام شده و مراحل قانونی آن هم طی می‌شد. شما می‌توانید مصاحبه‌ی مفصل علی‌بابا، با برنده‌ی خوش‌شانس قرعه‌کشی "تور 7 روزه‌ی پاریس، با یک نفر همراه" ، آقای (علی نوید) را در وبلاگ علی‌بابا بخوانید.

 

عکس یادگاری برنده، آقای علی نوید، با جناب آقای نیما قاضی، قائم مقام تجارت الکترونیکِ علی‌بابا، پس از حضور در دفترِ وب‌سایت و دریافت جایزه 

 


قرعه‌کشی چطور انجام شد؟

هر کاربر بر اساس امتیازهایی که داشت، در قرعه‌کشی شرکت داده شد و هرچقدر امتیازش بیشتر بود، شانس برنده شدن و کادو گرفتن‌اش از علی‌بابا هم بالاتررفت. امتیازها به این صورت بود که هر نفر، با ثبت‌‌نام در علی‌بابا، 5 امتیاز و به ازای خرید هر بلیط از اولین روزِ به دنیا آمدن علی‌بابا (1 شهریور 93) تا پانزده روز بعد از تولد یک‌ساله‌گی‌اش (15 شهریور 94)، 1 امتیاز کسب کرده بود. شرط شرکت در قرعه‌کشی هم این بود که هر کاربر باید از تاریخ 1 شهریور 93 تا تاریخ 15 شهریور 94، حداقل یک خرید بلیط هواپیما داشته باشد. و اگر بنا به هر دلیلی در این مدت‌زمان امکان سفر نداشته‌، می‌توانست برای شرکت در قرعه‌کشی، اعتبارش را به اندازه‌ی حداقلِ هزینه‌ی یک سفر هوایی، یعنی معادل با 500,000 ریال شارژ کند. این قرعه‌کشی، با حضور تیم و مدیریت علی‌بابا، در روز هجدهم شهریور، برگزار شد.

 

مهلت شرکت در قرعه‌کشی تا چه زمانی بود؟

به دلیل استقبال بی‌نظیر شما و درخواست‌های پی‌در‌پی‌تان، زمان شرکت در قرعه‌کشی را تمدید کردیم و شما تا 15 شهریور 94 فرصت داشتید تا در این قرعه‌کشی شرکت کرده و شانس‌تان را برای برنده شدن، امتحان کنید.


چطور از جایزه‌ام استفاده کنم؟

ویزای‌تان آماده شده است و حالا قرار است 7 روز و 6 شب را در پاریس بگذرانید. 7 روزِ رویایی و 6 شبِ بی‌نظیر که ممکن است دیگر هیچ‌وقت در زندگی‌تان تکرار نشود. هیچ فکرش را کرده‌اید که اگر شما، برنده‌ی این جایزه‌ی به یاد ماندنی و منحصر به‌فرد شدید، چه چیزهایی برای سفرتان لازم دارید؟ یا اینکه اصلا قرار است از چه جاهایی دیدن کنید؟ اصلا فکرش را کرده‌اید که چطور می‌توانید از تمامی وقت‌تان بهترین استفاده را بکنید تا بعد، حسرت یک دقیقه تلف کردنش در پاریس به دل‌تان نماند؟
ما در اینجا، تمام وسایلی که باید برای این تورِ هفت روزه در چمدانتان بچینید و همه‌ی آن‌چه باید برای این سفر رویایی و لذت بردن از لحظه لحظه‌ی آن بدانید را برای‌تان لیست کرده‌ایم تا خودتان، راهنمای رویای خودتان باشید. اما قبل از هر چیز، بد نیست بدانید که در این 7 روز شگفت‌انگیز، قرار است به کدام‌یک از عجایب چندگانه‌ی پاریس سر بزنید؟

به کجاها سر بزنم؟

شاید فکر کنید اولین و مهم‌ترین جایی که باید به دیدن‌اش بروید، برج ایفل است؛ اما بهتر است بدانید که همان خیابانی که هتل‌تان در آن‌جا قرار گرفته، اولین نقطه‌ی شروع گردشگری شما است. خیابان‌ها و کوچه پس‌کوچه‌های پاریس، به دلیل بافت تاریخی و سنگ‌فرش‌ها و کافه‌هایی که در جای جای‌شان برای سر شوق آوردن‌تان سبز شده است، به قدری جذاب و دیدنی هستند که حتی باید حواس‌تان را جمع کنید که تمام این 7 روز را فقط به خیابان‌گردی و کوچه‌گردی نگذرانید! 

 

خیابان شانزه‌لیزه: خیابان شانزه‌لیزه را در این مسیر یادتان نرود و حتما یک جفت کتانی راحت پای‌تان کنید و خودتان را برای پیاده‌روی یک‌روزه در این خیابان شگفت‌انگیز آماده کنید. این خیابان پر از کافه‌ها و رستوران‌ها و البته، مراکز خرید و فروشگاه‌های لوکس است. آن‌چه که در حین قدم زدن در این خیابان از دور پیداست، طاق پیروزی است که در انتهای این خیابان قرار دارد. بهتر است به آن‌جا هم سری بزنید و از این بنای عظیم و تاریخی هم دیدن کنید.

 

 

برج ایفل: این برج نه تنها نمادِ پاریس، که گویی به نمادِ فرانسه بدل شده است. عکس یادگاری یادتان نرود! البته نه روی برج! چون از آن بالا، فقط می‌توانید نمای بی‌نظیر و زیبای شهر، که زیر پای‌تان قد علم کرده را ثبت کنید؛ که البته چیزی از نمای ایفل کم ندارد. در هرحال، اگر خواستید با ایفل هم سلفی داشته باشید، حواس‌تان باشد که قبل از رفتن به برج و یا بعد از برگشتن، در خیابان‌های اطراف با برجی که پشت سرتان قد عَلَم کرده، چندتایی عکس یادگاری بگیرید.

 

 

پل عشاق:  همان پل معروف «پو دِز آر» که بر روی شریان اصلی قلب تپنده‌ی فرانسه، یعنی رودخانه‌ی سِن قرار گرفته است. این‌جا هم از آن جاهایی است که اگر سری به آن نزنید و دخیلی نبندید، ممکن است بعدها حسرتش را بخورید. زوج‌های جوان و میانسال و پیری که روی این پل خستگی در می‌کنند هم، سوژه‌‌های بی‌نظیری برای عکاسی هستند.

 

 

جاهای دیگری که می‌توانید به آن‌ها سر بزنید:

کلیسای جامع نوتردام و خاطره‌ی گوژپشتِ معروف و محبوب‌اش، موزه‌ی لوور، طاق پیروزی، پارک لوگزامبورگ، پل نئوف و آرامگاه پانتئون و در نهایت کافه‌های پاریس، از دیگر جاهای دیدنیِ شهر رنگ و موسیقی هستند که اگر بخواهید به همه‌شان سر بزنید، ممکن است وقت کم بیاورید اما، ارزش جستجو و انتخاب کردن را دارند.

چه چیزهایی با خودم بردارم؟

گذرنامه، بلیط‌، روادید، پول، کارت اعتباری و چک‌ پول‌های مسافرتی
یک چمدان متوسط و سبک
چند جفت کفش راحت و کتانی برای خیابان‌گردی‌ها
لباسِ راحت، مخصوص قدم زدن
کوله‌ای جمع و جور برای پیاده‌روی‌ها
شارژر تلفن همراه و دوربین
یک دفترچه یادداشت کوچک با یک مداد
نقشه‌ی پاریس
چتر و چکمه برای روزهای بارانی
چسب زخم و ضد آفتاب هم توی کوله‌تان باشد
بد نیست قرص‌ها و داروهایی که فکر می‌کنید ممکن است به آن‌ها احتیاج پیدا کنید را هم بردارید.

 

علی‌بابا، تجربه‌ای نو از سفر را به شما تقدیم می‌کند.