بلیط هواپیما چارتر

می‌خواهید سفر کنید و امن‌ترین و اتفاقن به صرفه‌ترین شیوه‌ی سفر را هم، سفر هوایی می‌دانید و بس. آن‌وقت تنها راهی که پیش پای شما می‌ماند، خرید آنلاین بلیط هواپیما است. اما چه نوع بلیط هواپیمایی برای سفر انتخابی شما مناسب‌تر است؟ بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی که باشد، بالاخره یکی از این دو نوع، برای مقصد شما و البته زمان سفرتان، بهتر و مناسب‌تر خواهد بود و این شما هستید که با اطلاعات‌تان می‌توانید بهترین را از بین این دو نوع بلیط هواپیما انتخاب کنید. اما واقعن بلیط هواپیما – چارتر چه تفاوتی با بلیط هواپیما – سیستمی دارد؟ بد نیست همین حالا اطلاعات مختصری در مورد بلیط چارتر و سیستمی  داشته باشید تا در ادامه، توضیحات مربوط به بلیط هواپیما‌ چارتر را بهتر متوجه بشوید.

بلیط هواپیما چارتر

بلیط چارتر یکی از اصطلاحاتی است که در زمان خرید بلیط هواپیما، خیلی بیشتر از سیستمی به چشم و گوش‌تان می‌خورد و البته همان اندازه هم حرف و حدیث در موردش شنیده می‌شود و ممکن است دست و دل شما را برای خرید کردن بلرزاند. اما اصلن مفهوم چارتر به چه معنا است؟ خودِ واژه‌ی چارتر (Charter) به معنای دربست کردن است و عبارت «چارتر کردن» هم نه فقط برای خرید بلیط هواپیما چارتر، بلکه برای رزرو هتل و یا خرید بلیط هواپیما، اتوبوس، کشتی و سایر وسایل حمل و نقل هم کاربرد دارد. یعنی بلیط چارتر، لزومن بلیط هواپیما نیست، بلکه می‌تواند بلیط قطار، بلیط اتوبوس و یا بلیط کشتی هم باشد.

حالا باید دید که بلیط هواپیما چارتر چیست و این مفهوم در صنعت حمل و نقل هوایی چه معنا و مفهومی دارد؟ گاهی وقت‌ها یک شرکت، آژانس و یا شخصی، تعداد قابل توجهی از صندلی‌های هواپیما به مقصد خاصی را اجاره می‌کند که به آن شخص حقیقی یا حقوقی، چارترکننده می‌گویند و به این عملِ اجاره کردن هم، چارتر کردن گفته می‌شود. بد نیست این را بدانید که بعضی وقت‌ها، بلیط هواپیما باید چارتر باشد تا شما بتوانید راحت‌تر فرآیند خرید بلیط هواپیما و یا رزرو بلیط هواپیما را انجام بدهید. مثلن در مواردی که شما باید سفرهای ماهیانه و یا سالیانه‌ای را برای تعداد قابل توجهی از کارمندهای شرکت‌تان ترتیب بدهید، بهترین روش، خرید بلیط هواپیما – چارتر است، چون به این ترتیب می‌توانید همزمان برای تعداد زیادی از افرادی که مد نظرتان است، بلیط هواپیما بخرید.

یک‌جورهایی می‌شود خرید بلیط هواپیما چارتر را، معادل خرید عمده‌ی بلیط هواپیما دانست که مثل همه‌ی خریدهای عمده، از لحاظ اقتصادی به‌صرفه‌تر است، اما ممکن است با ریسک‌هایی هم همراه باشد که اگر از منبع درستی انجام بشود، همین میزان ریسک پایین هم به صفر می‌رسد و شما می‌توانید در خرید بلیط هواپیما از نوع چارتر، خیال‌تان بابت همه چیز راحت باشد و در هزینه‌های سازمان‌تان هم صرفه‌جویی کنید.

بلیط هواپیما چارتر باشد یا سیستمی؟

این‌که بلیط هواپیما چارتر برای سفرهای گروهی و با تعداد مسافران بیش‌تر، مناسب‌تر است که دیگر بر کسی پوشیده نیست. اما این‌که بلیط هواپیما از نوع چارتر را از کجا بخریم مسئله‌ی بسیار مهمی است که می‌تواند خاطره‌ی خرید بلیط هواپیما چارتر را برای شما به یک خاطره‌ی دلنشین بدل کند و یا اینکه به تجربه‌ای شبیه بشود که دیگر قصد تکرار کردنش را ندارید. خب بلیط هواپیما – چارتر را شرکت‌های هواپیمایی و یا دفاتر خدمات مسافرتی به شما ارایه می‌کنند، اما از آن‌جایی  که امروزه، خرید آنلاین بلیط هواپیما هم بین خریداران و مسافران طرفداران خودش را پیدا کرده است، خرید و فروش بلیط هواپیما از نوع چارتر هم در سطح اینترنت و دنیای مجازی تا دل‌تان بخواهد پیدا می‌شود. حالا باید دید که کدام‌یک از این روش‌ها بهتر هستند و کدام‌یک از لحاظ امنیت و صرفه‌جویی در وقت شما، به دیگری برتری دارند.

اول از همه باید به شما بگوییم که خرید آنلاین بلیط هواپیما چه چارتر و چه سیستمی، نسبت به خرید آفلاین آن، مزیت‌های قابل توجهی دارد. یکی از مهم‌ترین برتری‌های خرید آنلاین این است که شما می‌توانید در هر مکان و شرایطی که سفری کاری و یا خانواده‌گی برای‌تان پیش می‌آید، بدون ناراحتی و استرس، برای آن برنامه‌ریزی کنید و حتی اگر تبلت و یا کامپیوتر شخصی و یا لپ‌تاپتان هم همراه‌تان نیست با گوشی تلفن همراه هوشمندتان و با استفاده از اینترنت همراه، فرآیند خرید را انجام بدهید. به این ترتیب هیچ مانعی برای خرید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی‌اش در مقابل‌تان نخواهد بود و دیگر هم لازم نیست که با آژانس‌ها سر و کله بزنید و در روزهای گرم تابستان و یا در روزهای بارانی و برفی و سرد پاییز و زمستان از این آژانس به آن آژانس سرگردان باشید. این از مزیت اول! و اما مزیت دوم که اگر با هوشیاری قدم به خرید بلیط هواپیما چارتر نگذارید ممکن است برای‌تان مشکل ایجاد کند، در مورد صرفه‌جویی در زمان و امکان پیگیری مسایل مربوط به پرواز چارتر است.

امروزه که وب‌سایت‌های مختلف و زیادی در حوزه‌ی خرید بلیط هواپیما از نوع چارتر فعالیت می‌کنند، افراد سودجویی هم پیدا می‌شوند که در بحبوحه‌ی برآوردن احتیاجات مسافران، تنها به فکر سودجویی شخصی خود باشند و در نهایت، این مسافر و خریدار است که ضرر خواهد کرد. این ضرر از قیمت غیرواقعی بلیط هواپیما – چارتر شروع می‌شود و تا پای پرواز ماندن ادامه پیدا می‌کند. درست است که مسایلی نظیر پای پرواز ماندن ممکن است در بعضی از پروازهای چارتر پیش بیاید، اما اگر شما بلیط چارترتان را از مرجع معتبری خریداری کرده باشید، تنها یک تماس با پشتیبانی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بر طبق قوانین مربوط به پرواز چارتر، مشکل شما به نحوی حل بشود و همین موضوع، خودش به تنهایی نکته‌ای نیست که بتوان به‌راحتی از آن گذشت.

بد نیست این را بدانید که بلیط هواپیما چارتر باشد یا سیستمی، فرقی نمی‌کند، در هرحال خرید آن از مرجع مناسب به نفع شما خواهد بود و میزان ضرر و زیان و نگرانی شما را کاهش خواهد داد.

قیمت بلیط هواپیما در پرواز چارتر

قیمت بلیط هواپیما در پرواز چارتر با آن‌چه در پروازهای سیستمی وجود دارد، تا حد بسیار زیادی فرق می‌کند. قیمت بلیط هواپیما چارتر باشد یا سیستمی، قواعد مخصوص به خودش را دارد. در مورد بلیط هواپیما چارتر، به این صورت است که مثل بلیط سیستمی، قیمت ثابتی ندارد و این هم یک‌جور مزیت برای بلیط هواپیما – چارتر محسوب می‌شود، چراکه در زمانی‌که قیمت بلیط هواپیما متغیر باشد، این امکان هست که شما بتوانید ارزان‌ترین و در نهایت، به صرفه‌ترین خرید بلیط هواپیما را داشته باشید و از سفر هوایی ارزان خودتان هم لذت ببرید.

از آن‌جایی که اگر چارترکننده نتواند همه‌ی بلیط هواپیما‌ی‌چاتر خودش را بفروشد، مجبور است که هزینه و ضررش را خودش پرداخت کند، پس شرکت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی چارترکننده، همه‌ی تلاش‌شان را می‌کنند تا بلیط هواپیما چارتر خودشان را بفروشند و صندلی خالی در پرواز باقی نماند. به همین دلیل هم هست که این‌طور وقت‌ها، قیمت بلیط هواپیما – چارتر تا حد بسیار زیادی پایین می‌آید و شما مثلن می‌توانید بلیط هواپیما را برای پرواز چارتر، تا پنجاه یا شصت درصد ارزان‌تر از بلیط هواپیمای سیستمی همان مسیر خریداری کنید. یک وقت‌هایی از سال هم هستند که اگر در آن زمان‌ها سراغ خرید بلیط هواپیما چارتر برای مسیرهای خاصی بروید، حسابی صرفه‌جویی کرده‌اید. مثلن اوایل اسفندماه، بلیط چارتر ارزان برای مسیر کیش خیلی خوب پیدا می‌شود؛ دلیلش هم این است که در این زمان از سال، بیش‌تر افراد مشغول کارهای عید نوروز هستند و سفرهوایی هم آن اوج روزهای آخر اسفند و طول تعطیلات عید را ندارد و به همین دلیل، شما می‌توانید از راکد بودن بازار خرید بلیط هواپیما به نفع خودتان استفاده کنید و بلیط هواپیما چارتر ارزان بخرید و به سفرتان هم برسید و حسابی خوش بگذرانید.

خیلی‌ها سوال‌شان این است که چطور می‌شود از همه‌ی برنامه‌های خرید بلیط هواپیما چارتر اطلاع پیدا کرد؟ چطور می‌شود مناسب‌ترین قیمت را با اطمینان پیدا کرد و نگران تقلبی بودن بلیط هواپیما و یا کلاه‌برداری‌های معمول نبود؟ خب در سامانه‌ی خرید آنلاین بلیط هواپیما، علی‌بابا، شما این امکان را دارید که با جستجو کردن بلیط چارتر مورد نظرتان در تاریخی که قصد سفر در آن را دارید، بهترین قیمت بلیط هواپیما چارتر را به آن مقصد مشاهده کنید و البته خیال‌تان راحت باشد که علی‌بابا، بلیط چارتر مد نظر شما را از معتبرترین چارترکننده‌ها در اختیارتان قرار می‌دهد و به همین دلیل، شما می‌توانید نگران مشکلات احتمالی خرید بلیط هواپیما چارتر هم نباشید.

یکی دیگر از نکته‌هایی که بهتر است در مورد قیمت بلیط هواپیما چارتر بدانید این است که قیمت این قبیل بلیط‌ها در زمان‌های پرسفر مثل عیدها و یا تعطیلات کریسمس، چندان تفاوتی با قیمت بلیط سیستمی ندارد و بلیط هواپیما چارتر باشد یا سیستمی، خریدشان با قیمت مشابهی به هم برای‌تان تمام خواهد شد. اما در برخی زمان‌ها و برخی مکان‌ها، حتی در زمان‌های پرسفر سال، بلیط هواپیما چارتر می‌تواند گزینه‌ی مناسب‌تری باشد و آن هم زمان‌هایی است که شما به قصد ماجراجویی، عکاسی و یا هر قصد دیگری که تفاوتی با خوش‌گذرانی‌های معمول داشته باشد، قصد سفر به مکانی را داشته باشید که در زمان تعطیلات، مقصد عمده‌ی گردشگرن نباشد. مثلن شهر یا کشوری باشد که آب و هوای‌ش در تعطیلات تابستان یا کریسمس و یا عید نوروز، خیلی به مزاق اهل تفریح خوش نیاید و فقط به درد ماجراجویی بخورد که با کوله و دوربین عکاسی و یا ادوات جنگل‌نوردی و کوه‌نوردی‌اش، قصد خرید بلیط هواپیما چارتر کرده است و می‌خواهد بار سفرش را ببندد.

بلیط هواپیما چارتر در علی‌بابا

در این‌که چرا بهتر است بلیط هواپیما چارتر و یا سیستمی را از علی‌بابا بخرید همین بس که شما نه تنها می‌توانید با دستگاه‌های مختلفی از جمله کامپیوتر شخصی، لپ‌تاپ، تبلت و یا تلفن همراه‌تان از این سامانه بلیط هواپیما چارتر بخرید، بلکه می‌توانید از امنیت خرید آنلاین‌تان هم مطمئن باشید و نه تنها در وقت‌تان صرفه‌جویی کنید، بلکه با گزینه‌های مختلفی روبه‌رو شده و امکان فیلتر کردن نتایج را هم داشته باشید. نکته‌ی دیگری که در خرید آنلاین بلیط هواپیما چارتر در علی‌بابا مطرح می‌شود این است که شما می‌توانید در تمامی فرآیندهای خرید بلیط هواپیما شخصن دخیل باشید و این به معنای این است که شما و فقط شما برای خرید بلیط هواپیما چارتر تصمیم‌گیرنده خواهید بود و بس و همین امر موجب می‌شود که احساس امنیت بیش‌تری به خریدار دست بدهد و دیگر پشت کانتر و یا پشت خط تلفن و با تصویر گنگ و مبهمی از فرآیند خرید بلیط هواپیما چارتر مواجه نشود.

نکته‌ی دیگر این است که خرید بلیط هواپیما آن هم از نوع چارتر در علی‌بابا، به واسطه‌ی پشتیبانی بی‌نظیر و خدمت‌گزارش، دیگر نگرانی ندارد و شما می‌توانید مطمئن باشید که بر اساس قوانین هواپیمایی جمهوری اسلامی و قوانین و مقررات چارتر، تمامی مشکلات‌تان پیگیری خواهد شد.

علی‌بابا تمام سعی خودش را می‌کند تا تجربه‌ی شایسته‌ای از سفر را به همه‌ی هم‌وطن‌هایش تقدیم کند. ما تنها یک کلیک با شما فاصله داریم و در هر زمان و مکانی برای ارایه‌ی بهترین خدمات سفر در کنار شما خواهیم بود.