قطار غزال | سایت علی بابا

بسیاری از ما دلمان می‌خواهد برخی از سفرهای‌مان را به دلایل متعدد از جمله راحتی و امنیت با قطار انجام دهیم. اما آیا همه‌ی قطارهایی را که در ایران در تردد هستند را به خوبی می‌شناسیم تا هنگام سفر، بهترین انتخاب را داشته باشیم؟ یکی از معروف‌ترین و بهترین قطارهای ایرانی، قطار غزال است. واگن‌های قطار غزال از لوکس‌ترین قطارهای کشور به شمار می‌آیند و طرفداران بسیاری در میان مسافران پر و پا قرص حمل و نقل ریلی دارد.

امکانات قطار غزال

قطار غزال در حال حاضر یکی از پیشرفته‌ترین قطارهای ایران به شمار می‌آید و از امکانات بسیار مناسبی برای یک سفر آرام و بی‌دردسر برخوردار است. هر یک از واگن‌های قطار غزال 9 کوپه دارد و هر کوپه با 4 نفر سرنشین، ظرفیت 36 نفری برای هر واگن را فراهم آورده است. ضمناً هر کدام از این واگن‌ها، دو سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی هم دارند. برای سرگرمی مسافران، در قطار غزال فکرهایی شده است. مثلاً وجود دو LCD با امکان نمایش فیلم و همچنین یک سیستم صوتی مجهز از این جمله است. علاوه بر این در واگن‌های قطار غزال، کنسول بازی و اسباب‌بازی‌های دیگری برای تفریح کودکان وجود دارد. ضمناً مسافران قطار می‌توانند از امکانات سرمایشی و گرمایشی مانند، آبسردکن، یخچال و ماکروفر برای غذاها و نوشیدنی‌های گرم و سرد استفاده کنند. قطارهای غزال بن‌ریل امکانات دیگری نظیر عصرانه، آب، چای، روزنامه و وسایل خواب را نیز در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

خدمات مهمان‌داری قطار غزال

در قطار غزال تمام وعده‌های غذایی یعنی صبحانه، ناهار و شام برای مسافران سرو می‌شود که در صورت درخواست آنها، از همان ابتدا هزینه‌اش روی بلیط‌شان اعمال می‌شود. مهمانداران خوش‌برخورد و حرفه‌ای قطار غزال با رویی گشاده از مسافران استقبال و پذیرایی می‌کنند. هر زمانی نیز که نیاز داشته باشید، می‌توانید با استفاده از سیستم احضار مهماندار، خواسته‌های‌تان را با آنها در میان بگذارید. 

خرید بلیط غزال

در ایران دو شرکت وانیاریل و بن‌ریل، قطارهای غزال را در شبکه‌های حمل و نقل خود مورد استفاده قرار می‌دهند. برای سفر با قطار غزال و بهره بردن از امکانات بسیار مناسبش در سفرهای‌تان می‌توانید به www.alibaba.ir مراجعه کنید و پس از وارد کردن مقصد، مبداً و تاریخ سفر، خریدتان را انجام دهید.