تور بلژیک - فرانسه

بروکسل – پاریس؛ آنچه باید بدانید

بروکسل و پاریس هر دو خواب ندارند. شهرهایی سرزنده با مردمانی شاد و آرام. فرهنگ فرانسوی در هر دو کشور کاملا به چشم می‌آید. معماری درخشان اروپایی را با حال و هوای پاریس را با هم در تور بلژیک فرانسه خواهید داشت و سفری خاطره‌انگیزی را در پیش رو دارید.

فقط بدانید که آب‌وهوای بروکسل اقیانوسی است و به همین دلیل بیشتر طول سال روزهایی مرطوب و بارانی را تجربه می‌کند؛ دمای هوای بروکسل در سردترین وضعیت ۳ درجه و در گرم‌ترین روزها ۱۸ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

آب و هوای فرانسه چهارفصل است و شهر به شهر با هم تفاوت دارند. در پاریس هیچ وقت هوا خیلی سرد نمی‌شود و برف هم کم می‌بارد. دمای هوای پاریس در تابستان بین ١٥ تا ٢٥ درجه‌ سانتی‌گراد و گرم، دلپذیر و آفتابی است.

برای معرفی دیدنی‌های پاریس و بروکسل از جاهای شناخته شده‌ای مانند برج ایفل و موزه لوور و خیابان شانزلیزه و در بروکسل میدان بزرگ شهر و کاخ سلطنتی گذر کرده و به بخش دیگری از دیدنی‌های دو شهر پرداخته‌ایم.

 

جاذبه‌های گردشگری بروکسل

 • مرکز کُمیک استریپ: آنانی که به تن تن، لوک خوش شانس، کاپیتان هادوک و شخصیت‌های کمیک استریپ علاقه دارند حتما از این مرکز دیدن کنند. در این مرکز نمایشگاه‌های دائمی یا دوره‌ای از ۲۰۰ نقاشی‌ کُمیک استریپ توسط هنرمندان بلژیک و فرانسه به نمایش گذاشته شده است.

 • مجسمه مرد کوچک: مجسمه مرد کوچکی است که این تندیس یکی از نمادهای بلژیک بشمار می‌رود. این تندیس در واقع فواره‌ای است با مجسمه کوچک برنزی به ارتفاع شصت و یک سانتی متر از یک پسر بچه. جالب آن که در مناسبت‌ها و اعیاد مختلف لباس‌های مختلفی تن این مجسمه می‌کنند که هر کدام قصه خود را دارند.

 • موزه کاکائو و شکلات: عنوان این موزه عجیب است، ولی دیدن آن توصیه می‌شود. این موزه هم دیدنی است هم خوردنی. بازدیدکنندگان در این موزه با نحوه تولید این شکلات ها آشنا می‌شوند و می‌توانند انواع کاکائو و شکلات را امتحان کنند. جالب آن که در این موزه،  قالب‌های شکلات متعلق به خانواده سلطنتی بلژیک نیز در معرض دید تماشاگران قرار دارند.

 • کلیسای سن میشل و سن گودوله: کلیسای شبیه نتردام فرانسه، با دو برج دو قلو است. ساخت و تکمیل این کلیسا ۳۰۰ سال طول کشیده است. این کلیسا با نقاشی‌های منحصر به فردش یکی از مشهورترین اماکن دیدنی بروکسل است و خیلی از مراسم مهم و ازدواج‌های سلطنتی در آن برگزار می‌شود.

 

جاذبه‌های گردشگری پاریس

 • کاخ ورسای: مجموعه کاخ‌های ورسای که بزرگترین کاخ جهان است، در شهر ورسای در نزدیکی پاریس واقع شده است. این کاخ‌ها محل زندگی پادشاهان فرانسه بوده است. آثار هنری نقاشان و هنرمندان بزرگ فرانسه و جهان زینت بخش دیوارهای این کاخ است. باغ کاخ ورسای نیز طراحی بسیار زیبا و منحصر به فردی دارد.

 • کاخ اُپرا: کاخ گارنیه یا اپرا گارنیه، طی قرن 19 و 20، محل برگزاری اپرا در پاریس بوده است. امروزه این کاخ و موزه آن به یکی از جاذبه‌های توریستی پاریس تبدیل شده است.

 • میدان کنکورد: میدان کنکورد، از معروف‌ترین میدان‌های پاریس است. در وسط این میدان یک ابلیسک نصب شده که یادگار مصر باستان و دوران رامسس دوم است.

 • طاق پیروزی: خیابان شانزالیزه را که تا انتها بیایید به میدان شارل دوگل می‌رسید. طاق پیروزی در این میدان واقع شده است. این طاق را برای بزرگداشت سربازانی که در طول تاریخ فرانسه جان خود را از دست داده‌اند، ساخته اند.

 • قلعه باستیل: باستیل زندانی بود که در گذشته با نام باستیل سن آنتوان شناخته می‌شد. این زندان شاهد رویدادهای تاریخی بسیاری بوده و در سال 1784 توسط انقلابی‌ها فتح شد؛ رویدادی که آن را آغازی بر انقلاب فرانسه می‌دانند. امروزه این قلعه به یکی از دیدنی‌های پاریس تبدیل شده است. 

 

تجربه‌های شگفت‌انگیز

 • در بروکسل همیشه چتر و لباس کمی گرم همراه داشته باشید.
 • در بروکسل از تنوع غذایی در این کشور غافل نشوید. پرطرف‌دارترین غذای بلژیک یعنی سیب‌زمینی سرخ‌شده و صدف رودخانه‌ای را حتما امتحان کنید.
 • یک بعد از ظهر را در پارک سنکوآنتنِر شهر بروکسل بگذرانید، زیبایی و آرامش آن شما را مسحور می‌کند.
 • در مدت اقامت‌تان در پاریس، به کافه‌های پاریس هم سر بزنید، خصوصا کافه‌های محله‌ لاتین که روزگاری پاتوق نویسندگان و متفکران فرانسوی بوده است.
 • پاریس شیرینی‌، دسر و تارت‌های لذیذی دارد؛ اما ماکارون‌های این شهر، آن هم ماکارون‌های قنادی زنجیره‌ای «Ladurée» یک چیز دیگر است، حتما امتحان کنید.

 

تورهای نوروزی بلژیک - فرانسه

تور بلژیک - فرانسه (پکیج اول)

تور بلژیک فرانسه

 

 

تور بلژیک - فرانسه (پکیج دوم)

تور بلژیک و فرانسه