پنجاه درصد تخفیف به مناسبت روز جهانی کودک


روز جهانی کودک، روزی است برای گرامی‌داشت کوچولوها. در کشورهای مختلف، این روز را در تاریخ‌های مختلف و به شکل‌های مختلفی جشن می‌گیرند؛ شیرینی‌های ویژه برای بچه‌ها درست می‌کنند، هدیه‌های کوچک و بزرگ به آن‌ها می‌دهند، تخفیف‌های ویژه برای ورودی موزه‌ها و تفریح‌گاه‌ها در نظر می‌گیرند و... به همین مناسبت، برنامه‌های جدی‌تری هم برگزار می‌شود؛ از سمینارها و کارگاه‌های آموزشی حقوق کودک گرفته تا توجه ویژه به نیازهای کودکان بی‌سرپرست.
در کشور ما، روز جهانی کودک در روز هشتم اکتبر، برابر با شانزدهم مهرماه جشن گرفته می‌شود. نهادها و سازمان‌های مختلفی از جمله كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، وزارت آموزش و پرورش، بهزیستی، شهرداری‌ها، مراكز بهداشت، كمیته‌ی امداد، میراث فرهنگی و... در این تاریخ، برنامه‌های ویژه تدارک می‌بینند، جشن و جشنواره برپا می‌کنند و در کارگاه‌های آموزشی مختلف، به والدین آموزش می‌دهند.

پیشنهاد ما برای کودکان، کمی متفاوت است، به وقت بیشتری نیاز دارد و البته هزینه‌ی بالاتری نیز می‌طلبد؛ اما در عوض خاطره‌ی شیرین آن، تا مدت‌ها همراه شما خواهد ماند: سفر.

وب‌سایت علی‌بابا به مناسبت روز جهانی کودک، برای تمام مسافران دو تا دوازده‌ساله‌ای که قصد سفر از تاریخ نهم تا شانزدهم مهرماه داشته باشند و بلیط هواپیمای خود را از این سایت تهیه کنند، پنجاه درصد تخفیف در نظر گرفته است.
این تخفیف به طور خودکار بر روی تمام بلیط‌هایی که برای این تاریخ از روی سایت خریده شوند، اعمال خواهد گردید. 

همراه با علی‌بابا، این بار تجربه‌ای تازه از سفر را حس کنید.

شیراز

 

آژانس سفرهای علی‌بابا

شهر حافظ و سعدی، گنجینه‌ی درخشان فرهنگ ایرانی، در آغاز فصل پاییز رنگ تازه‌ای به خود می‌گیرد. با تمام شدن گرمای نفس‌گیر تابستان، باغ ارم و باغ عفیف‌آباد رخت و لباس خوش‌رنگی بر تن می‌کنند، شب‌های حافظیه از نو جان می‌گیرند و شکوه ارگ کریم‌خان، دوباره چشم‌ها را خیره می‌کند.

بازدید از این مکان‌ها را در شیراز فراموش نکنید: حافظیه و سعدیه، آرامگاه شاه‌چراغ، باغ ارم، باغ عفیف‌آباد، ارگ کریم‌خان، بازار، حمام و مسجد وکیل، سرای مشیر، نارنجستان قوام، مسجد نصیرالملک، دروازه قرآن، تخت جمشید.
خوردنی‌های شیراز: فالوده‌ی شیرازی، کلوچه و مسقطی، عرقیات، کلم‌پلو و آش سبزی
سوغاتی‌های شیراز: منبت‌کاری، قلم‌زنی، گلیم و گبه

اصفهان

 

آژانس سفرهای علی‌بابا

اوایل پاییز و با شروع بارندگی‌ها، زاینده‌رود ِ نصف جهان، جان دوباره‌ای می‌گیرد. اصفهان، با تاریخ کهن و آثار تماشایی بی‌شمارش،‌ از مشهورترین شهرهای جهان است و سفر به این شهر، یک تور چندروزه‌ی تاریخ و هنر ایران هم به شمار می‌رود.

بازدید از این مکان‌ها را در اصفهان فراموش نکنید: مجموعه‌ی تاریخی میدان نقش جهان، شامل مسجد امام، عمارت عالی قاپو ، مسجد شیخ لطف‌الله و بازار قیصریه، باغ و کاخ‌موزه‌ی چهلستون، مسجد و مدرسه‌ی چهارباغ، عمارت هشت بهشت، پل خواجو، سی و سه پل، منارجنبان، محله‌ی جلفا و کلیسای وانک و...
خوردنی‌های اصفهان: گز، پولکی و نبات، بریان
سوغاتی‌های اصفهان: خاتم‌کاری، میناکاری، قلم‌زنی، پارچه‌های قلم‌کار و زرباف

مشهد

 

آژانس سفرهای علی‌بابا

سفر به مشهد، فصل و تاریخ نمی‌شناسد. حرم مطهر امام رضا (ع)، در هر روز سال، میزبان خیل مشتاقانی است که از سراسر ایران و جهان، برای سفر به مرکز مقدس خراسان رضوی سفر می‌کنند.
سوغاتی‌های مشهد: زعفران، زرشک، نبات، هل، خشکبار، نقل و نبات و سوهان، فیروزه و عقیق، ادویه‌ی هفت‌قلم، سجاده و جانماز، مهر و تسبیح، جام چهل‌کلید.

تهران

 

آژانس سفرهای علی‌بابا

کلان‌شهر دودآلود ایران، موزه‌ها و پارک‌های دیدنی و فرح‌بخشی دارد که هم آموزنده‌اند و هم سرگرم‌کننده. یک سفر کوتاه و خانوادگی به پایتخت، تجربه‌ای هیجان‌انگیز و تکرارنشدنی‌ است، هم برای کوچک‌ترها و هم بزرگ‌ترها.

بازدید از این مکان‌ها را در تهران فراموش نکنید: موزه‌ی ایران باستان، موزه‌ی جواهرات ملی، برج آزادی، موزه‌ی مقدم، برج میلاد، کاخ‌موزه‌ی گلستان، موزه‌ی آبگینه، پارک ملت، پارک جمشیدیه، پارک قیطریه، مجموعه‌ی سعدآباد، پارک جنگلی چیتگر و...
سوغاتی‌های تهران: قلم‌زنی روی مس، خراطی، سبد بافی، خاتم‌کاری، شیشه‌گری، تراش و نقاشی روی شیشه، زیلو
بافی، نقاشی روی چرم، سفال‌گری، حصیربافی، ورنی‌بافی، دست‌بافی‌، چاپ‌ باتیک‌، جاجیم‌ و گلیم‌ بافی‌

با خرید بلیط ارزان، می‌توانید به مناسبت روز جهانی کودک، سفری کم‌هزینه و خاطره‌ای شیرین برای خود و کودکان‌تان تدارک ببینید.