قطار بنیاد - قطار بن ریل | سایت علی بابا

قطار بن ریل یا همان قطار بنیاد

قطار بنیاد - که به نام قطار بن ریل هم عرضه می‌شود - از قطارهای زیرمجموعه‌ی شرکت سفیر است که در برخی از مسیرهای کشور به جابه‌جایی مسافران می‌پردازد. این شرکت با تنوع قابل توجهی که در انواع قطارها و خدمات ایجاد کرده، شرایطی را به وجود آورده تا مسافران با توجه به تمایل خود و امکانات قطارها، انتخاب متناسبی داشته باشند. به این ترتیب قطار بنیاد امروزه به یکی از شناخته‌شده ترین وسایل حمل و نقل بین شهری تبدیل شده است.   

امکانات قطار بنیاد

قطار بنیاد یا همان بن ریل، شامل قطارهای غزال کوپه‌ای و قطارهای اتوبوسی می‌شود؛ قطارهای غزال بنیاد نیز در دو نوع غزال بنیاد کوپه‌ای و غزال بنیاد VIP فعالیت می‌کنند. هر واگن قطار غزال بنیاد کوپه‌ای، 10 کوپه و در مجموع 40 نفر ظرفیت دارد. قطار پرستو، عنوان واگن‌های کوپه‌ای دیگری است که تحت عنوان قطار بنیاد فعالیت می‌کند. کوپه‌های قطار پرستو نیز 4 نفره هستند. علاوه بر این قطار سروش نیز از دیگر واگن‌های کوپه‌ای است که جزء قطارهای بنیاد است. قطار سروش در مسیر قم- مشهد و مشهد- قم تردد می‌کند.  قطارهای اتوبوسی بنیاد نیز درجه 1 هستند و امکانات بسیار مناسبی دارند. ظرفیت واگن‌های قطارهای بنیاد اتوبوسی، متغیر است و می‌تواند 24، 60، 66 یا 72 نفر باشد. در قطار غزال بنیاد، قطار پرستو بنیاد، قطار سروش و قطارهای بنیاد اتوبوسی، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی در نظر گرفته شده است.

خدمات مهمان‌داری قطار بنیاد

پرسنل قطار بنیاد می‌کوشند مسافران، سفر آرام و مطمئنی داشته باشند علاوه بر این برای سرگرمی آنها نیز فکرهایی شده است. علاوه بر وجود مانیتور و امکان پخش موسیقی در قطارهای کوپه‌ای، مسافران می‌توانند از مهمان‌داران قطار هدفون، روزنامه یا کتاب خواهند. همچنین مهمان‌داران وظیفه‌ی پذیرایی از مسافران را نیز برعهده دارند. این پذیرایی با چای، آب معدنی، بسته‌ پذیرایی و در صورت تمایل غذا انجام می‌گیرد. ضمناً در سالن قطارهای بنیاد، ماکروفری جهت گرم کردن غذای مسافران وجود دارد. لوازم خواب نیز در زمان‌ مناسب در اختیار مسافران قطار بنیاد قرار می‌گیرد. ویلچر نیز از دیگر خدمات قطار بنیاد است که در صورت در خواست، مسافران می‌توانند تحویل بگیرند.

خرید بلیط قطار بنیاد

خرید بلیط قطار بنیاد در سایت علی بابا www.alibaba.ir  بسیار ساده است. کافی است اطلاعات فردی مسافران، مقصد، مبدأ و زمان سفر مشخص شود. انتخاب قطار مورد نظر در لیست ارائه شده و پرداخت هزینه‌ی بلیط از طریق کارت بانکی، آخرین مراحل تا صدور بلیط قطار بنیاد و سفری امن و راحت هستند.